Öncesi/Sonrası ( Before-After)

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj BlackEmperor » 23 May 2022, 11:31

eraslani yazdı:Hikayesiyle birlikte düşününce eşsiz ve harika görünen bir saatiniz olmuş [emoji3478][emoji106]
Ben kullandığım birçok eşya gibi saatte de orjinalciyim aslinda,bu dokunuş zorunlu oldu gibi ama hoşuma da gitti sonra.Resim

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkürler

Sizin yaptığınız değişimde tam yerinde Metal bezel bu saatlere çok yakışıyor gömlek ile giyinmeye çok daha uygun oluyor duruşundan taviz vermeden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son BlackEmperor tarafından 23 May 2022, 12:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
BlackEmperor

Re: Öncesi/Sonrası ( Before-After)

Mesaj SeiKinetic » 23 May 2022, 11:50

Çok güzel bir başlık, eminim ki ilham verici bir çok yükleme yapılacaktır.
Tahminen 1985'de hasar almış, dönemin şartlarında toparlanmaya çalışılmış ama daha kötü hale getirilmiş bir yadigar Omax. Öyle ki orijinal kadranı dahi değiştirilerek über bir restorasyon(!)... "Ustaların" 1-2 başarısız restorasyon denemesinden sonra forumdan ismini vermek istemediğim bir arkadaşın yönlendirmesi ile Ankara'da 2015 yılı civarında yeni bilezik, yeni cam ve bakım yapılarak hayata geçirildi ama istediğim kıvamda değildi.
Neyse ki Cengiz Usta imdadımıza yetişti ve bir süre arayıştan sonra orijinal kadran, yeni tarih-gün çarkı, orijinal cam, polisaj, komple bakım vb.konularda yardımcı oldu.
Başta Cengiz Usta olmak üzere, teşekkürler.

1-2 farklı fotoğraf daha paylaşılacaktır.

Öncesi (bahsi geçen restorasyon vs.denemeleri sonrası)

Resim

Resim

Sonrası (şu anki hali)

Resim
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Kakashi » 23 May 2022, 12:25

BlackEmperor yazdı:...
Baba yadigari bir saat vardı elimde Seiko 5 6309-9000 mekanizma bakımlarını yaptırdıktan saati elime aldım biraz kullandım ama orjinal kordonunun bu saate bence zayıf kaldığını düşündüm.
...

Sizce nasıl olmuş...

Saat güzel olmuş, konu başlığı da yerinde, güzel paylaşımlara vesile olur tahmin ediyorum.

Ancak sizin saatiniz özelinde böyle bir değişikliğin saatin 'yadigarlığına' uygun olmadığını düşündüm doğrusu.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj BlackEmperor » 23 May 2022, 12:52

Kakashi yazdı:
Baba yadigari bir saat vardı elimde Seiko 5 6309-9000 mekanizma bakımlarını yaptırdıktan saati elime aldım biraz kullandım ama orjinal kordonunun bu saate bence zayıf kaldığını düşündüm.
...

Sizce nasıl olmuş...

Saat güzel olmuş, konu başlığı da yerinde, güzel paylaşımlara vesile olur tahmin ediyorum.

Ancak sizin saatiniz özelinde böyle bir değişikliğin saatin 'yadigarlığına' uygun olmadığını düşündüm doğrusu.
Yorumunuz için çok teşekkürler
Bende bir konuya açıklık getireyim istedim sizlerde böyle bir izlenim oluştuysa düzeltmek isterim

Yadigar kelime anlamı itibariyle bir kimseyi bir şeyi hatırlatan nesne olaması hasebiyle o kimsenin (Allah hepsine uzun ömür versin ) artık olmadığı anlamıyla da kullanılıyor

Lakin çok şükür babam hala benimle uzun yıllar da benimle olur inşallah

Amacım bu saati daha çok kullanmak daha çok yanımda olmasını sağlamaktı ufak bir güncelleme ile de gözümede daha güzel gözüksün istedim ve hayatına çalışarak devam etsin istedim Çekmede dursun istemedim.

İnce düşünceniz Katkınız için tekrar teşekkürler

Kullanıcı avatarı
BlackEmperor

Mesaj Kakashi » 23 May 2022, 18:52

Yadigar kelime anlamı itibariyle bir kimseyi bir şeyi hatırlatan nesne olaması hasebiyle o kimsenin (Allah hepsine uzun ömür versin ) artık olmadığı anlamıyla da kullanılıyor

Lakin çok şükür babam hala benimle uzun yıllar da benimle olur inşallah

Amacım bu saati daha çok kullanmak daha çok yanımda olmasını sağlamaktı ufak bir güncelleme ile de gözümede daha güzel gözüksün istedim ve hayatına çalışarak devam etsin istedim Çekmede dursun istemedim.
...

Yanlış anlaşılmadığıma sevindim. Sizlere ve bu yorumu okuyan tüm forumdaşlara uzun ömürler dilerim. Anlayışınız, nazik cevabınız ve konu başlığı için ben de tekrar teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj BlackEmperor » 23 May 2022, 20:06

foottwo yazdı:Öncesi:

Resim

Resim

Arası:

Resim

Sonrası:

Resim

Resim
Seramik bezel saatinize ayrı bi hava katmış bende casio duro mdv 106 için aynı güncellemeyi düşünüyorum nasipse safir cam değişimi ile birlikte

Kullanıcı avatarı
BlackEmperor

Mesaj Solestar » 23 May 2022, 20:41

Seramik bezel saatinize ayrı bi hava katmış bende casio duro mdv 106 için aynı güncellemeyi düşünüyorum nasipse safir cam değişimi ile birlikte

Safir cam değişimi işin tahmini maliyet nedir bilginiz var mı sn. BlackEmperor?
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Eterna » 23 May 2022, 21:58

BlackEmperor yazdı:Tüm Saat sever Dostlara merhaba diyerek mevzuya giriş yapalım.

Forumda böyle bir konu var mı bilemiyorum ama sizlerinde desteğiyle bu konunun güzel ve faydalı olacağını düşünüyorum.

Yeni bir saat aldıktan sonra,yada bakımlarını yaptıktan sonra veya kordon ,bezel ,cam değişimi gibi ufak dokunuşlardan sonra saatlerimiz gözümüze çok daha güzel gelmeye başlıyor.

Her bir değişiklik bizim için paylaşılması gereken bir mutluluk haline geldiği için,

Öncesindeki hali ile ,Sonrasında ki hali arasındaki değişimi değişimi gözler önüne serebiliriz.

Kendimden örnek vererek Öncesi ve Sonrası konumuza ilk katkıyı yapalım,

Kasa yapısı Tissot PRX modelinin neredeyse bire bir aynısı ve bu saat çok daha güzel bir hale gelebilirdi,

Lug aralığından dolayı orjinal bir kayış bulamadım ve gittiğim saat ustaları da kafandaki değişimin güzel olmayacağını söyleyip beni orjinal hali ile kullanmaya zorladı, Lakin biz yılmadık tam istediğim bir deri kayışı buldum ve ustaya ufak dokunuşlar yapması için teslim ettim.

Sonuç...
Öncesi
Resim

Sonrası
Resim

Sizce nasıl olmuş...

Dostum saatiniz çok güzel. Eski Seiko 5'lere bayılıyorum arkası çelik kapak olanlara.

Bu arada eski orjinal halini ben daha çok beğeniyorum. Yeni kayışının kenarındaki büyük beyaz dikişler klasik havasını bence bozuyor.

Ama gördüğüm kadarıyla çoğunluk güncel halini beğenmiş.

O zaman hayırlı olsun demek kalıyor geriye.

Selamlar,
Kullanıcı avatarı
Eterna

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners