Diver saatlerin bak覺m覺 hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Diver saatlerin bak覺m覺 hakk覺nda

Mesaj platinum » 18 Haz 2023, 17:50

Selamlar,

Diver saatimin (Certina DS First) pil deiimini yapt覺racakt覺m. Google'da saat tamircilerinin yorumlar覺na bakarken, birey dikkatimi 癟ekti. Olumsuz puan veren bir m羹teri i癟in (saati su alm覺) tamirci, dalg覺癟 saatlerin her y覺l bak覺mlar覺 yap覺lmal覺, contalar覺 deitirilmeli yazm覺.

Bilmediim i癟in soruyorum, b繹yle birey var m覺? Varsa pil deiimine gitmiken saati bak覺m i癟in b覺rakay覺m istedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Ya: 41
Kay覺t: 04 Haz 2015, 09:15

Re: Diver saatlerin bak覺m覺 hakk覺nda

Mesaj danGerfuLL » 18 Haz 2023, 19:19

Her y覺l conta deimeye gerek yok; ancak en az覺ndan 5 senedir bir deiirse daha iyi olur. Ha bana kal覺rsa 3 senede bir deimek daha mant覺kl覺, kafa rahatl覺覺 a癟覺s覺ndan.
Saatlerin su alma sebeplerinin ilk s覺ras覺nda conta var.

M2007J20CG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj platinum » 18 Haz 2023, 22:14

Bilgilendirme i癟in teekk羹rler Dangerfull. Ben en iyisi genel bir bak覺m i癟in b覺rakay覺m saati.

Madem Antalya'das覺n覺z, 繹nereceiniz bir tamirci var m覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Mesaj hknmtn » 19 Haz 2023, 02:39

Bu asl覺nda spesifik bir durum.
imdi bak覺nca her y覺l contalar覺 yenilemek 癟ok gibi gelebilir ama saatin su ile temas覺 癟ok s覺k oluyorsa contalar覺n her y覺l yenilenmesi ya da daha s覺k aral覺klarla yenilenmesi mant覺kl覺 olabilir asl覺nda. Hele bir de deniz suyuyla temas覺 癟oksa. Neden olmas覺n yani?
Bir dier soru: Conta dediimiz ka癟 liral覺k malzeme, saati riske atmaya deer mi?

Yani d羹羹n羹yorum, y覺l覺n 3-4 ay覺n覺 yazl覺kta denize, havuza girerek ge癟iren biri s羹rekli de ayn覺 saat ile y羹zse, dalsa vs her sene yenileyebilir contalar覺. Ama denize, havuza gitmeyen ya da saati su ile temasdan koruyan biri i癟in ne gerek var yani. Su ile temas覺 癟ok olmuyorsa zaten bak覺mdan bak覺ma deise yeterli gelir.
Bu konuda net olarak her y覺l deimeli ya da u kadar zamanda bir deimeli gibi genelleme yapmak uygun olmaz tamamen kullan覺m ile alakal覺 bir durum bence.
Olumsuz puan veren m羹terinin saat癟isi kabahatli burada; nedeni de saate bas覺n癟 testi yapmam覺 olmas覺. Her konuda olduu gibi bu ii de ehline vermek gerek. Malum saatlerde bir tane conta yok olan覺n hepsini deitrmek laz覺m ve ilem sonras覺 kesinlikle bas覺n癟 testi yap覺lmal覺 saate.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj platinum » 19 Haz 2023, 10:30

Y覺llard覺r saat takm覺yordum ama bundan sonra saatin su ile temas覺 癟ok olacak, yaz覺n haftada 2-3 g羹n havuz/deniz mutlaka g繹r羹r. Yorum i癟in teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Mesaj prx » 19 Haz 2023, 11:24

Saat quartz san覺rsam.bakim pahal覺 olur.sadece pil degistireceginiz zaman contalarida 羹cretsiz degisiyorlar.swatch group dimi certina.

SM-J610F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj danGerfuLL » 19 Haz 2023, 11:27

platinum yazd覺:Bilgilendirme i癟in teekk羹rler Dangerfull. Ben en iyisi genel bir bak覺m i癟in b覺rakay覺m saati.

Madem Antalya'das覺n覺z, 繹nereceiniz bir tamirci var m覺?
Valla iin a癟覺k癟as覺 amil Saat olabilir, bu saatlerin contalarini orijinali ile degistirmek i癟in. Dier t羹rl羹 conta 癟ok her saatcide mevcut; ancak kalite soru iareti. O nedenle amil Saat daha mant覺kl覺 olacakt覺r.

M2007J20CG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj platinum » 19 Haz 2023, 13:04

prx yazd覺:Saat quartz san覺rsam.bakim pahal覺 olur.sadece pil degistireceginiz zaman contalarida 羹cretsiz degisiyorlar.swatch group dimi certina.

SM-J610F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Evet quartz mekanizma ve Swatch Group markas覺. Bug羹n pil deiimi s覺ras覺nda contalar yumuak deitirmeye gerek yok dedi hem tepe contas覺na hem arka kapak contas覺na s覺v覺 bir ey s羹r羹p geri kapatt覺. Denize gireceimi s繹yledim, sorun yok gir dedi.

SM-G985F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son platinum taraf覺ndan 19 Haz 2023, 13:08 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: hknmtn ve 348 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners