Blancpain X Swatch

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Blancpain X Swatch

Mesaj muratcan87 » 15 Eyl 2023, 22:56

eyimen yazdı:
Ahmetrefik yazdı:''Omega Speedmaster Moonwatch koleksiyonerler için efsanedir. BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu, ikonik tasarımını hayranlarının her yerde erişimine sunuyor.''
Bu ikonik tasarımı heryerde erişime sunuyor, inanalım mı ?

Bioceramic Scuba Fifty Fathoms Koleksiyonu’ndaki beş mekanik saat, İsviçre saat yapım endüstrisinin bu ikonunun tüm özelliklerini aslına sadık kalarak yeniden üretirken..
Aslına sadık kalarak yeniden üretirken.. buna da inansak mı acaba?

Blancpain X Swatch, ilk gerçek dalgıç saati olan Fifty Fathoms’ı onurlandırıyor. Buna ne demeli ?

Swatch Group yazmıştır, inanalım diyenler olabilir. İlk dalgıç saati muhabbeti epey tartışıldı. Submariner piyasaya sürüldükten sonra patent alınmış, onlar da biz daha önce orduya ürettik onun kaydı yok dediler :D

Bu ilk cümle bana sanırım :lol:

Bir marketing çalışması ile halka(borsaya) açık bir şirketin CEO'sunun satışlarla ilgili yaptığı açıklama birbiriyle tamamen alakasız şeyler. Birincisi hayal satabilecek şeyler olabilecekken ve bir iddia barındırırken diğeri tamamen bağlayıcı ve hatta yanlış bilgi durumunda mahkemelik olabilecek, dolandırıcılık sayılabilecek, araya Rekabet Kurumları'nın girebileceği kadar ciddi bir şey. Marketing çalışması bir iddia barındırdığından elbette alay da edilebilir, beğenilebilir de, beğenilmeyebilir de. @ahmetrefik beyin yaptığı gibi bu konu yerilebilir. Ancak burada göz ardı edilmemesi gereken şey, bu çalışmanın sadece insanların ürünü almak için gazlanmasıdır. İçinde birçok saçma iddia da barındırabilir bu anlamda. Coca-Cola nasıl ki %100 'Hayatın Tadı' değilse, MoonSwatch'un 'aslına sadık kalarak üretildiği' iddiası da %100 doğru olmayabilir. Kimine göre bu iki iddia da %100 doğru da olabilir. CEO'nun satış rakamları açıklaması ise somut bir açıklama olduğundan %100 doğru olmak zorundadır. Şirketin geleceğine dair hayal satışları elbette yapılıyor ancak şu kadar sattık, bu kadar ciro yaptık derken yalan söylenemez. Mahalle bakkalı değil sonuç olarak Swatch Group, söyledikleri sadece kendisini bağlamaz. Bu nedenle bu açıklamaya inanmamın nesi yanlış bunu anlayamadım? Bunun yerine otorite olarak YouTube'daki bir tane bilmemne kanalının sunucu abisini temel alıp, ona mı inanmalıyım? :D

Diver konusuna gelirsek, Swatch Group'tan pek hazzetmediğinizi ve yanlı yorum yaptığınızı düşünüyorum. Benim için ziyanı yok zira ne kendilerine çalışıyorum, ne babamın şirketi kendisi, ne de hissedarıyım. Dolayısıyla sizi bağlar. Günün sonunda hangi marka/saat hoşuma gidiyor, hangisine bütçem el veriyorsa onu alıp geçiyorum. Ancak burada amaç bir hobi etrafında buluşmak ve düşüncelerimizi paylaşmak ise bu küçümseyici açıklamalara üzüldüm açıkçası. İlk modern dalış saati tartışması aslında bu hobinin tam da güzel tarafı. Ancak bu konuda benim gördüğüm kadarıyla globalde, saat medyasında bir mutakabat var Blancpain'in Rolex'ten 1 yıl önce bu saati Fransız Ordusu'na ürettiği ve bu nedenle ilk sayıldığı konusunda. Sizin fikriniz başkadır, siz Submariner'ı ilk görüyorsunuzdur, bu da sizin için önemlidir, o da yine sizi bağlar. Kendi adıma hiçbir önemi yok. İkisi de aynı zamanlarda harika saatler olarak çıkmış ve hala harika birer saat olmaya devam ediyorlar. Bu konuda Rolex ya da Blancpain'in nasıl bir reklam yaptığıyla da ilgilenmiyorum. Siz yine bu reklamlara gıcık oluyorsunuzdur, Submariner'ı bu anlamda daha önde görüyorsunuzdur, ne ala, saygı duyar, geçerim.

Sözün özü, detaylı olarak kendimi açıklamak istedim ve bu konuyu artık uzatmayacağım. Dikkat edip etmediğinizi bilmiyorum ancak tartışmayı kişiselleştirmemeye asgari özen sarf ettim. Zira yukarıda anlatmaya çalıştığım üzere bu foruma giriş sebebim kişisel konservatif egolar ya da küçümseyici tavırlara karşı savaşmak değil, saatlerle ilgili bir şeyler öğrenmek, kendi fikrim ve bilgim kadar 'saat üzerine' tartışmak. Bunun dışındaki tartışmalara zaman ayırmak niyetinde değilim. Hoşçakalın.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj mrtkrks » 16 Eyl 2023, 13:02

İkisinin de sahibi aynı. İkisi de güzel. Birini kola ile karıştırıp içiyorum. Diğerini kutusunda saklıyorum, arada çıkarıp bakıyorum. Birini içerken kendimi fakir diğerini elimde tutarken kraliyet üyesi gibi hissetmiyorum. İmkanım vardı ikisini de aldım. İkisinin de yeri benim için ayrı. Birini devamlı tüketiyorum, bitince yenisini alıyorum. Diğerini ise özel bir gün için saklıyorum. Para ile alınan metalara böyle bakarsak sorun çözülecektir.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj kaanknv » 16 Eyl 2023, 13:57

mrtkrks yazdı:İkisinin de sahibi aynı. İkisi de güzel. Birini kola ile karıştırıp içiyorum. Diğerini kutusunda saklıyorum, arada çıkarıp bakıyorum. Birini içerken kendimi fakir diğerini elimde tutarken kraliyet üyesi gibi hissetmiyorum. İmkanım vardı ikisini de aldım. İkisinin de yeri benim için ayrı. Birini devamlı tüketiyorum, bitince yenisini alıyorum. Diğerini ise özel bir gün için saklıyorum. Para ile alınan metalara böyle bakarsak sorun çözülecektir.

Resim

Müthiş yaklaşım, tebrikler.
MoonSwatch da ilk tanıtıldığında forumda ben dahil çokça eleştirildi. Canlı görme fırsatım olduğunda ne tatlı saatlermiş dedim. Bunları da görsel olarak beğendim. System 51 eleştirisine katılıyorum ancak denildigi gibi tüketim malları bunlar. Tamamen bütçe meselesi.
Benim açımdan bu derece renkli plastik bir saat alacak olduğumda g-shock tercih ediyorum.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj SelAc » 16 Eyl 2023, 15:19

Ben Hamilton Swatchtura bekliyorum. Onu alıciiim. :D Bak şimdi akıllarına iş düşürdüm. Seneye geliyormuş birde. :lol:
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj mvurucu » 16 Eyl 2023, 18:06

mrtkrks yazdı:İkisinin de sahibi aynı. İkisi de güzel. Birini kola ile karıştırıp içiyorum. Diğerini kutusunda saklıyorum, arada çıkarıp bakıyorum. Birini içerken kendimi fakir diğerini elimde tutarken kraliyet üyesi gibi hissetmiyorum. İmkanım vardı ikisini de aldım. İkisinin de yeri benim için ayrı. Birini devamlı tüketiyorum, bitince yenisini alıyorum. Diğerini ise özel bir gün için saklıyorum. Para ile alınan metalara böyle bakarsak sorun çözülecektir.

Resim

Hahahaha tebrikler vallahi isin ozeti budur...
Yalniz degilmisim onu da anladim ayriyetten tesekkurler..
Single malt lari hemen lupletmemek icin gentlemen jack aldim ondan iciyorum:)
Bir ara ulan ne kucuk hesaplar yaptim diye kendime kizmistim ama dogrusu bu sanirim:)
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj mrtkrks » 16 Eyl 2023, 18:37

Çok sağolun @kaanknv
Dediğiniz gibi bunlar tüketim malları. Alıyoruz, kullanıyoruz ve ayrılıyoruz. Farklı anlamlar yüklememek, kimseyi kırmamak lazım.

Sağolun @mvurucu , rica ederim :thumbup:
Ben maalesef şişeyi açıp, 1 duble içip yerine koyabilenlerden değilim.
Açınca max 10 günde bitiriyorum, o sebeple yedekli olmayan hiçbir şişemi açmıyorum.
Günlük içimde Monkey Shoulder, Black Label, Glenlivet FR tüketiyorum.
Kolacı arkadaşlar gelince de Chivas açıyorum :)

Not: Ülkemizde alkol fiyatları çok yüksek olduğu için o küçük hesaplar toplanınca büyük farklar yaratıyor maalesef.
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj CptOz » 21 Eyl 2023, 20:03

Selamlar, sanırım ''dalgıç çakmasına atlayacak çinekop'' sözüme alınanlar çıkmış. [emoji846] Şimdi burada bana göre bir hakaret yok, ki ben denizci olduğumdan bu tip tabirleri arkadaşlarımıza ve yakınlarımıza bile söyleriz. Hem çinekop da kral balıktır; hor görülen, küfür sayılabilecek bir hayvan yazsaydım tamam anlarım. Beni burada bilenler bilir, kimseyi hor görmem ve hakaret de aklımdan geçmez. Burada marka aşağılaması da yapmıyorum; Swatch, Casio gibi birçok saat sahibi bir meraklıyım. Blancpain bana göre çok özel ve en eski marka olup, Swatch gurubunun bunu kullanması komiğime gitti ve omegada olduğu gibi yadırgadım. Sonuçta burası özgürce fikirlerin paylaşıldığı arada da espirilerin döndüğü bir ortam. Halen buradaki samimiyetim ve geçmişim olan arkadaş ve kardeşlerime diyorum ki, bırak atlama çinekop gibi, gücün varsa git blancpain fifty fathoms al, yoksa al; vostok, casio, orient, seiko veya uygun marka bir diver olmadı git swatch gibi swatch al... Alacak olanlar da güle güle, zevkle kullansın. Herkese saygılar... [emoji572]️[emoji1655][emoji846]

(alınan forumdaşlar kusura bakmasın, maksat ve sonuç hakaret etmek değildir. )
Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj therapeute » 22 Eyl 2023, 09:36

Kolacı arkadaşlar gelince de Chivas açıyorum :)

Monkey Shoulder ve Cardhau gibi mantar tapalı kolay operasyonel boş şişelerden 1-2 adet bulundurun , kolacı arkadaşlar geleceği vakit içine pasaport vs koyun. En iyi viski beleş viskidir kuralı gereği , pek seveceklerdir. :champ:
Kullanıcı avatarı
therapeute

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: MrFerhat ve 101 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners