TAG Heuer Carrera Hakkında Yorum ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TAG Heuer Carrera Hakkında Yorum ve Öneri

Mesaj oxygene » 21 Eyl 2022, 11:18

Yeni 39mm carrera'lar gerçekten çok güzel ama SW-200 mekanizmayla o fiyatı kesinlikle hak etmiyorlar. Gümrük kısıtlamaları olmasa C63 Sealander önerebilirdim. Tag fiyatlarına çıkacaksanız önerebileceğim saat yeni 37mm Longines spirit olur.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
oxygene

Mesaj prx » 21 Eyl 2022, 11:28

Evet katiliyorum zarif bir saat istiyorsanız spirit bencede.[emoji106]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj meyyal » 21 Eyl 2022, 16:39

Herkese çok teşekkür ederim,

Ben yine de Longines Conquest ile Tag Hauer Carrera arasında çok kararsız kaldım ;)
Tag Hauer Carrera tasarım olarak çok hoşuma gitti ancak aktardığınız bilgilerden (tekrar teşekkür) teknik özellik olarak biz geride kaldığını ve fiyatını çok haketmediğini anlıyorum.

Bakalım ne olacak?
Farklı önerilere hâlâ açığım.
Kullanıcı avatarı
meyyal

Mesaj agahbagrik » 21 Eyl 2022, 17:43

meyyal yazdı:Herkese çok teşekkür ederim,

Ben yine de Longines Conquest ile Tag Hauer Carrera arasında çok kararsız kaldım ;)
Tag Hauer Carrera tasarım olarak çok hoşuma gitti ancak aktardığınız bilgilerden (tekrar teşekkür) teknik özellik olarak biz geride kaldığını ve fiyatını çok haketmediğini anlıyorum.

Bakalım ne olacak?

60 saatten az (cuma akşamı çıkarınca pazartesi sabahına yetişemeyen) güç rezervli mekanizmaların günümüze ve fiyatı yüksekse fiyatına yakışmadığını ben de düşünüyorum ama bir yandan da lüks saat kullanmak konusunda zamanı öğrenmek işin bahanesi. zamanı öğrenmenin artık çok yolu var, bir saate o kadar para vermenin tek sebebi kolunda güzel bir tasarım taşımak ve ona sık sık bakabilmek. en olmadı bir de winder alırsınız :D

yanlış anlaşılmasın tag heuer almanız için ikna etmeye çalışmıyorum, sadece insan bazen başka bir şeyde aklı kalınca en iyisini bile alsa tam olarak memnun olamayabiliyor, ona dikkat çekmek istedim. hangisini seçerseniz seçin, sadece diğerinde aklınızın kalmadığından emin olun.
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj prx » 21 Eyl 2022, 19:58

Omega alın bence diver[emoji106]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj ilterd » 21 Eyl 2022, 22:29

Eger kolunuzda denemediyseniz bence mutlaka 3 alternatifi de deneyin, gorun oyle karar verin. Gectigimiz haftalarda pek cok saat baktim bunlarin arasinda longines de tag carrera'nin beyaz kadranlisi da vardi. Beyaz carrera baya zayif kaldi bence ve longines'i de eskisi kadar begenmedigimi farkettim.
Denedigim saatler arasinda omega seamaster, meistersinger, seiko presage, tudor bb bordo bezel, tag carrera, vb vb vardi ve tudoru cok begendim.
Bitcenize gore aday saatleri belirleyip mutlaka deneyip oyle karar verin bence.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son ilterd tarafından 22 Eyl 2022, 07:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ilterd

Mesaj ozturkti » 21 Eyl 2022, 22:32

meyyal yazdı:Herkese çok teşekkür ederim,

Bakalım ne olacak?

Merhaba,

Eğer iki saati de fiziksel olarak incelediyseniz, Tag Heuer Carrera'nın çok daha estetik olduğunu fark etmişsinizdir diye düşünüyorum. Aynı saat benim de radarımdakilerden birisi olduğu için inceleme fırsatı buldum ve çok beğendim.

Saatseverler arasında bir Tag Heuer antipatisi olduğu su götürmez bir gerçek, ancak bu durumun zevklerinizin önüne geçmemesini öneririm.

Eğer Tag Heuer alternatifi bir Longines modeli arıyorsanız bu Conquest olmamalı düşüncesindeyim, çünkü farklı klasmandalar. Bunun yerine, Heritage serisindeki Classic (Sector dial) veya Silver Arrow gibi güzel bir çok farklı modeli araştırabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj gozdentunay » 22 Eyl 2022, 01:13

Resim

Benim kolleksıyonda iki markanın son dönem çıkmış chrono mavi kadranlarından mevcut.Biri Tag heuer Carrera heuer 02 calibre diğeri ise Longines Spirit chronograph ikisi farklı konseptler olsada ikisininde kalite hissiyatı beklediğimin ötesinde . burda kişisel beğeni ve zevk tamamen size ait ..Ben ikisinide beğendiğim için birine kıyamayıp ikisini birden aldım[emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 262 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners