1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Tissot PRX Ws Kod Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot PRX Ws Kod Bilgi

Mesaj morningstar » 17 Oca 2024, 23:49

Birebir sahtesi yapılan bir model direk iade edin dediğiniz satıcı ya baktım kaldırmış sanırım ilanları bir kaç akıllı saat dışında ilan göremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj otomatikadam » 18 Oca 2024, 00:07

morningstar yazdı:Birebir sahtesi yapılan bir model direk iade edin dediğiniz satıcı ya baktım kaldırmış sanırım ilanları bir kaç akıllı saat dışında ilan göremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Birkaç saat önce hepsi duruyordu. Şikayet işe yaradı sanırım.
Kullanıcı avatarı
otomatikadam

Mesaj Eterna » 18 Oca 2024, 11:11

Hocam keşke kutunun, saatin, mekanizmanın, evrakların resimlerini çekip burada paylaşsaydınız. Sizin gibi otomatik saatlere yeni gönül vermiş arkadaşlarımızın işine yarardı.

Ben satıcının yorumlarına baktım.

Bigotti, Milano, Santa Barbara, Polo, Raymond swiss, Aston Martin, Tacchini vs.

Yorumların çoğu bu markalardan oluşuyor. Aralarda bir kaç tane Tissot, Orient, Casio gibi markalar var. Onlar da sizinki gibiyse geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj otomatikadam » 18 Oca 2024, 11:34

Eterna yazdı:Hocam keşke kutunun, saatin, mekanizmanın, evrakların resimlerini çekip burada paylaşsaydınız. Sizin gibi otomatik saatlere yeni gönül vermiş arkadaşlarımızın işine yarardı.

Ben satıcının yorumlarına baktım.

Bigotti, Milano, Santa Barbara, Polo, Raymond swiss, Aston Martin, Tacchini vs.

Yorumların çoğu bu markalardan oluşuyor. Aralarda bir kaç tane Tissot, Orient, Casio gibi markalar var. Onlar da sizinki gibiyse geçmiş olsun.

Fotoğrafları çektim birazdan yükleyeyim. İlk mesaja eklerim.
Kullanıcı avatarı
otomatikadam

Mesaj HknDrsn » 18 Oca 2024, 19:12

Aynısı elimden geçti ve maalesef ürün sahte!

-Tepedeki T harfi orijinaline göre daha çıkıntılı ve tepenin kasa üzerindeki yuvası farklı
-Bilezik teneke gibi ve klips bağlantı noktaları da farklı
-Mekanizma ne kadar aynı gibi dursa da dikkatli bakıldığında farklılıklar mevcut
-Ve son olarak Tissot çatısı altında üretildiyse mutlaka web sitelerinde kaydı oluyor

Geçmiş olsun :champ:
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj otomatikadam » 18 Oca 2024, 19:21

HknDrsn yazdı:Aynısı elimden geçti ve maalesef ürün sahte!

-Tepedeki T harfi orijinaline göre daha çıkıntılı ve tepenin kasa üzerindeki yuvası farklı
-Bilezik teneke gibi ve klips bağlantı noktaları da farklı
-Mekanizma ne kadar aynı gibi dursa da dikkatli bakıldığında farklılıklar mevcut
-Ve son olarak Tissot çatısı altında üretildiyse mutlaka web sitelerinde kaydı oluyor

Geçmiş olsun :champ:

Evet haklısınız hatta bir tane de ben ekleyeyim takvim göstergesinin yazı kalınlığı farklı. Şu an iade sürecindeyim. Prx almak isteyen forumdaşlar için oldukça bilgilendirici bir içerik oluştu. Parayı geri alacak olsam bile epey bir vakit kaybı ve strese sebep oldu bu durum. Başka arkadaşlar da benim gibi sıkıntı çekmesinler.
Kullanıcı avatarı
otomatikadam

Mesaj otomatikadam » 29 Oca 2024, 16:09

Bugün itibariyle mağaza iadeyi onayladı. İade tutar kredi kartının bekleyen işlemlerinde görünüyor. Bilgilendirici olması maksadıyla detaylardan bahsedeyim.
- N11 üzerinden iademi yaptıktan sonra ürünü kuryeye teslim ettim.
- Ürünün sahte olduğuna dair fotoğrafları N11 müşteri hizmetlerine gönderdim, durumu anlattım.
- Bankamdan harcama itirazında bulundum.
- Ürün satıcının eline geçince yolladığı kutunun şeklinin bozulduğunu bahane ederek 600 TL talep etti. İnceleme için ek 10 gün istedi.
- Dolandırılmanın verdiği rahatsızlıkla her gün N11 müşteri hizmetlerini aradım ama birçoğu sitedeki sistem ve işleyişten bihaber oldukları için çok yardımcı olamadılar.
- Tüketici hakem heyeti üzerinden şikayet talebi oluşturdum ve detaylıca durumu anlattım görselleri ekledim.
- Hatta Swatch Group Türkiye'ye fotoğraflı kanıtlarıyla sahte ürün satanları ihbar ettim.
- Bugün satıcının iadeyi onayladığını gördüm. Muhtemelen THH'den gelen savunma isteğinin tebligatı eline ulaşınca panik yapıp iadeye onay verdi.
- Ürün elime geri dönseydi bu sefer savcılığa veya karakola giderek suç duyurusunda bulunacaktım neyse ki gerek kalmadı.
- Gel gelelim bu olaydan çıkardığımız sonuca; geçmişte çeşitli e ticaret siteleri üzerinden yurtdışından alınan özellikle citizen, Seiko gibi japon markaları distribütör payı olmadığından ucuza temin edilebiliyordu. Bu durumdan hareketle ben de n11 e güvendiğimden benzer bir durum olabilir diye aradaki fiyat farkının da çok fazla olmaması üzerine pek şüpheye düşmeyip satın almıştım. Ancak sonradan araştırıp öğrendim ki Swatch Group ülkeye ithalatını distribütör aracısız kendisi yapıyor ve fiyat politikasından dolayı tüm dünyada benzer fiyatlara satıyor, bu nedenle sıfır bir Swatch Group saatini online yol ile daha ucuza almanız neredeyse imkansız çünkü yetkili satıcıların fiyatını denetliyor. Bugün artık japon saatlerinin de yetkili bayiler dışında distribütör yaptırımlarından dolayı herhangi bir platformda satılamadığını görüyoruz. O yüzden arkadaşlar yetkili bayiler dışındaki yerlerden saat alışverişi yapıp benim gibi kumar oynamayın. Sonra paranızı geri alsanız bile epey bir stres çekiyorsunuz. Ucuz etin yahnisini tekrar tecrübe ettik işte.
Kullanıcı avatarı
otomatikadam

Mesaj sasuta » 29 Oca 2024, 19:08

Çok geçmiş olsun. Pazar yerlerinin de bir kanunla müteselsil sorumlu tutulması gerekiyor.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners