Nato kordon yardım

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Nato kordon yardım

Mesaj muratcan87 » 13 Eyl 2023, 12:51

1735 TL güncel kurla 59 Euro ediyor. Fiyat şok edici olsa da Hamilton için normal bir rakam maalesef. Bu rakam mesela Longines'de 175, Omega'da 200 Euro. Saat firmaları piyasaya göre kayışlar için hep uçuk rakamlar istiyor. Nato'da genel olarak iyi bir kayış bulmak çok ucuz. Deri ve metal kayışlarda maalesef bu çok daha zor. O nedenle bu fiyat farkı bence daha göze batıyor. Alman Hirsch markası bile 22 Euro fiyata harika nato kayışlar satıyor. Ben son olarak CNS'ten deri ve paraşüt kayışlar sipariş ettim. Hepsi de harika çıktı. En üst seviye olanları dahi 15-16 Euro. Fazlasıyla tavsiye ederim. Ancak şunu da söylemem lazım. Omega'nın 200 Euroluk Nato kayışı ile his olarak bariz bir fark var. Yani 5 Euroya aldım daha iyi denemez bence :lol: Ancak çok iyi bir kalitede kayışı çok ucuza alma imkanı var denebilir. CNS'e bakmak isterseniz link burada:

https://cnswatchbands.com/
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Eterna » 13 Eyl 2023, 13:53

@azizkaya üstadım bende orjinalden yanayım. Kolay kolay orjinalden vazgeçmem. Mesela bir çelik kordon olsa bu konuyu açmazdım bile. Orjinal çelik kordonların yerine muadil çelik takmak istemem.

Ama sanki bu natonun özelinde @manil dostumuzun dediği gibi biraz ter, biraz su gördükten sonra özellikle deri bölümleri çabuk deforme olur mu diye endişe ettim. Belki de haksızlık ediyorum çok sağlamdır... Şu an için 1735 TL ödeyip denemedim. Hakkımı saklı tutuyorum.Zaten üzerindeki daha çok yeni ve orjinal. Ben hem yedek hemde değişik renk olsun diye arayışa girdim. :)

@imdatbesikci @kesikparmak @kaanknv dostlar dediğinizi biraz geç gördüm. O sırada başka bir yerden satın almıştım. Ama aynen söylediğiniz gibiymiş. Saatin modelini yazınca birebir orjinalinin kopyası nato kordonlar çıkıyor. Vallahi yalan olmasın kullanıcılar yorum yapmış ve neredeyse hepsi çok beğenmiş. kargo ve vergi ile 351 TL ye geliyor. Almadım ama inceledim.

@prx bende alerji vs. yapmadı. Ama okuduğum kadarı ile nato kordonlarda sadece plastik kullanılan modellerde varmış, bir de pamukla plastik beraber kullanılanlar varmış. Böylelikle hem sağlam hem daha yumuşak oluyormuş. Onun farkı olabilir. Veya sizin cildiniz özelinde alerji gelişmiştir belki.

@muratcan87 hocam tesadüf olmuş. Dün akşam bir deneyeyim göreyim diye 2 adet söylediğiniz siteden almıştım. 2 usd fiyata olan da var, 9 usd olan da var. Ben aklımca en iyisini alayım dedim. Premium olan 16 usd lıklardan aldım. Geldiğinde yorum yaparım.

tüm dostlara teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj muratcan87 » 13 Eyl 2023, 13:58

Eterna yazdı:
@muratcan87 hocam tesadüf olmuş. Dün akşam bir deneyeyim göreyim diye 2 adet söylediğiniz siteden almıştım. 2 usd fiyata olan da var, 9 usd olan da var. Ben aklımca en iyisini alayım dedim. Premium olan 16 usd lıklardan aldım. Geldiğinde yorum yaparım.

tüm dostlara teşekkürler

Hayırlı olsun, ben de kötüyse atsam acımam diye aldım ama bayağı güzel çıktılar :D Kargo da çok hızlı oldu. Umarım memnun kalırsınız. Ben Nato'da şimdiye kadar Omeaga'nın orjinalini kullandım, terleyince güneş kremi vs. olunca fırçayla yıkıyorum bile, bana mısın demiyor. Hissiyatı da bayağı pamuklu kumaş gibi. CNS'in paraşütler de terde vs. bozulma yapmayacak gibi ve yine elastik bir kumaş hissinde.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Mtn » 13 Eyl 2023, 14:30

Eterna yazdı:@azizkaya üstadım bende orjinalden yanayım. Kolay kolay orjinalden vazgeçmem. Mesela bir çelik kordon olsa bu konuyu açmazdım bile. Orjinal çelik kordonların yerine muadil çelik takmak istemem.

Ama sanki bu natonun özelinde @manil dostumuzun dediği gibi biraz ter, biraz su gördükten sonra özellikle deri bölümleri çabuk deforme olur mu diye endişe ettim. Belki de haksızlık ediyorum çok sağlamdır... Şu an için 1735 TL ödeyip denemedim. Hakkımı saklı tutuyorum.Zaten üzerindeki daha çok yeni ve orjinal. Ben hem yedek hemde değişik renk olsun diye arayışa girdim. :)

@imdatbesikci @kesikparmak @kaanknv dostlar dediğinizi biraz geç gördüm. O sırada başka bir yerden satın almıştım. Ama aynen söylediğiniz gibiymiş. Saatin modelini yazınca birebir orjinalinin kopyası nato kordonlar çıkıyor. Vallahi yalan olmasın kullanıcılar yorum yapmış ve neredeyse hepsi çok beğenmiş. kargo ve vergi ile 351 TL ye geliyor. Almadım ama inceledim.

@prx bende alerji vs. yapmadı. Ama okuduğum kadarı ile nato kordonlarda sadece plastik kullanılan modellerde varmış, bir de pamukla plastik beraber kullanılanlar varmış. Böylelikle hem sağlam hem daha yumuşak oluyormuş. Onun farkı olabilir. Veya sizin cildiniz özelinde alerji gelişmiştir belki.

tüm dostlara teşekkürler

Yeni kordonları güle güle kullanın. Aynı modelden kullanıyorum, orjinal natosu bana kalitesiz gelmedi aksine yine orjinalinden siyah renk
bakmadım değil. Fiyatını hamilton tokalar etkiliyor mu bilmem. Başlık çok faydalı oldu ben de teşekkür ederim.
En son Mtn tarafından 13 Eyl 2023, 16:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj Eterna » 13 Eyl 2023, 14:39

@mtn üstadım açıklayayım yanlış ifade etmiş olabilirim. Kolumda bahsettiğiniz orjinal kordon var. Kesinlikle kaliteli duruyor. Çok da yakışıklı. Eğer 1735 TL olmasaydı yedeğini veya farklı bir rengini alırdım.

Ama biliyorsunuz bu saatler saha saati. Khaki adıda oradan geliyor. Aktif kullanılmak üzere üretiliyor. Nato kısmı çok sağlam gözüksede kahverengi deri kısımları çok fazla ve oralardan endişe ettim. Ter, su, güneş, sıcak, soğuk vs. görünce acaba o deri kısımlar kısa sürede deforme olacakmı bilmiyorum. Ben henüz test etmedim. Belkide beni mahçup eder deri kısmı da çok dayanıklıdır. Eğer siz aktif kullandıysanız referans olur en azından :)

selamlar
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Mtn » 13 Eyl 2023, 16:41

Eterna yazdı:@mtn üstadım açıklayayım yanlış ifade etmiş olabilirim. Kolumda bahsettiğiniz orjinal kordon var. Kesinlikle kaliteli duruyor. Çok da yakışıklı. Eğer 1735 TL olmasaydı yedeğini veya farklı bir rengini alırdım.

Ama biliyorsunuz bu saatler saha saati. Khaki adıda oradan geliyor. Aktif kullanılmak üzere üretiliyor. Nato kısmı çok sağlam gözüksede kahverengi deri kısımları çok fazla ve oralardan endişe ettim. Ter, su, güneş, sıcak, soğuk vs. görünce acaba o deri kısımlar kısa sürede deforme olacakmı bilmiyorum. Ben henüz test etmedim. Belkide beni mahçup eder deri kısmı da çok dayanıklıdır. Eğer siz aktif kullandıysanız referans olur en azından :)

selamlar

@Eterna üstad,
Kendi kayışı fazla spor geldiğinden saati aldıktan sonra hemen gittim bir firmadan tek katlı deri kayış satın aldım. Yaza kadar kullandım, yazın orjinal natosuna geçiş yaptım halen kullanıyorum. Suyla çok temas etmiyorum, ama deri detayları ve kumaş kalitesini iyi buldum. Parasının hakkı elbette değil ama bunda marka adı ve toka detayları etkili bence. Diğer arkadaşların önerdiği kumaş nato kayışlardan kullanmadım kıyas yapamıyorum o yüzden. Ama önerilen sitedekileri merak ettim, deneyimleyince yazarsanız çok faydalı olur. Çok keyifli saat :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj onur226 » 13 Eyl 2023, 19:02

Bende silikon, naylon alerjisi olduğu için kanvas kordon tercih ediyorum.Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
onur226

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 68 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners