Yeni Omega Seamaster Aqua Terra GMT Worldtimer

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Archimed » 16 May 2023, 12:33

Merhaba,

Omega Seamaster Aqua Terra GMT Worldtimer'─▒n yeni ├ž─▒kan yeni kadranl─▒ ve titanyum modellerini ├žok be─čendim, sizlerle payla┼čmak istedim.

Resim

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-gmt-worldtimer-43-mm-22030432210001

Resim

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-gmt-worldtimer-43-mm-22092432299001
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Re: Yeni Omega Seamaster Aqua Terra GMT Worldtimer

Mesaj muratcan87 » 17 May 2023, 10:23

Siyah olan─▒n─▒ ├žok be─čendim ben de :champ: Ancak saatin iki, ├╝├ž handikap─▒ var: boyutlar─▒, Spirate olmayan mekanizma ile gelmesi, aslen diver oldu─čundan biraz kaba olmas─▒ gibi.'

Saat ├žok b├╝y├╝k. 43mm ├žap, 50mm lug to lug var. Bunun yan─▒nda yeni Spirate teknolojisi de konmam─▒┼č. AquaTerra modelleri ├žok g├╝zel eyvallah ancak Omega'n─▒n biraz daha kibar saatler de yapmas─▒ gerekiyor. Swatch GroupÔÇÖa ge├žene kadar d├╝nyan─▒n en kibar saatlerini ├╝reten firma (ki Vintage modeller hala ├žok pop├╝ler bu nedenle) ┼čimdilerde tats─▒z tuzsuz bir DeVille serisi d─▒┼č─▒nda d├╝zg├╝n bir dresswatch dahi yapam─▒yor. Longines o i┼či ├╝stlenmi┼č gibi grup ad─▒na ancak OmegaÔÇÖn─▒n ├žok b├╝y├╝k bir ge├žmi┼či ve dolay─▒s─▒yla potansiyeli var bu anlamda. B├╝t├╝n trend daha k├╝├ž├╝k saatlere kayd─▒ ancak hala 43-44mm saatler ├ž─▒kar─▒yorlar. Worldtimer modelleri ├žok be─čeniyorum, i┼č i├žin ├žok seyahat de eden biriyim ancak Omega'da bu modeller dahil bence al─▒nacak bir Worldtimer yok. Bu model 39mm olsa m├╝kemmel olurdu mesela. Bir de bana kal─▒rsa DeVille serisine bir Worldtimer getirseler ├žok daha iyi olacak. D├╝┼č├╝n ki i┼č i├žin d├╝nyan─▒n her yerine seyahat ediyorsun, ofiste bir ├çin'deki bir ABD'deki ├žal─▒┼čanlarla konu┼čman laz─▒m. O y├╝zden bir Worldtimer bak─▒yorsun kendine. B├Âyle ├žal─▒┼čan biri i┼č vaktinin ├žo─čunu tak─▒m elbise i├žinde ge├žirir. Bu durumda gidip bir Seamaster serisinde mi almak istersin, yoksa DeVille gibi dresswatch kategorisinde mi? Kocaman indislere, devasa saat boyutuna, oklu diver yelkovan koluna ne gerek var yani? Yine bu kadar kalabal─▒k kadrana TitanyumÔÇÖum TiÔÇÖsini yazmaya kadar gerek var m─▒ cidden? Bana kal─▒rsa Frederique Constant'─▒n Worldtimer'─▒ daha iyi g├Âr├╝n├╝yor. Yine ├╝st segmentte 41,5mm'lik Jaeger LeCoultre olsun, 39,5mm'lik Patek olsun, Vacheron Overseas olsun hep daha ┼č─▒k modeller bana g├Âre. Omega Worldtimer'a ilgiyi g├╝zel yakalam─▒┼č ama yanl─▒┼č bir ├╝r├╝nle gelmi┼č bence.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
muratcan87

Kay─▒t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj Archimed » 17 May 2023, 13:58

muratcan87 yazd─▒:Siyah olan─▒n─▒ ├žok be─čendim ben de :champ: Ancak saatin iki, ├╝├ž handikap─▒ var: boyutlar─▒, Spirate olmayan mekanizma ile gelmesi, aslen diver oldu─čundan biraz kaba olmas─▒ gibi.'

Saat ├žok b├╝y├╝k. 43mm ├žap, 50mm lug to lug var. Bunun yan─▒nda yeni Spirate teknolojisi de konmam─▒┼č. AquaTerra modelleri ├žok g├╝zel eyvallah ancak Omega'n─▒n biraz daha kibar saatler de yapmas─▒ gerekiyor. Swatch GroupÔÇÖa ge├žene kadar d├╝nyan─▒n en kibar saatlerini ├╝reten firma (ki Vintage modeller hala ├žok pop├╝ler bu nedenle) ┼čimdilerde tats─▒z tuzsuz bir DeVille serisi d─▒┼č─▒nda d├╝zg├╝n bir dresswatch dahi yapam─▒yor. Longines o i┼či ├╝stlenmi┼č gibi grup ad─▒na ancak OmegaÔÇÖn─▒n ├žok b├╝y├╝k bir ge├žmi┼či ve dolay─▒s─▒yla potansiyeli var bu anlamda. B├╝t├╝n trend daha k├╝├ž├╝k saatlere kayd─▒ ancak hala 43-44mm saatler ├ž─▒kar─▒yorlar. Worldtimer modelleri ├žok be─čeniyorum, i┼č i├žin ├žok seyahat de eden biriyim ancak Omega'da bu modeller dahil bence al─▒nacak bir Worldtimer yok. Bu model 39mm olsa m├╝kemmel olurdu mesela. Bir de bana kal─▒rsa DeVille serisine bir Worldtimer getirseler ├žok daha iyi olacak. D├╝┼č├╝n ki i┼č i├žin d├╝nyan─▒n her yerine seyahat ediyorsun, ofiste bir ├çin'deki bir ABD'deki ├žal─▒┼čanlarla konu┼čman laz─▒m. O y├╝zden bir Worldtimer bak─▒yorsun kendine. B├Âyle ├žal─▒┼čan biri i┼č vaktinin ├žo─čunu tak─▒m elbise i├žinde ge├žirir. Bu durumda gidip bir Seamaster serisinde mi almak istersin, yoksa DeVille gibi dresswatch kategorisinde mi? Kocaman indislere, devasa saat boyutuna, oklu diver yelkovan koluna ne gerek var yani? Yine bu kadar kalabal─▒k kadrana TitanyumÔÇÖum TiÔÇÖsini yazmaya kadar gerek var m─▒ cidden? Bana kal─▒rsa Frederique Constant'─▒n Worldtimer'─▒ daha iyi g├Âr├╝n├╝yor. Yine ├╝st segmentte 41,5mm'lik Jaeger LeCoultre olsun, 39,5mm'lik Patek olsun, Vacheron Overseas olsun hep daha ┼č─▒k modeller bana g├Âre. Omega Worldtimer'a ilgiyi g├╝zel yakalam─▒┼č ama yanl─▒┼č bir ├╝r├╝nle gelmi┼č bence.

De─čerlendirmelerinize kat─▒l─▒yorum, san─▒yorum mevcut ├╝r├╝ne makyaj yaparak yeni modeli ├╝retmi┼čler. Belki ilerleyen d├Ânemde modellerin kasalar─▒n─▒ g├╝ncelleme durumlar─▒ olursa, mekanizmalar─▒ da g├╝ncellerken yeni teknolojilerini kullan─▒rlar. ABD veya kuzey Avrupa'da iri yap─▒l─▒ insanlar i├žin 43-45 mm'lik saatler uygun oluyor; ama ben de 39-40 mm'lik saatleri daha ┼č─▒k ve kullan─▒┼čl─▒ buluyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj prx » 18 May 2023, 17:11

Bide balans─▒ siyah benim ho┼čuma gitmedi.[emoji3166]

SM-J610F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj muratcan87 » 19 May 2023, 00:51

Archimed yazd─▒:
muratcan87 yazd─▒:Siyah olan─▒n─▒ ├žok be─čendim ben de :champ: Ancak saatin iki, ├╝├ž handikap─▒ var: boyutlar─▒, Spirate olmayan mekanizma ile gelmesi, aslen diver oldu─čundan biraz kaba olmas─▒ gibi.'

De─čerlendirmelerinize kat─▒l─▒yorum, san─▒yorum mevcut ├╝r├╝ne makyaj yaparak yeni modeli ├╝retmi┼čler. Belki ilerleyen d├Ânemde modellerin kasalar─▒n─▒ g├╝ncelleme durumlar─▒ olursa, mekanizmalar─▒ da g├╝ncellerken yeni teknolojilerini kullan─▒rlar. ABD veya kuzey Avrupa'da iri yap─▒l─▒ insanlar i├žin 43-45 mm'lik saatler uygun oluyor; ama ben de 39-40 mm'lik saatleri daha ┼č─▒k ve kullan─▒┼čl─▒ buluyorum.
Asl─▒nda bezel ve kadrana yeni renk ve materyaller (Seramik ve Titanyum gibi) gelmi┼č oldu sadece. Bu nedenlerle 1000ÔéČ fazla vermek bana mant─▒ks─▒z geldi. Renklere ├Âl├╝p bitmedik├že ├žok da ├Ânemli de─čil. Bunun yerine Spirate koysalard─▒ ke┼čke ya da ba┼čka bir seriye yepyeni bir Worldtimer gelseydi tad─▒ndan yenmezdi. Boyuta neresinden baksam sa├žma geliyor. Elbette sat─▒┼č sim├╝lasyonunu yap─▒p karar alm─▒┼člard─▒r ama bence yanl─▒┼č bir karar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
muratcan87

Kay─▒t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj Heesh » 22 May 2023, 20:11

G├╝zle ama san─▒r─▒m tarz─▒m de─čil

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Heesh

Kay─▒t: 30 Eki 2015, 16:00

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners