TAG Heuer Carrera Hakkında Yorum ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TAG Heuer Carrera Hakkında Yorum ve Öneri

Mesaj meyyal » 18 Eyl 2022, 15:24

Sevgili Arkadaşlar,

Umarım hepiniz iyisinizdir.

Kısa bir sorum olacak.TAG HEUER CARRERA 39 mm almayı planlıyorum. Aşağıdaki 2 saatten birisi olacak.

Bu konuda yorumunuz ne olur? Almamı önerir misiniz? Yaklaşık fiyata benzer tarzda başka önerileriniz olursa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler,
Saygılar,

https://www.tagheuer.com/gb/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/39-mm-calibre-5-automatic/WBN2113.BA0639.html

https://www.tagheuer.com/gb/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/39-mm-calibre-5-automatic/WBN2112.BA0639.html
Kullanıcı avatarı
meyyal

Re: TAG HEUER CARRERA Hakkında

Mesaj ErsinGS » 18 Eyl 2022, 18:02

Longines, Breitling de benzer bütçeler olabilir. Saati görüp bileğinizde denemeden karar vermeyin. Hedefte daha büyük bütçeli bir saat varsa bunu aldıktan sonra daha düşük fiyata satabileceğiniz için hedefe ulaşmanız güçleşir. Bu bütçelerle Tudor ve ikinci el Omega larada bakabilirsiniz. Hızlı karar verip pişman olmayın. Forumun ikinci el bölümünüde inceleyebilirsiniz....
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Re: TAG Heuer Carrera Hakkında Yorum ve Öneri

Mesaj agahbagrik » 18 Eyl 2022, 22:05

Merhaba, çok güzel ve temiz bir tasarıma sahip saatler.
Özellikle mavi kadranlısını çok beğeniyorum.
İş yerinde bir arkadaşımda da var, kendisini gösteren şıklığı ile dikkat çeken bir saat.
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj meyyal » 18 Eyl 2022, 23:36

Yorum yapan bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Longines Conquest ile de karşılaştırdığımda da Tag Hauer Carrera bana daha iyi geliyor. Teknik özellikler açısından da öyle midir ababa?

https://www.longines.com/watch-conquest-l3-777-4-99-6
Kullanıcı avatarı
meyyal

Mesaj Meng » 19 Eyl 2022, 10:16

Ben 7 sene taktım bu saati kadranı siyah olanı. Çok kaliteli güzel bir saattir. Tavsiye ederim. Çelik çok iyidir. Zarifdir tokası vs herşeyi güzeldir. Zarf ince ufak bir saattir. Ben severek kullanmıştım. 2. Elde değer kaybı büyük olur genel de taglerin bilginize

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Meng

Mesaj gozdentunay » 19 Eyl 2022, 23:27

düz mavi kadranını uzun yıllar zevkle kullandım sade ama dikkat çekici bir saat hatta şimdide yine Carrera mavi kadran heuer 02 inhouse chronograph calibresini kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj prx » 20 Eyl 2022, 16:45

Yalniz conquest 200m kilitli tepe olmasihem diver bir saat.tag 100m bunu da göz önünde bulundurun derim.conquestin kasa bilezik herşeyi çok mükemmeldir.ayrica 5 yıl garanti kapsaminda bu da bence önemli bir etki.ayrica arka kapağındaki kanatta çok estetik bir fon sağlıyor.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Mtn » 20 Eyl 2022, 17:14

Merhaba,
Naçizane yorumum, longines conqueste oranla carrera ince bezelli 39mm çaplı daha narin daha şık bir saat. Ayrıca saatlerde lug to lug ölçüsünün kasaya göre oranlı olmasına ayrıca dikkat edin derim.

Tag Heuer'daki mekanizmayı bilmiyorum ancak, longines conquestteki mekanizma Eta 2892 temelli olması lazım, güç rezervi 72 saat. Rezerviyle bu yönden daha iyi. Tag Heuer 38 saat güç rezervi rotasyonlu kullanılacaksa eğer kesinlikle eksi yazar.

Ancak gel gelelim saatin bilekte duruşu mekanizmanın da önünde bence.

@ErsinGS yorumuna da katılıyorum. Tarz olarak benzemese de Tudor BB58 düşünülebilir. 39mm çapıyla hem konforlu hem de diver yapısı itibariyle çok yönlü bir saat. Link bırakıyorum. :)

https://www.tudorwatch.com/tr/watches/b ... 9030n-0001
Kullanıcı avatarı
Mtn

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners