Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Blancpain X Swatch

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Blancpain X Swatch

Mesaj recepergun » 14 Eyl 2023, 20:58

mvurucu yazdı:
eyimen yazdı:Swatch ticari başarı sağlamıştır doğru ama, Omega açısından bunu söylemek kolay değil. Omega Speedmaster'lar hala retail price'ının oldukça(yaklaşık %25) altına gidiyor. Speedmaster satışları patladı vs. gibi ifadeler çok da doğruyu yansıtmıyor rakamlara bakınca.

https://watchcharts.com/watch_model/30921-omega-speedmaster-professional-moonwatch-310-30-42-50-01-002/overview

bu da bana pek inandırıcı gelmiyor...
kim belirliyor bu market price ı tamamen şişirme...
rolex bayileri el atından grey markete saat verip retail price üzerine çıkmasını sağlıyor örneği ortada bu market price olayının asla gerçeği yansıtmadığı...
kaldı ki şu an 6.000 USD ye yeni moonwatch satan varsa sıfır ben hemen alırım:)
trliste fiyatı belli, alınan indirim belli 6k çok hayalperest ve tamamen markayı yermeye yönelik bir fiyat olmuş
Sitede baz alınan Market price ibaresi ikinci elinin piyasasını gösteriyor, sıfır olarak belirtilmemiş, incelediğime göre 7500 usdlere çıkan fiyatlarda var (kullanılmamış ikinci el olabilir) ama ortalama yaklaşık 6000 küsürlerde, birde forumlar ile ebay baz alınmış gördüğüm kadarıyla. Bu da amerika pazarıdır yüksek ihtimal.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
recepergun

Mesaj muratcan87 » 14 Eyl 2023, 21:07

mvurucu yazdı:
eyimen yazdı:Swatch ticari başarı sağlamıştır doğru ama, Omega açısından bunu söylemek kolay değil. Omega Speedmaster'lar hala retail price'ının oldukça(yaklaşık %25) altına gidiyor. Speedmaster satışları patladı vs. gibi ifadeler çok da doğruyu yansıtmıyor rakamlara bakınca.

https://watchcharts.com/watch_model/30921-omega-speedmaster-professional-moonwatch-310-30-42-50-01-002/overview

rolex bayileri el atından grey markete saat verip retail price üzerine çıkmasını sağlıyor örneği ortada bu market price olayının asla gerçeği yansıtmadığı...
trliste fiyatı belli, alınan indirim belli 6k çok hayalperest ve tamamen markayı yermeye yönelik bir fiyat olmuş

:thumbup: +1 bu tarz çokça video da var YouTube’da. Geneli çöp. Daha bugün bir Video vardı mesela, Rolex fiyatları peak yaptıktan sonra sürekli düşüyor, Omega ve Cartier’de ise düşüş olmadı diye. Ancak en iyi cevabı CEO vermiş zaten. MoonSwatch çıktığından beri Speedmaster satışları tam %50 artmış.

https://timeandtidewatches.com/its-offi ... aboration/

Son bir yılda 3 tane Omega aldım. Dolayısıyla çokça butik gezdim. Türkiye, İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya, Katar, Tayland, Endonezya ve Singapur’da butiklere girdim çıktım. Hiç 5600$ gibi bir fiyat görmedim Moonwatch’ta. En fazla %10 civarı indirim yapılıyor bazı yerlerde ama o kadar. Daha fazla yapan bir yere ben rastlamadım. JLC, Zenith, IWC, Glashütte Original, Grand Seiko gibi markalarda bu oran %15 ila %30 arasındaydı. Cartier’de de kendi butikleri indirim sunmadı ama Bücherer, Wempe gibi yerler %10 civarı sundular. İkinci elde de yine artış görüyorum. Dolayısıyla bu haberlere itibar etmeye gerek yok. Ticari başarı olduğu bence kesin. Ancak bu bazılarını Blancpain ve Omega’ya karşı soğutmuş da olabilir. Günün sonunda en beğendiğimiz alıp geçmemiz gereken bir aksesuar saat.

Bu arada ben popüler olmayıp satışlarının bu kadar artmasını da çok istemiyorum aslında son kullanıcı olarak, çünkü çok daha uyguna harika saatler alınabiliyor popüler olmayınca :D Mesela bu nedenle şu an Glashütte’ye acayip yükseliyorum. Glashütte yerine Rolex yazsa en az 4 katı olurdu fiyatları zira :lol:
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj eyimen » 14 Eyl 2023, 21:36

muratcan87 yazdı:
mvurucu yazdı:

:thumbup: +1 bu tarz çokça video da var YouTube’da. Geneli çöp. Daha bugün bir Video vardı mesela, Rolex fiyatları peak yaptıktan sonra sürekli düşüyor, Omega ve Cartier’de ise düşüş olmadı diye. Ancak en iyi cevabı CEO vermiş zaten. MoonSwatch çıktığından beri Speedmaster satışları tam %50 artmış.

Son bir yılda 3 tane Omega aldım. Dolayısıyla çokça butik gezdim. Türkiye, İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya, Katar, Tayland, Endonezya ve Singapur’da butiklere girdim çıktım. Hiç 5600$ gibi bir fiyat görmedim Moonwatch’ta. En fazla %10 civarı indirim yapılıyor bazı yerlerde ama o kadar. Daha fazla yapan bir yere ben rastlamadım. JLC, Zenith, IWC, Glashütte Original, Grand Seiko gibi markalarda bu oran %15 ila %30 arasındaydı. Cartier’de de kendi butikleri indirim sunmadı ama Bücherer, Wempe gibi yerler %10 civarı sundular. İkinci elde de yine artış görüyorum. Dolayısıyla bu haberlere itibar etmeye gerek yok. Ticari başarı olduğu bence kesin. Ancak bu bazılarını Blancpain ve Omega’ya karşı soğutmuş da olabilir. Günün sonunda en beğendiğimiz alıp geçmemiz gereken bir aksesuar saat.

Bu arada ben popüler olmayıp satışlarının bu kadar artmasını da çok istemiyorum aslında son kullanıcı olarak, çünkü çok daha uyguna harika saatler alınabiliyor popüler olmayınca :D Mesela bu nedenle şu an Glashütte’ye acayip yükseliyorum. Glashütte yerine Rolex yazsa en az 4 katı olurdu fiyatları zira :lol:

Külliyen yanlış anlamışsınız. Bu attığım link ikinci el piyasasına ait rakamlar. Tabi ki bir butikte bu fiyata bulmanız imkansız. Ayrıca buradaki market fiyatını belirleyen kimse yok, forumlara konulan ilanlar otomatik olarak sisteme dahil edilerek ortalama fiyat belirleniyor. Verilen linke tıklayınca ilanların nerede açıldığını görüp saati satın bile alabilirsiniz.
Zaten butikte(veya bayide) %10 indirim alınabildiğini soylemişsiniz. Haliyle ikinci elde %25 altına alınması çok normal. Tabi ki ispatlayamam ama burada Omega Ceo'suna inanamayacağım satışlar özelinde. Bir ürüne bir yıl içinde talebin %50 artıp, ikinci el fiyatlarının düşmesi sadece Omega'nın bir mucize yaratıp bir anda üretimi %50 arttırmasıyla açıklanabilir. Hangisine inanacağınız size kalmış.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj muratcan87 » 15 Eyl 2023, 01:03

eyimen yazdı:
muratcan87 yazdı:
mvurucu yazdı:

Külliyen yanlış anlamışsınız. Bu attığım link ikinci el piyasasına ait rakamlar. Tabi ki bir butikte bu fiyata bulmanız imkansız. Ayrıca buradaki market fiyatını belirleyen kimse yok, forumlara konulan ilanlar otomatik olarak sisteme dahil edilerek ortalama fiyat belirleniyor. Verilen linke tıklayınca ilanların nerede açıldığını görüp saati satın bile alabilirsiniz.
Zaten butikte(veya bayide) %10 indirim alınabildiğini soylemişsiniz. Haliyle ikinci elde %25 altına alınması çok normal. Tabi ki ispatlayamam ama burada Omega Ceo'suna inanamayacağım satışlar özelinde. Bir ürüne bir yıl içinde talebin %50 artıp, ikinci el fiyatlarının düşmesi sadece Omega'nın bir mucize yaratıp bir anda üretimi %50 arttırmasıyla açıklanabilir. Hangisine inanacağınız size kalmış.

Açıkçası söyleminizin muğlaklığından sıfır mı ikinci el mi belli olmuyor zira herhangi bir belirteç yok ifadenizde. Bu nedenle zaten @mvurucu bey de sıfırı 6000'e bulsam alırım demiş. İkinci elden de bahsedebileceğinizi düşünüp ona da yorum yaptım. Benim YouTube videolarından kastım da ikinci el videolarıydı. Benim demek istediğimi de siz külliyen yanlış anlamışsınız. Belki ben de kendimi iyi ifade edememişimdir, bilemiyorum. Demek istediğim şu: Bu videolardaki bilgiler genelde Google'ın ve birkaç marketing app'in bilgileri. Profesyonel çalışmalar değiller. Bu nedenle de bir araştırma değil spekülasyon ve clickbait tarzı videolar.

Girdiğim butik ve bayilerde alabildiğim maksimum indirim oranları böyleydi. 3-4 sene önceye kadar butiklerde de Rolex dahil %30'lara varan iskonto olağan bir durumdu. Sonrasında butiklerde Rolex, AP ve PP bulunmayınca ikinci elleri karaborsa oldu ve fiyatlar şişti haliyle. Bu Omega'da bazı modeller haricinde hiç olmadı bildiğiniz üzere. Son birkaç senedir ise retail price tarafında da ikinci elde de fiyatlar hızlı tırmanmaya başladı. Kordonlarda dahi son 7-8 ayda %25 zamlandı Omega. Bu haliyle ikinci eli de etkiliyor ancak tabii bir Rolex ya da PP gibi sıfır fiyatı üzerine satış söz konusu değil. Fiyat artışı Longines tarafında da aynı hızla devam ediyor. Swatch, Tissot, Omega ve Longines bazında CEO Jr. Hayek'in satışların ve cironun arttığına dair açıklamaları var. Neye inanıp inanmayacağınız elbette size kalmış ancak CEO'nun açıklamaları borsa şirketi olduğundan bağlayıcıdır. Mali yıl açıklanınca da görülür bu etki detay açıklamalar yapılırsa. Buna gözlerinizi tıkayıp YouTube'daki bilgilere güvenmek tercih meselesi, bana ise yanlı geliyor.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj mvurucu » 15 Eyl 2023, 14:08

Kusura bakma, ben linki inceledim ama ben de bir ibare görmeyince market price dan anladığım sıfır satış fiyatoı ama retailer depğil de başka kanallar gibi düşündüm...
açıklama için teşekkürler.

Bu arada speedmaster satışlarının arttığını bende okumuştum..ama burada aksine saat sahiplerinin satacağını saatin değerinin düşeceğini iddaa edenler olmuştu...

Az önce bir video izledim swatch butik önünde röportaj..
bp alanlar çoğunlukla gençler ve sorulan soru daha önce blancpain markasını duydunuz mu?
cevap %90 hayır..

https://www.instagram.com/reel/CxDWNajKdZb/

biz saatseverler olarak markalara ilgi duyuyor hayranlık besliyoruz takip ediyoruz ama bir de işte hiç mekanik saatleri bilmeyen saat deyince swatch casio bilen bir kesim var...
adamlar hedef kitle olarak zaten oraya odaklanmış
bize plastik saat için fahiş gelen fiyat bu tarz pr çalışması ile o kesim için makul oluyor
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj Ahmetrefik » 15 Eyl 2023, 17:49

SWATCH VE OMEGA İŞBİRLİĞİ: BIOCERAMIC MOONSWATCH KOLEKSİYONU
Swatch ve Omega, efsanevi Speedmaster Moonwatch'a yenilikçi bir yorum getirmek için ortak bir çalışma yaptı.
Dilediğin gezegene ulaşmanı sağlayacak, gezegenlerin adını taşıyan on bir BIOCERAMIC saatten oluşan yeni bir koleksiyon.
Omega Speedmaster Moonwatch koleksiyonerler için efsanedir. BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu, ikonik tasarımını hayranlarının her yerde erişimine sunuyor.
Yalnızca seçili Swatch mağazalarında mevcuttur.

BIOCERAMIC SCUBA FIFTY FATHOMS KOLEKSİYONU
Blancpain X Swatch, ilk gerçek dalgıç saati olan Fifty Fathoms’ı onurlandırıyor. 70 yıl önce tutkulu bir dalgıç tarafından yaratılan bu saat, su altı keşiflerinin tüm ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan ilk saat olarak, saat yapımcılığında devrim yarattı.
Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Koleksiyonu’ndaki beş mekanik saat, İsviçre saat yapım endüstrisinin bu ikonunun tüm özelliklerini aslına sadık kalarak yeniden üretirken, kendi dalış saati serimiz SCUBA’ya da gönderme yapıyor. Derin denizlerden ilham alan her model, beş okyanustan birini ve bu okyanusların derinliklerinde yaşayan ve deniz tavşanları (nudibranch’lar) olarak bilinen muhteşem, renkli canlıları kutluyor.
Bu üretimi SINIRLI SAYIDA OLMAYAN koleksiyon, 9 Eylül 2023'ten itibaren seçili Swatch mağazalarından (mağaza ve gün başına kişi başı 1 saat) satın alınabilir.

Swatch'ın web sitesindeki açıklamalar
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj Ahmetrefik » 15 Eyl 2023, 17:54

''Omega Speedmaster Moonwatch koleksiyonerler için efsanedir. BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu, ikonik tasarımını hayranlarının her yerde erişimine sunuyor.''
Bu ikonik tasarımı heryerde erişime sunuyor, inanalım mı ?

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Koleksiyonu’ndaki beş mekanik saat, İsviçre saat yapım endüstrisinin bu ikonunun tüm özelliklerini aslına sadık kalarak yeniden üretirken..
Aslına sadık kalarak yeniden üretirken.. buna da inansak mı acaba?

Blancpain X Swatch, ilk gerçek dalgıç saati olan Fifty Fathoms’ı onurlandırıyor. Buna ne demeli ?
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj eyimen » 15 Eyl 2023, 21:22

Ahmetrefik yazdı:''Omega Speedmaster Moonwatch koleksiyonerler için efsanedir. BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu, ikonik tasarımını hayranlarının her yerde erişimine sunuyor.''
Bu ikonik tasarımı heryerde erişime sunuyor, inanalım mı ?

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Koleksiyonu’ndaki beş mekanik saat, İsviçre saat yapım endüstrisinin bu ikonunun tüm özelliklerini aslına sadık kalarak yeniden üretirken..
Aslına sadık kalarak yeniden üretirken.. buna da inansak mı acaba?

Blancpain X Swatch, ilk gerçek dalgıç saati olan Fifty Fathoms’ı onurlandırıyor. Buna ne demeli ?

Swatch Group yazmıştır, inanalım diyenler olabilir. İlk dalgıç saati muhabbeti epey tartışıldı. Submariner piyasaya sürüldükten sonra patent alınmış, onlar da biz daha önce orduya ürettik onun kaydı yok dediler :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: akg, Google [Bot] ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners