Saatlerimizin pil değişimi ve bakımı için doğru usta seçmek

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saatlerimizin pil değişimi ve bakımı için doğru usta seçmek

Mesaj raven » 12 Kas 2022, 22:18

Benim ve eşimin pili biten ve sayıca bir hayli fazla olan saatleri itinalı bir biçimde baloncuklu poşetlere koyup "hard bag" bir çanta ile Üsküdar Saatçi Fazıl'a götürdüm. Üç kuşak saat ustası olan ve şu an baba oğul saatlere hayat veriyorlar.
Babadan oğula geçen ustalıkla, saatlerimizi gönül rahatlığıyla götürebileceğimiz bir yer.
Hoş sohbet ve keyifli bir sohbetle birlikte saatlerimin pilleri değişti. Bu sohbet sırasında gösterilen eski fotograflardan ikisini paylaşayım. :)
Resim

Resim
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: Saatlerimizin pil değişimi ve bakımı için doğru usta seç

Mesaj prx » 12 Kas 2022, 23:00

raven yazdı:Benim ve eşimin pili biten ve sayıca bir hayli fazla olan saatleri itinalı bir biçimde baloncuklu poşetlere koyup "hard bag" bir çanta ile Üsküdar Saatçi Fazıl'a götürdüm. Üç kuşak saat ustası olan ve şu an baba oğul saatlere hayat veriyorlar.
Babadan oğula geçen ustalıkla, saatlerimizi gönül rahatlığıyla götürebileceğimiz bir yer.
Hoş sohbet ve keyifli bir sohbetle birlikte saatlerimin pilleri değişti. Bu sohbet sırasında gösterilen eski fotograflardan ikisini paylaşayım. :)
Resim

Resim
Muhteşem fotoğraflar.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj raven » 15 Kas 2022, 20:42

prx yazdı:
raven yazdı:Benim ve eşimin pili biten ve sayıca bir hayli fazla olan saatleri itinalı bir biçimde baloncuklu poşetlere koyup "hard bag" bir çanta ile Üsküdar Saatçi Fazıl'a götürdüm. Üç kuşak saat ustası olan ve şu an baba oğul saatlere hayat veriyorlar.
Resim

Resim
Muhteşem fotoğraflar.

Türkiye'de kuşaktan kuşağa saatçilik konusunda arşivlik fotoğraflar.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj prx » 16 Kas 2022, 07:05

[emoji106]
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj evrenrt » 07 Ara 2022, 15:48

Eşimin quartz saatlerinin pillerini geçen yıl değiştirttim. Bir yıl içinde bütin piller bitti.

Ankara’da kaliteli pil değişimi yapan tanıdığı olan var mı? Yada internetten kendimiz alıp takmak için hangi pili alabiliriz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
evrenrt

Mesaj Heesh » 07 Ara 2022, 17:53

evrenrt yazdı:Eşimin quartz saatlerinin pillerini geçen yıl değiştirttim. Bir yıl içinde bütin piller bitti.

Ankara’da kaliteli pil değişimi yapan tanıdığı olan var mı? Yada internetten kendimiz alıp takmak için hangi pili alabiliriz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Renatalar iyi oluyor diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj orbay » 28 Oca 2023, 19:03

İsim vermeyeceğim, iyi bilinen bir saatçide iki saatimin kayışını değiştirttim, ikisini de baya çizmiş. İyi usta bulmanın yanında müşteriyi önemseyen usta bulmak da önemli. Saat ucuz olunca salla parti iş yapıyorsa iyi olmasının bir anlamı kalmıyor. Bundan sonra kayış değiştirme aletini alıp kendi işimi kendim yapacağım. Çizilecekse de ben çizeyim.
Kullanıcı avatarı
orbay

Mesaj prx » 28 Oca 2023, 20:46

orbay yazdı:İsim vermeyeceğim, iyi bilinen bir saatçide iki saatimin kayışını değiştirttim, ikisini de baya çizmiş. İyi usta bulmanın yanında müşteriyi önemseyen usta bulmak da önemli. Saat ucuz olunca salla parti iş yapıyorsa iyi olmasının bir anlamı kalmıyor. Bundan sonra kayış değiştirme aletini alıp kendi işimi kendim yapacağım. Çizilecekse de ben çizeyim.
Eğer kayış değişiminde bu yılan dilini kullaniliyorsa mecburen lugun üzerine pimi koyup sıkıştırmak icin hareket yapılınca çizik oluşuyor.diger bir yöntem lugun üzerine pimi koymadan bu sıkıştırma hareketinde başarılı olmak buda zor.bence kendinizin apartla kayışlarınızı degistirmenizi öneririm.Resim

Kullanıcı avatarı
prx

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 232 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners