Tissot prx powermatic 80 vs tissot gentleman powermatic 80

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot prx powermatic 80 vs tissot gentleman powermatic 80

Mesaj meyyal » 24 Eki 2022, 20:56

Sevgili arkadaşlar,
Birbirine yakın olan bu iki saat için ne düşünüyorsunuz? Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Tissot prx powermatic 80 mi yoksa Tissot gentleman powermatic 80 mi?

Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
meyyal

Re: Tissot prx powermatic 80 vs tissot gentleman powermatic

Mesaj hknmtn » 25 Eki 2022, 00:23

Bu iki saatin birbirine yakın olduğunu düşünmüyorum. Sadece aynı markalar. Mekanik olarak da ayrılar. Görünüş olarak da bambaşkalar. Tarz olarak da ayrılar.
Ben Gentleman tarafındayım.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Heesh » 25 Eki 2022, 00:44

Ben prx yeşil tercih ettim ama kasa ve tarz olarak gentelmende güzel mekanizmalar hemen hemen aynı gibi gentelmende silicium barrael spring var sanırım Türkçesi yada tam doğrusu aklıma gelmedi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj Mtn » 25 Eki 2022, 08:20

hknmtn yazdı:Bu iki saatin birbirine yakın olduğunu düşünmüyorum. Sadece aynı markalar. Mekanik olarak da ayrılar. Görünüş olarak da bambaşkalar. Tarz olarak da ayrılar.
Ben Gentleman tarafındayım.

Tarz olarak farklı olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum ancak mekanizmaları powermatic 80. Fark olarak pozitif etki gösterebilecek Gentlemen de silikon balans yayı var. Ama pratikte ben yine de bir şey fark edeceğini düşünmüyorum. Gentlemen kasa ve bilezik yapısından ötürü tasarım olarak zayıf bir model. Bir kere kasa yapısı olarak çok özgün değil, bilezik kalitesi de bana çok iyi gelmemişti. Bilezikteki orta baklanın parlak olmasıyla, kasa yapısıyla çizilmelere karşı çok dayanıksız olacağını tahmin ediyorum. Tamam prx bazı konularda 'royal oak' ı andırsa da, kendi başına özgün bir model. Ayrıca aralarında ağırlık olarak da 35-40 gr fark var, günlük kullanımda etkisini hissettirir. Ben prx tercih ettim çok memnunum. Bileklerim çok kalın olmadığı için lug yapısından dolayı prx konusunda tereddütteydim, ancak bileğime göre ayarlayınca tam oturdu.

Son olarak bu iki saati kolunuza taktığınız an mutlaka birini elersiniz, bence tasarım olarak beğendiğinizi seçmelisiniz, gerisi teferruat. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj Zaferkap » 31 Eki 2022, 20:31

Aynı gitgelleri ben de yaşadığım için yorumları çok merak ettim. Gentleman Powermatic 80 Silicium daha janjanlı gözükse de PRX'in de ayrı bir havası var. Büyük ihtimal yılbaşı hediyesi olarak kendime yeşil kadran bir PRX alacağım gibi duruyor tek korkum bileğime büyük gelme ihtimali!
Kullanıcı avatarı
Zaferkap

Mesaj Heesh » 01 Kas 2022, 10:00

Zaferkap yazdı:Aynı gitgelleri ben de yaşadığım için yorumları çok merak ettim. Gentleman Powermatic 80 Silicium daha janjanlı gözükse de PRX'in de ayrı bir havası var. Büyük ihtimal yılbaşı hediyesi olarak kendime yeşil kadran bir PRX alacağım gibi duruyor tek korkum bileğime büyük gelme ihtimali!
Yeşilden bende de var doğru ayar ile harika oluyor ben 4 tam bakla 1 tane minik bakla çıkardım 17 cm bileğime şuan ideal oturuyor ilk Çelik bilezik saatim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners