Açılmış kutu saat almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Açılmış kutu saat almak

Mesaj demir77 » 31 May 2023, 18:09

Saat temizse ve bir sorunu yoksa dert etmeyin. Güle güle kullanın. Zaten son kalanmış.

2201117SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
demir77

Mesaj sylvester » 20 Haz 2023, 23:33

Almayın tavsiye etmem. Belki de saatçi kendisi günlerce kullandı saati; özel bir akşam için taktı; mağazaya gelen bir çok insan denedi… Saat jelatinli olmalı; yurtdışından aldığım tüm saatler böyleydi ve abartısız TR den aldığım saatlere göre çok daha iyi zaman tutmaları vardı. Mümkün mertebe TR den saat almam. Buraya gelen saatlerin kalitesinden şüphem var benim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
sylvester

Mesaj argunsmh » 21 Haz 2023, 10:21

Yeni sıfır bir saat alıyorsan jelatinli el değmemiş olsun isterim. Tabi 2. el saat almışlığımda var ama eğer yeni ve mağazadan alıyorsam vitrindeki saati almak istemem
Kullanıcı avatarı
argunsmh

Mesaj prx » 21 Haz 2023, 15:39

Satıcılar jelatinli tutmuyorlar çünkü çelik üzerinde jelatin ile çelik arasında kalan hava kararmasına yol açıyor.tabi size sunarken jelatinli sunabilirler.

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj esenturk » 21 Haz 2023, 15:49

prx yazdı:Satıcılar jelatinli tutmuyorlar çünkü çelik üzerinde jelatin ile çelik arasında kalan hava kararmasına yol açıyor.tabi size sunarken jelatinli sunabilirler.

Hayır tutuyorlar bu zamana kadar aldığım saatlerin hepsini vitrindeki saati denedikten sonra kapalı kutu jelatini açılmamış halini istiyorum dediğimde depodan getirdiler. Talep ederseniz o şekilde alabilirsiniz. Asıl kararma vitrinde uzun süre spot ışıkları altında olan saatlerde oluyor.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Açılmış kutu saat almak

Mesaj Umutt » 21 Haz 2023, 22:50

Ben başlıktan ve ilk mesajdan kutunun jelatin ve koruma bandının olmadığına işaret ettiğinizi anladım. Teknoloji ürünlerindekine benzer bir ilk kullanıcı guvencesini kastettiğinizi düşünüyorum. Kutularda zaten genel olarak bunlar olmuyor,bugüne kadar defalarca retail den saat alımı yaptım, gerek alt gerek ust segmentteki neredeyse hiç bir modelde, kutunun üzerinde, sadece ilk kullanıcının açtığı bir jelatin ya da koruma bandı görmedim.

Saatlerde, camın uzerinde, case back de,kelepçenin alt kısmında ve bileziğin üzerinde koruma bandı olabiliyor ama bir ya da bir kaçının eksik olduğu cok olmuştur, bu da kesin bir kriter değil yani. Mağazalara deneme için ayrı bir tester saat de gitmiyor, neticede bunları da sıfır olarak satıyor bayiler.

Özetle, alımınızda bayi kaynaklı bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum bence güvenle kullanabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj prx » 22 Haz 2023, 18:42

Umutt yazdı:Ben başlıktan ve ilk mesajdan kutunun jelatin ve koruma bandının olmadığına işaret ettiğinizi anladım. Teknoloji ürünlerindekine benzer bir ilk kullanıcı guvencesini kastettiğinizi düşünüyorum. Kutularda zaten genel olarak bunlar olmuyor,bugüne kadar defalarca retail den saat alımı yaptım, gerek alt gerek ust segmentteki neredeyse hiç bir modelde, kutunun üzerinde, sadece ilk kullanıcının açtığı bir jelatin ya da koruma bandı görmedim.

Saatlerde, camın uzerinde, case back de,kelepçenin alt kısmında ve bileziğin üzerinde koruma bandı olabiliyor ama bir ya da bir kaçının eksik olduğu cok olmuştur, bu da kesin bir kriter değil yani. Mağazalara deneme için ayrı bir tester saat de gitmiyor, neticede bunları da sıfır olarak satıyor bayiler.

Özetle, alımınızda bayi kaynaklı bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum bence güvenle kullanabilirsiniz
Umut abi katiliyorum bu konuda sana.bana da aynı şekilde.tabiki aldığımız jewellery ürünler sürekli deneniyor.hele saati insanlar kolunda görmek icin bakıyorlar.ben hamilton pilotu alırken,bazı saatler tek tük geliyo, .sonucta tek saat vardı 2 ay beklemek gerekiyodu zam kapıda ufak tefek seyler olabiliyo.saati aldıktan 1 sene sonra farkettiginiz bi toz parçası bile olabiliyo kadranda.kafa jelatinlerini geldiğinde çıkartıp vitrine koyuyorlar diye biliyorum.

Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Heesh » 22 Haz 2023, 23:59

Ben artık saat almayı bırakıcam bu zamlara yetişemiyorum çalışan en sonunda birine

Kullanıcı avatarı
Heesh

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Gray, Mtn, tk4, şimendifer ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners