Yurtd覺覺ndan bavulda saat getirmek?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurtd覺覺ndan bavulda saat getirmek?

Mesaj mrtkrks » 05 Au 2022, 17:59

Koluna takmas覺na da gerek yok. En g羹venli y繹ntem saat g羹zel ekilde kabin 癟antas覺nda, kutu valizde. Kanuni olarak hi癟 bir hak talep edemezler.

Daha da g羹vende hissetmek isterseniz ilgili kanun maddesini bulup arkada覺n覺za ekran g繹r羹nt羹s羹 atabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Kay覺t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj Archimed » 06 Au 2022, 15:49

Bak覺n size Almanya'da yaanm覺 bir olay覺 yorum katmadan haber linki ile paylaay覺m. zerinizdeki eya 繹zel eya stat羹s羹nde deerlendirilmekle birlikte; bavulda ambalajl覺 duran eyalar farkl覺 bir deerlendirmeye tabi olabilir.

https://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/valizde-bulunan-iki-saat-dunyasini-karartti-516928/
Kullan覺c覺 avatar覺
Archimed

Kay覺t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj fsinan » 16 Au 2022, 15:06

1 adet saat kiisel al覺veritir. Kimse birey diyemez.
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj rolexcollector » 17 Au 2022, 02:18

fsinan yazd覺:1 adet saat kiisel al覺veritir. Kimse birey diyemez.
Yanl覺 bilgi.
Yakalarsa cezay覺 keser g羹mr羹k.

繹yle ki,

Transit yolcular hari癟 olmak 羹zere, yolcu beraberinde getirilip serbest dola覺ma sokulan gayri ticari nitelikteki, kiisel ve ailevi kullan覺ma mahsus veya hediye edilmek 羹zere getirilen eyaya muafiyet tan覺n覺r. Muafiyet, her bir yolcu i癟in toplam ger癟ek k覺ymeti 430 Avro'yu ge癟meyen eya i癟in uygulan覺r. Ancak, 15 ya覺ndan k羹癟羹k yolcular i癟in bu miktar 150 Avro olarak uygulan覺r.

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj copycat » 17 Au 2022, 10:47

rolexcollector yazd覺:
fsinan yazd覺:1 adet saat kiisel al覺veritir. Kimse birey diyemez.
Yanl覺 bilgi.
Yakalarsa cezay覺 keser g羹mr羹k.

繹yle ki,

Transit yolcular hari癟 olmak 羹zere, yolcu beraberinde getirilip serbest dola覺ma sokulan gayri ticari nitelikteki, kiisel ve ailevi kullan覺ma mahsus veya hediye edilmek 羹zere getirilen eyaya muafiyet tan覺n覺r. Muafiyet, her bir yolcu i癟in toplam ger癟ek k覺ymeti 430 Avro'yu ge癟meyen eya i癟in uygulan覺r. Ancak, 15 ya覺ndan k羹癟羹k yolcular i癟in bu miktar 150 Avro olarak uygulan覺r.

Detayl覺 bilgi i癟in teekk羹rler. Ben de u anda yak覺n bir arkada覺m覺n bana hayalimdeki saati getirmesini bekliyorum.

Ona da s繹yledim, kutu falan hi癟 繹nemli deil, saati koluna tak getir. 襤lla ki bo kutuyu evrak覺 bir ekilde (postayla falan) al覺r覺z.

CPH2113 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj coparan » 26 Kas 2022, 15:19

襤ki hafta 繹nce arkada覺m 襤talyadan 羹癟 tane kutusunda saat getirdi 癟antalara bakmam覺lar bile.
Bu arada ben de saati getirttim baka bir arkada覺m getirdi s覺rt 癟antas覺nda ona da bakmam覺lar
Kullan覺c覺 avatar覺
coparan

Ya: 47
Kay覺t: 24 ub 2011, 19:24

Mesaj ligma » 26 Kas 2022, 19:34

u anda bakma durumu i癟in belirli saatlerde rastgele kontroller yap覺l覺yor. Orada da genelde yaln覺z ge癟enleri se癟tiklerini g繹zlemledim. Saate bakmalar覺na bi ey demiyorum ama 襤stanbul havaliman覺ndaki kontroller bu ekilde g繹zlemlediim kadar覺yla.
Kullan覺c覺 avatar覺
ligma

Kay覺t: 16 Kas 2022, 15:41

Mesaj muratcan87 » 27 Kas 2022, 21:04

1 saat kiisel eya say覺l覺r. Kimsenin bir ey diyememesi laz覺m. En son ge癟tiimiz yaz bir arkada覺m 襤svi癟reden bir saat ald覺. TaxFreesini de ald覺, saati de gayet torbas覺yla bavula dahi koymadan g繹t羹rd羹. En ufak bir sorun da olmad覺. Ayn覺 ekilde ayr覺 zamanlarda olmak kouluyla (birisi 2021 Eyl羹l, dieri 2022 Haziran) iki saat al覺verii daha Almanyadan yapt覺k ve 癟antada sorunsuz ta覺d覺k. Ticaretini yapm覺yorsun ve sat覺n ald覺覺n an zaten ikinci el olmu olan bir 羹r羹nden bahsediyoruz. O nedenle buna da sorun 癟覺kmamas覺 laz覺m. Yine de s繹z konusu T羹rkiye olunca insan tedirgin olmakta hakl覺. Zira g羹mr羹ktekiler maalesef 癟ou zaman kural kanun bilmiyor ve varsay覺mlarla yanl覺lara imza atabiliyor. Ben yine de u anki fiyatlarla kesinlikle bu riske girerdim. ok deil 2 sene 繹nce T羹rkiyede 癟ou saat Avrupadan ucuza al覺n覺yordu. imdi tam tersi y繹nde kantar覺n topuzu 癟ok ka癟t覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 199 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners