seiko Sarb033 piyasa değerinin anormal artma sebebi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: seiko Sarb033 piyasa değerinin anormal artma sebebi

Mesaj HknDrsn » 01 Haz 2022, 13:14

Mandos yazdı:O limitli seriyi 1000 TL'ye sıfır olarak almıştım ilk çıktığında. Tamam ülkenin durumu malum ama o kadar da değil. 7000 bandından fazla etmez. Sıfır Tissot alternatifleri ortadayken hele.

Cam hardlex ve makinesi 4R35 4R57 olan bir saate 15-20 hatta 25 bin TL civarında paralar isteniyor akıl işi değil,
O para vermeyi göze alan biri gidip oris yada longin yada farklı marka daha üst segment bakılabilir,
Ve sizinde dediğiniz gibi tissot yada hamilton varken bu paralar edecek bir saat değil.(Presage serisi için konuşuyorum)
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj gozdentunay » 01 Haz 2022, 20:10

danGerfuLL yazdı:Tamamen kendi görüşüm olmakla birlikte kimseye laf dokundurmuyorum baştan söyleyeyim.

Tissot benim için PRS516(ETA kalibre olanlar) sonrasında bitmiştir. PRX'e o parayı verene kadar gider Seiko Presage, King Turtle ya da King Samurai alırım illa Swiss olacaksa Steinhart alırım. Powermatic(her ne kadar ETA tabanlı olsa da) mekanizma kullandığım halde arıza durumunda tamamen mekanizmanın değişmesi büyük sıkıntı. Bu Powermatic olayı Tissot ile de sınırlı değil Hamilton, Mido, vb. Swatch grup bünyesindeki markalarda mevcut.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En doğru yorum tebrikler [emoji122][emoji122]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj Hcs001 » 02 Haz 2022, 11:14

Presagalere baktığımızda limitli serilerde anormal paralar talep ediliyor. Tabi bu limit olayına hiç girmeyelim, her kadran değişimi 3500 limit… Geçen yıl 3 bin TL’lere satılan bu saatler ne oldu da bu yıl 15, 20 bin TL’ler isteniyor? Bu saati 15 e alan bir kişi gelecek yıl 30 bin TL ye satacağını mı sanıyor.
Sebebini söyleyeyim: Seiko alım satımcısı bir arkadaş piyasadaki tüm limitli presageleri topladı. Kendisinde tekel oluşturdu. Güzel güzel videolarla milleti özendirdi ,vay efendim seikonun bitcoini falan filan ayaklarıyla bir balon oluşturdu. Gaza gelen bazı arkadaşlar 13 bin TL’den fena çarpıldı. Çarpıldı diyorum çünkü o saatlerin en fazla ederi 4 bin TL dir. Mekanizması , camı , kayış kalitesi ortada çünkü. Fazla verdikleri 9 bin 10 bin TL’ler bir bakıma hava parası oldu.
Kim kaça alır kaça satar beni ilgilendirmez ama ellerinde Servet taşıdığını sanan kişiler iki yıl önce Seiko pandalara 9 bin 10 bin TL ödeyenlerle aynı pozisyona düşecekler.
Kullanıcı avatarı
Hcs001

Mesaj Mandos » 02 Haz 2022, 11:47

HknDrsn yazdı:
Mandos yazdı:O limitli seriyi 1000 TL'ye sıfır olarak almıştım ilk çıktığında. Tamam ülkenin durumu malum ama o kadar da değil. 7000 bandından fazla etmez. Sıfır Tissot alternatifleri ortadayken hele.

Cam hardlex ve makinesi 4R35 4R57 olan bir saate 15-20 hatta 25 bin TL civarında paralar isteniyor akıl işi değil,
O para vermeyi göze alan biri gidip oris yada longin yada farklı marka daha üst segment bakılabilir,
Ve sizinde dediğiniz gibi tissot yada hamilton varken bu paralar edecek bir saat değil.(Presage serisi için konuşuyorum)

Seiko'da bile o fiyata harika saatler varken dediğiniz gibi hiç akıl işi değil. Paranın değerli olduğu bu dönemde dikkatli harcamak lazım.

Oris/Longines'ı geçtim Tissot/Hamilton modellerinin yanında kalitesi, hissiyatı baya baya kötü o modellerde 3-4 kere kullandım ki sıfır aldım çoğunu bir tek Fuyugeshiki modelini sevebilmiştim.

SARB serisini konu dışında tutuyorum mekanizması olsun, kalitesi olsun kıyas bile etmem. Zaten onlar için istenen fiyatlar akıl mantık çerçevesinde.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj gozdentunay » 02 Haz 2022, 13:16

Arkadaşlar haberiniz olsun biz hardlex-safir -4r 57 -Powermatic filanları burda tartışırken saat 30 bin tl oldu .Serzenişlerinizi haklı buluyorum ancak Hamilton -Tissot örnekleri verılıyor ama benim çok değil geçen sene sıfır çelik hasır kordonlu modelini 12500 tlye aldığım Hamilton intramatic auto chrono ‘nun üstelik deri kordonlusunun 33000 tl etiket fiatı var.Mantıksız fiatlar olması bayiler yada kullanıcılarla ilgili değil ülkenin ekonomik dar boğazıyla ilgili ,demekki artık saat alımını azaltıcaz yada hiç almıycaz eldekılerle oyalanıcaz aynı şey otomobil fiatlarındada görüyoruz.altta son 6 ayda Seiko presage saatlerin fiat analiz raporunuda paylaşıyorum umarım sohbetten ziyade teknik bir veri olması açısından yardımcı olur. Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj Hcs001 » 02 Haz 2022, 14:15

Halbuki al sat yapan bu muhteremin ismini vermemiştim. Nasıl da laflar yerine gitmiş. 2 yıl önce alamadığına yanıyor, şimdi kavruluyor demiş. Yok öyle bir durum inanın. Presage saatlerinden defalarca kullandım. Kalitesi fiyatını kesinlikle hak etmiyor.
Tespitlerim çok nettir ve doğrudur. Tekelcilik yapılarak şişirilmiş bir model.
Bu forumda geçen yılki presage ilanlarına bakın. 3000 TL civarı olduğunu göreceksiniz. Ne oldu da 16 bin TL oluyor, neye göre , kime göre?
Saati bayilerden sıfır alıp stokçulukla tekelcilikle işte seneye 50 bin TL gibi saçma sapan laflarla şişirilen bir saati neden kıskanayım.
Bu saatin hangi özelliği 18 bin TL ediyormuş, story den yaz bakim…
Hakkaniyet lütfen, hakkaniyet
Kullanıcı avatarı
Hcs001

Mesaj HknDrsn » 02 Haz 2022, 14:55

Hcs001 yazdı:Halbuki al sat yapan bu muhteremin ismini vermemiştim. Nasıl da laflar yerine gitmiş. 2 yıl önce alamadığına yanıyor, şimdi kavruluyor demiş. Yok öyle bir durum inanın. Presage saatlerinden defalarca kullandım. Kalitesi fiyatını kesinlikle hak etmiyor.
Tespitlerim çok nettir ve doğrudur. Tekelcilik yapılarak şişirilmiş bir model.
Bu forumda geçen yılki presage ilanlarına bakın. 3000 TL civarı olduğunu göreceksiniz. Ne oldu da 16 bin TL oluyor, neye göre , kime göre?
Saati bayilerden sıfır alıp stokçulukla tekelcilikle işte seneye 50 bin TL gibi saçma sapan laflarla şişirilen bir saati neden kıskanayım.
Bu saatin hangi özelliği 18 bin TL ediyormuş, story den yaz bakim…
Hakkaniyet lütfen, hakkaniyet

Bahsettiğiniz buradan biri sanırım. Benim presaga konusunda ilk aklıma gelen seiko ahmet diye bir adam var onun fiyatları da böyle 15-20 bin dersin ki oris, longin yada ne bilim rado falan satıyor :lol: İşin enteresanı da ben isviçre mekanizmalı saati 10 bine satamıyorum adam 14-15 bine presage satıyor böyle müşteriler bulamadım ona yanıyorum :D (Bu arada ticaretini yapmıyorum)
Geçen sene foruma ilana koymuştum (Seiko SRPC03J) sonra sarı sitede yanılmıyorsam 3 bin TL gibi bir rakama satmıştım şimdi istenen rakamlar ortada inanılır gibi değil.
referans
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj HknDrsn » 02 Haz 2022, 15:01

Mandos yazdı:
HknDrsn yazdı:

Seiko'da bile o fiyata harika saatler varken dediğiniz gibi hiç akıl işi değil. Paranın değerli olduğu bu dönemde dikkatli harcamak lazım.

Oris/Longines'ı geçtim Tissot/Hamilton modellerinin yanında kalitesi, hissiyatı baya baya kötü o modellerde 3-4 kere kullandım ki sıfır aldım çoğunu bir tek Fuyugeshiki modelini sevebilmiştim.

SARB serisini konu dışında tutuyorum mekanizması olsun, kalitesi olsun kıyas bile etmem. Zaten onlar için istenen fiyatlar akıl mantık çerçevesinde.

Seikonun fiyat politikası yüzünden koleksiyondaki bütün seikoları satıp isvçre markalarına yöneldim. Bir gün seikoya dönecek olursam 2. elde aklıma gelen alpist ne bilim captan wil. sarb serileri yada sumo vs olurdu herhalde.
referans
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: cet1905S, MrFerhat ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners