Almanya'dan Saat Almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Almanya'dan Saat Almak

Mesaj muarrem » 19 Haz 2023, 17:30

hknmtn yazdı:Bence Kamasu ile devam edin. Steinhart'ın zannedildiği kadar kaliteli bir saat olduğunu ben düşünmüyorum.
Kamasu ve Ocean One karşılaştırımasında ben Kamasu derim. In-house mekanizma, özgün kadran ve kasa tasarımı, mükemmel ayarlanmış kasa boyutları ve 100 yılını devirmiş bir marka.
Gerçek anlamda Alman markalarına ulaşabilmek için 1000€'nun üzerine çıkmamız lazım.

Bende en sonunda kamasu ile devam etmeye karar verdim. Youtube da bir kaç karşılaşması yapılmış çok bir fark olmadığı söyleniyor. Orient sadece bileziğinden dolayı eleştiriyorlar çoğu kişi miltat bilezik takmış. Saati elime aldığımda bileziğini beğenmezsem sadece bilezik alıp devam etmeyi düşünüyorum. Fikirleriniz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Mesaj Heesh » 20 Haz 2023, 10:45

Hangi kamasu modelini aldınız acaba bende bir kamasu almayı düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj muratcan87 » 26 Haz 2023, 12:03

Öncelikle geç kalmnış olabilirim, öyleyse kusura bakmayın. Steinhart konusunda pek bir bilgim yok. Yani Orient ile karşılaştırma yapamam. Ancak öncelikle Münih'te çok saat markası olsa da Steinhart satan yer pek yok. Bir tane Aachen'da sadece butiği var ki o da Münih'e çok uzak. Koskoca Almanya'da tek distrübitör ile çalışılması sıkıntılı. Bunun yanında Junghans ya da Junkers tavsiye edebilirim o fiyatlara. Mekanizma ahım şahım olmasa da işçilik ve dizayn bence tatmin edici olacaktır.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj muarrem » 29 Haz 2023, 01:29

Heesh yazdı:Hangi kamasu modelini aldınız acaba bende bir kamasu almayı düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba siyah olan modelini aldım.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Mesaj muarrem » 29 Haz 2023, 01:30

muratcan87 yazdı:Öncelikle geç kalmnış olabilirim, öyleyse kusura bakmayın. Steinhart konusunda pek bir bilgim yok. Yani Orient ile karşılaştırma yapamam. Ancak öncelikle Münih'te çok saat markası olsa da Steinhart satan yer pek yok. Bir tane Aachen'da sadece butiği var ki o da Münih'e çok uzak. Koskoca Almanya'da tek distrübitör ile çalışılması sıkıntılı. Bunun yanında Junghans ya da Junkers tavsiye edebilirim o fiyatlara. Mekanizma ahım şahım olmasa da işçilik ve dizayn bence tatmin edici olacaktır.

Merhaba dediğiniz gibi bende gezerken karşılaştığım saatcilerde görmedim. Kamasu alıp yanına da strapcode jubile bilezik aldım şuan için memnunu gayet tatminkar oldu.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Mesaj muratcan87 » 30 Haz 2023, 10:17

muarrem yazdı:
muratcan87 yazdı:Öncelikle geç kalmnış olabilirim, öyleyse kusura bakmayın. Steinhart konusunda pek bir bilgim yok. Yani Orient ile karşılaştırma yapamam. Ancak öncelikle Münih'te çok saat markası olsa da Steinhart satan yer pek yok. Bir tane Aachen'da sadece butiği var ki o da Münih'e çok uzak. Koskoca Almanya'da tek distrübitör ile çalışılması sıkıntılı. Bunun yanında Junghans ya da Junkers tavsiye edebilirim o fiyatlara. Mekanizma ahım şahım olmasa da işçilik ve dizayn bence tatmin edici olacaktır.

Merhaba dediğiniz gibi bende gezerken karşılaştığım saatcilerde görmedim. Kamasu alıp yanına da strapcode jubile bilezik aldım şuan için memnunu gayet tatminkar oldu.
Hayırlısı olsun, Kamasu da gayet güzel bir saattir. Ben genelde gittiğim yerin saatini almayı seviyorum, hatıra açısından daha güzel buluyorum. Kalem ve saat alacaksam gittiğim ülkenin üretimi varsa onlara bakıyorum. Steinhart ise bayi ağı açısından sıkıntılı maalesef. Güzel tercih, güle güle kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj sentez42 » 15 Tem 2023, 00:19

hknmtn yazdı:Bence Kamasu ile devam edin. Steinhart'ın zannedildiği kadar kaliteli bir saat olduğunu ben düşünmüyorum.
Kamasu ve Ocean One karşılaştırımasında ben Kamasu derim. In-house mekanizma, özgün kadran ve kasa tasarımı, mükemmel ayarlanmış kasa boyutları ve 100 yılını devirmiş bir marka.
Gerçek anlamda Alman markalarına ulaşabilmek için 1000€'nun üzerine çıkmamız lazım.

Ben zannedildiğinden daha kaliteli olduğunu düşünenlerdenim. Fiyatının çok üstünde bir saat.
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj Orhanate » 19 Tem 2023, 13:03

sentez42 yazdı:

Ben zannedildiğinden daha kaliteli olduğunu düşünenlerdenim. Fiyatının çok üstünde bir saat.

Ben mako 2 kamasu 1 ve kamasu 2 kullanmış biri olarak şuan steinhart ocean one yi karşılaştırmak haksızlık olur.
Biri 28800 hrz diğerleri 21600. Ar kaplama safir camda güzel okunabilirlik sağlıyor steinhartta, kamasular ise ar olmadığı için ayna gibi parlıyor. Seramik bezel olarak çok güzel bir detay bu arada

Son olarak longines hydro 39 mm den bile bilezik kalitesi çok çok önde steinhartın.

Kamasuların sıfırna 11/12 bin vermektense biraz daha ekleyip ikinci el steinhart almak daha mantıklı bence
Kullanıcı avatarı
Orhanate

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Anpilfan ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners