Blancpain X Swatch

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Blancpain X Swatch

Mesaj mrtkrks » 04 Eyl 2023, 21:19

muratcan87 yazdı:
mrtkrks yazdı:Sistem51 platformu üzerine gelecek büyük ihtimalle. Tasarımı da güzel olursa koleksiyon amaçlı edinmeyi düşünüyorum. 7-8 ay sonra mağazalarda bollaşır [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu haberi ben de gördüm ama çok ihtimal veremedim. Ancak Sistem 51 gelecek olursa ben de kesin alırım :champ:
Blancpain tarihinde hiç quartz saat üretmeyen tek marka ve bu geleneği bozmayacakları söyleniyor. Aşağıdaki tasarım da en güçlü aday.

Resim

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj muratcan87 » 04 Eyl 2023, 21:34

mrtkrks yazdı:
muratcan87 yazdı:
mrtkrks yazdı:Sistem51 platformu üzerine gelecek büyük ihtimalle. Tasarımı da güzel olursa koleksiyon amaçlı edinmeyi düşünüyorum. 7-8 ay sonra mağazalarda bollaşır [emoji16]

Bu haberi ben de gördüm ama çok ihtimal veremedim. Ancak Sistem 51 gelecek olursa ben de kesin alırım :champ:
Blancpain tarihinde hiç quartz saat üretmeyen tek marka ve bu geleneği bozmayacakları söyleniyor. Aşağıdaki tasarım da en güçlü aday.

Resim

Evet, o nedenle sistem 51 gelecek deniyor. İyi mi kötü mü olur bilemedim çünkü sistem 51 de bakım yapılamayan bir mekanizma. Bakım yapılabilir otomatik bir mekanizma ile gelirse çok heveslenirim. Tasarım konusunda birçok söylenti çıktı, hepsi de güzel görünüyor. Bioceramic geleceği kesin gibi. GQ bayağı hatta renklerle ilgili ipuçları dahi vermiş. Bir tane plastiğe oranla biraz daha yüksek fiyatlı çelik kasa da çıkarsalar hiç fena olmayabilir. Burada beni tek düşündüren 250-300 dolara ikonik tasarımlı böyle kullan at bir saat almak mı yoksa 500-750 dolar arasına alınabilen Seiko ya da Citizen mekanizmalı özgün tasarımlı, safir camlı, çelik kasalı vs. bir microbrand saat almak mı? Sanırım hala microbrand’ler daha çekici geliyor. Yine de heyecanlandıran bir işbirliği. En azından görmek için sabırsızlanıyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Heesh » 05 Eyl 2023, 10:43

Saatin birkaç görseli ni gördüm pek sarmadı ama en azından otomatik yapmışlar önemli gelişme makul bir fiyat olur ise tercih edilir ama 20 k gibi bir fiyata çıkar gibi geliyor omurgalar 12 bandı pilli ler sanırım şuan

Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj kesikparmak » 05 Eyl 2023, 11:13

Swatch bu atılımla gerçekten çok büyük bir ticari zekaya sahip olduğunu gösterdi. Hem büyük saat üreticilerinin en önemli modellerinin tüm dünyada erişilebilir fiyatla duyulmasını sağlıyor. Hem de kendi ucuz mekanizmasını plastikle kaplayarak bioceramic adı altında ederinin iki katına satıyor. Her iki marka için de gerçekten win win durumu. Hayır biz saat severler de bile bile lades oluyoruz ama yine de gerçekten ilgimizi çekiyor.
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Mesaj muratcan87 » 07 Eyl 2023, 11:22

Saatler sonunda tanıtıldı. https://www.swatch.com/tr-tr/bioceramic ... thoms.html

Özetle bence renkler, tasarım, nato kayış, camın çizilmeye daha dayanıklı olması, şeffaf caseback, dekore edilmiş Sistem 51 mekanizma falan çok güzel özellikler. 91m yani 50 kulaç kadar da su geçirmezlikle gelmiş. 400 dolar ya da 13bin liralık Türkite fiyatı ise tabii ki overpriced.

Beni bu saatte açıkçası en çok rahatsız eden Sistem 51 mekanizma. Bunun nedeni ise mekanizmanın ne tamiri ne de değişiminin mümkün olmaması. Ortalık iklim aktivistleri ve sürdürülebilirlik ile inlerken hala daha kullan-at saat çıkarmak tam bir facia. Bir de kayışı geri dönüştürülen balıkçı ağlarından yapmışlar. Bırakacakları çöp yığınına bir özür gibi olmuş. Sonuç olarak bir süre sonra saatin çöp olacağı ortada. Quartz olanlarda bile sonuçta içindeki makine bozulmadıkça kullanmak ömür boyu dahi mümkün. Ben kendimin quartz irony'sini mesela alalı 22 sene olmuş. Hala hiçbir sorunu olmadan çalışıyor. Bu saat ise maksimum 10 sene çalışacak ki daha önceki Sistem51'lerden bildiğimiz üzere 4-5 seneye artık çok geri kalmaya falan da başlıyor. Yani aslında senelik 40 ila 80 dolara bir saat kiralamış gibi bir şey oluyorsunuz.

İkinci bir şey ise bir diver saatin plastikten yapılması ve 91m su geçirmezliğinin olması. Çok uyumsuz bir şey olduğu ortada. Tüm bunları 400 dolarlık fiyatla birleştirince ortaya saçma bir şey çıkıyor. Mühendisliğin 3 bacağı olan fiyat, tasarım ve teknik özellikler birbirine o kadar uyumsuz ki bu ürünün başarı şansı ancak iyi bir marketing ile olabilir. o konuda da bir Moonwatch çılgınlığı beklemek yanlış olur. Özetle yüksek fiyatına rağmen tamir edilebilir ya da değiştirilebilir bir Sistem51 ile gelse kesinlikle alırdım. Elbette bu fiyata 2 Adet Orient Kamasu gibi gerçek bir diver dahi alınabilir, ya da 10 tane Casio alır ömür boyu kullanırsın falan ama Blancpain logosu ve tasarımını taşımak da keyifli olabilirdi. Leasing yapar gibi bir sistemle ise asla diyorum. Kendi adıma üstüne bir miktar daha koyup DeSanders GMT olur Selten Series 00.00 olur güzel bir microbrand alır geçerim bunun yerine. Bu bağlamda Omega işbirliği çok daha başarılıydı. Hem fiyat yarısı, hem 10 seneden uzun çalışması garanti gibi bir şey, hem de renkler vs. bu seriden daha iyi. Rahatlıkla bir tatil saati olarak alıp takılabilecek bir saat. Bu ise sınırları fazla zorlayan bir ürün.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj mvurucu » 07 Eyl 2023, 13:26

hadi buralar şenlensin
fakir fifty fathomsu diyenler..
şimdi blancpain sahipleri saatlerini elden çıkaracak diyenler nerede:):) elleri görelim...

şaka bir yana artısı eksisi oturup tartışılır projeler ama speedy de gördük ki swatch güzel hamleler yapıyor
belirli bir marka imajı olan modelleri daha ulaşılabilir (!) fiyatlarla bu konsept ile satışa sunup ciddi rakamlara ulaşıyor...
saatin ömrü, içindeki mekanizmanın ömrü ve geri dönüşüm konusundaki sorunlar ciddi problem ama renkler, kayıştaki düşünce ve seçilen model cidden yine güzel bir etjki yapacak

zamanında frank müller bunu roberto cavalli ile denedi ama ne beklenen etkiyi yaptı ne çok konuşuldu
swatch grup kendi bünyesindeki markalar ile bence sansasyonel bir pazarlama politikası izliyor...

speedy alınca moonswatch a niyetlenmekten vazgeçmiştim belki eşim için sarı veya mavisini almayı düşünüyordum ama kendime bundan alırım net..
yine speedy deki kadar olmasa da ilk çıktığında bir mninik izdiham bekliyorum
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj Ahmetrefik » 07 Eyl 2023, 14:21

Gerçek saat meraklısı için tatmin edici şeyler değil ,çocuklar için olabilir, oyuncak tabanca bir yetişkine ne kadar heyecan verebilir ki..
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj SEmre » 07 Eyl 2023, 14:30

Hedef kitleye yönelik başarılı bulduğum ve benim dahi çevremde omega x swatch alınır mı? diye en az 10 kişininin sorduğu bir seri başlattı swatch.
Kullanıcı avatarı
SEmre

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], tk4 ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners