Genç için uygun başlangıç mekanik saat önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Genç için uygun başlangıç mekanik saat önerisi

Mesaj parlakvepas » 14 Ara 2023, 19:29

2000 tl civarında bir genç için (kendim için) mekanik başlangıç saati arıyorum şimdilik 1650 tl ye bir 7009 maikine seiko 5 buldum rengi hoşuma gitti (lacivert-mor kadran) çiziği vs yok temiz bir saat 2500 tl ye 7s26 makine seiko 5 buldum aynı satıcıdan ama saatin kadranı siyah-sarı detaylı mavi olan bence daha güzel sizce ne yapmalıyım 7009 makine başıma sorun çıkartırmı ?
Onun dışında saat konusunda yeniyim bana neler önerirsiniz bu konu hakın da hangi tecrübelere sahipsiniz anlatırsanız çok memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Re: Genç için uygun başlangıç mekanik saat önerisi

Mesaj thermoter » 14 Ara 2023, 20:30

O bütçe için NH34 mekanizmalı homage saatin daha sorunsuz olacağı kanaatindeyim.
Sahibinden.com'da 2500 TL civarına steeldive, paganidesign vs markaların saatleri satışta. Bir inceleyin isterseniz.
Kullanıcı avatarı
thermoter

Mesaj Eterna » 14 Ara 2023, 20:45

O bütçeye sıfır Seiko/Orient/Citizen gibi markalardan mekanik saat bulunmaz. İkinci el saat işi biraz riskli. Hele böyle vintage tarzı saatlerde.

Savaştan çıkmış gibi saatleri polisaj, parça değişim vs yapıp temiz yazarak satıyorlar. Güvenilir, referanslı birinden bulabilirseniz iyi olur.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj parlakvepas » 14 Ara 2023, 21:45

Eterna yazdı:O bütçeye sıfır Seiko/Orient/Citizen gibi markalardan mekanik saat bulunmaz. İkinci el saat işi biraz riskli. Hele böyle vintage tarzı saatlerde.

Savaştan çıkmış gibi saatleri polisaj, parça değişim vs yapıp temiz yazarak satıyorlar. Güvenilir, referanslı birinden bulabilirseniz iyi olur.

Hocam sahibinden de bu ilanı buldum sahibi ile konuştum seri numarasını alım 1988-1999 arasında üretilmiş sizce nasıl elden bakarak alacağım nelere bakmalıyım https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 945/detay/
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Mesaj parlakvepas » 14 Ara 2023, 21:52

thermoter yazdı:O bütçe için NH34 mekanizmalı homage saatin daha sorunsuz olacağı kanaatindeyim.
Sahibinden.com'da 2500 TL civarına steeldive, paganidesign vs markaların saatleri satışta. Bir inceleyin isterseniz.

Hocam homage saatleri hiç sevmiyorum bana çok yapay ve özenti geliyor İnvecta pro diver alabilirdim ama homage olduğu için istemiyorum düşünsenize bir genç kolunda rolex submariner homage si bir saat var ve otobüste :lol: Seiko 5 bence gayet orta seviye güzel tasarıma sahip bir saat.
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Mesaj parlakvepas » 14 Ara 2023, 22:01

Hocam birde satıcının ilnaların da çokça seiko 5 var farklı saatlerde var sizce şüphelimi ?
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Mesaj btwatch » 15 Ara 2023, 16:32

homage saatler için tekrar düşün derim. pagani design bu konuda iyi işler çıkarıyor. invicta pro diver saatim var 6 7 aydır kolumda bugüne kadar kimse rolex mi diye sormadı :) sapması günlük 1 sn civarı yazın uzun müddet suya maruz kaldı (1 saat denizde ve duş alırken bile çıkarmadığım zamanlar oldu) bir sorun çıkmadı rolex i herkes bilir ama neye benzediğini insanlarımızın çoğu bilmez. anca saatlere ilgi duyanlar bilir ki ülkemizde saatlere ilgi duyanların oranının fazla olmadığını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
btwatch

Mesaj parlakvepas » 15 Ara 2023, 17:10

btwatch yazdı:homage saatler için tekrar düşün derim. pagani design bu konuda iyi işler çıkarıyor. invicta pro diver saatim var 6 7 aydır kolumda bugüne kadar kimse rolex mi diye sormadı :) sapması günlük 1 sn civarı yazın uzun müddet suya maruz kaldı (1 saat denizde ve duş alırken bile çıkarmadığım zamanlar oldu) bir sorun çıkmadı rolex i herkes bilir ama neye benzediğini insanlarımızın çoğu bilmez. anca saatlere ilgi duyanlar bilir ki ülkemizde saatlere ilgi duyanların oranının fazla olmadığını düşünüyorum.

Yok hocam şu anda homage düşünmüyorum. pro diver in içinde hangi mekanizma var aceba ?
Kullanıcı avatarı
parlakvepas

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], imdatbesikci ve 273 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners