Armani Saatler Hakkında Bilgi ve Yorum?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Armani Saatler Hakkında Bilgi ve Yorum?

Mesaj serqensoylu » 26 Haz 2022, 02:14

Merhaba arkadaşlar, kız arkadaşım hediye olarak Armani saat almış. Moda markası saatlerin fason üretim olup çok iyi olmadığını biliyorum ama hediye işte :) biraz nette bakınca genelde üretimini Fossil’in yaptığı yazıyor. Saat hakkında bilgisi olan var mı işi saat olan markalar kadar kalite beklentim yok tabi ki fakat genel olarak nasıldır acaba ?
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Re: Armani Saatler Hakkında Bilgi ve Yorum?

Mesaj hlkshnr » 26 Haz 2022, 12:47

Hediye güzeldir. Yerinizde olsam detayları kurcalamam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj serqensoylu » 26 Haz 2022, 15:07

Yok sadece merak ettim ne kadar kalitelidir diye. 5 liralık mekanizma olsa bile değiştirmem zaten.

Model bu sizce nasıl:

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... AX7101/PD/
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj depechemode » 28 Şub 2023, 10:50

2014 yılında aldığım. Armani AR1416 tamamen Ceramic çok kaliteli bir saat, seiko mekanizması kullanıyor. Severek kullanıyorum. Moda saat düşmanlarına duyurulur.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
depechemode

Mesaj hfatih » 28 Şub 2023, 13:43

depechemode yazdı:2014 yılında aldığım. Armani AR1416 tamamen Ceramic çok kaliteli bir saat, seiko mekanizması kullanıyor. Severek kullanıyorum. Moda saat düşmanlarına duyurulur.

Resim

Resim
Seramik saatin sizce kullanan biri olarak avantajları dezavantajları nelerdir? Hep merak etmişimdir șıngır șıngır ses yapıyor mu, kolda hissiyatı nasıl, dayanıklı mı?
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj depechemode » 28 Şub 2023, 13:55

9 Yıldır kullanıyorum. Ses yapma yok gevşek değil, oturaklı bir hissiyat var. Sadece biraz ağır. Beyaz saat kullanmak isteyen içinde ideal. Çizilme ve renk atma olayı yok. Yüksekten beton zemine düşerse kırılma olabilirmi bilmiyorum. Birkaç kez düşürdüm birşey olmadı. Geçen yıl aldığım siyah seramik saatimde var. O daha hafif belki farklı bir teknoloji ile yapılmıştır. AR 70002
Kullanıcı avatarı
depechemode

Mesaj prx » 01 Mar 2023, 10:34

Fossil bendede var safir cami olsaydı daha iyi olurdu.cunku her pil değişiminde cam kapak ciziliyo.ben bir tane bhpc almıştım.bundan 12 sene önce resmini de paylaşacağım.2 sene taktim sonra pili bitti unuttum saati.10 yıl kadar eski pil içinde durdu.daha yenilerde taktim.calismaya devam.ama bir omeganın pili aktığını duydum.az bir surede.5 yılı doldurmadan kaliteli otomatiklerin birden durup çalışmadığına da şahit oldum.bu bozulma kavramı biraz karışık.ama kalite yönünden saatler arasında farklar var kesinlikle.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj depechemode » 01 Mar 2023, 13:39

prx yazdı:Fossil bendede var safir cami olsaydı daha iyi olurdu.cunku her pil değişiminde cam kapak ciziliyo.ben bir tane bhpc almıştım.bundan 12 sene önce resmini de paylaşacağım.2 sene taktim sonra pili bitti unuttum saati.10 yıl kadar eski pil içinde durdu.daha yenilerde taktim.calismaya devam.ama bir omeganın pili aktığını duydum.az bir surede.5 yılı doldurmadan kaliteli otomatiklerin birden durup çalışmadığına da şahit oldum.bu bozulma kavramı biraz karışık.ama kalite yönünden saatler arasında farklar var kesinlikle.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim

Resimde polo saat var. Bende de polo bir saat var. 2009 yılında almıştım. Problemsiz çalışıyor. Polo saatlerin mekanizması miyotodur.
Kullanıcı avatarı
depechemode

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners