Giriş seviyesi saatleri Erk Koçak beyefendinin tablosu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Giriş seviyesi saatleri Erk Koçak beyefendinin tablosu

Mesaj agahbagrik » 01 Eki 2022, 16:41

danGerfuLL yazdı:Swiss Military eh işte, Lorus baya iyi.

Pek bana hitap etmemiş liste açıkçası. Ha ben Japon saatleri severim de Lorus ile de Swiss Military arasında Swiss Military seçerim açıkçası.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doğru :thumbup: lorus marka algısı olarak çin malının da kötüsü gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj danGerfuLL » 01 Eki 2022, 18:06

agahbagrik yazdı:
danGerfuLL yazdı:Swiss Military eh işte, Lorus baya iyi.

Pek bana hitap etmemiş liste açıkçası. Ha ben Japon saatleri severim de Lorus ile de Swiss Military arasında Swiss Military seçerim açıkçası.

doğru [emoji106] lorus marka algısı olarak çin malının da kötüsü gibi geliyor.
Algı değil, bizzat denediğim bir marka. Maalesef çelik kalitesi olarak iyi değil.

Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj harun » 01 Eki 2022, 20:34

Tamam emek vermiş sağolsun da, listenin neden böyle düzenlendiği belli değil, en azından "şu markayı iyi sınıfına koyuyorum, çünkü saatlerinde miyota otomatik ya da ronda quartz kullanıyor, öbürünü yerde bulsam almam sınıfına koyuyorum çünkü kasa kalitesi berbat, kullandığı mekanizma çöp, ayar kolu elimde kaldı" vs vs gibi bir açıklama yapsaydı, böyle çok anlamlı bir sınıflama olmuyor, gc'yi sırf swiss made olduğu için iyi sınıfına koymuş, ama yine swiss made gucci'yi paranıza yazık sınıfına koymuş,

ayrıca günümüzdeki grand romanson için söylemiyorum çünkü hiç bilmiyorum ama eski romanson'un hak ettiği değer bilinmiyor bence, bir çok romanson quartz saat kullandım, kimisinde ronda'nın 708 (moonphase) kimisinde ronda 5030 (chronograph) kimisinde isa 8172 (chronograph) gibi iyi quartz kalibreler kullanıyor ve bilezik/ cam/ kasa kalitesi de gayet iyiydi.
Kullanıcı avatarı
harun

Mesaj Heesh » 26 Eki 2022, 20:39

Erk abi ile ara sıra insta dan yazışırız listeyi yayınladığı gün şerde de yazıştık şaka ile karışık sitem ettim. Ama listede yanlış çok ben listede ki bir kaç tane markayı kullandım kötü değiller. Her saati deneyimleyip öyle yorumlamak lazım ama oda kendisine göre bir liste yaptığını söylemiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj prx » 26 Eki 2022, 22:07

Heesh yazdı:Erk abi ile ara sıra insta dan yazışırız listeyi yayınladığı gün şerde de yazıştık şaka ile karışık sitem ettim. Ama listede yanlış çok ben listede ki bir kaç tane markayı kullandım kötü değiller. Her saati deneyimleyip öyle yorumlamak lazım ama oda kendisine göre bir liste yaptığını söylemiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tabi zaten videoyu izledigimde o izlenimi vermiş Erk bey ben de onun icin ucu açık deyimini kullandım ve gulumseten yazışmalar döndü forumda[emoji106]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 151 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners