Seiko spb143j 62mas hizalama sorunu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko spb143j 62mas hizalama sorunu

Mesaj Fevzi44 » 20 Şub 2024, 18:43

Herkese merhaba bir konuda fikrinizi merak ediyorum. Geçen hafta bir yetkili bayiden seiko spb143j saat satın aldım. İlk etapta bir sorun fark etmesem de gece tam 12 de akrep ve yelkovanın hizali olmadığını fark ettim. Akrep geride kalıyor. Sadece gece 12 de değil her saat başı geri kalıyor. Saatin iadesini istedim. Firma çok istekli değil servise yönlendirip rapor alın vs diyor ama 175 tüketici danışma hattı 14 günlük iade sürecinde olduğu için satıcıya iade edebileceğimi belirtti. Bakalım biraz uğraşacaz. Saatte yaşanan bu sorun ile daha önce karşılaşan var mı?
Kullanıcı avatarı
Fevzi44

Re: Seiko spb143j 62mas hizalama sorunu

Mesaj prx » 20 Şub 2024, 21:41

Çok sorun değil olabiliyor aşırı derecede değilse hiç zahmet etmeyin gelen de öyle olabilir.şahsi görüşüm.benim de bir saatim öyle bence hiç açtirmayin derim çok kolay saniyesini almaz ustañin onu düzeltmesi. ama saat açılmış olacak.son karar sizin.o da bir orjinallik aslında[emoji108]

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Fevzi44 » 20 Şub 2024, 21:49

Rahatsız edici bir kayma var. Açıkçası 12 mekanik saatim var 4 tissot 2 hamilton 2 orient 2 citizen 1 seiko 1 longines hiçbirinde böyle bir sorun yok. Hatta seiko baby alpinistte 6r35 mekanizma var 62mas ile aynı mekanizma hiçbir sapma yok. Bu arada nasıl fotoğraf paylaşılıyor bilemediğim için fotoğraf paylasamadim. Forumdaki ilk mesajim
Kullanıcı avatarı
Fevzi44

Mesaj sasuta » 20 Şub 2024, 23:07

prx yazdı:Çok sorun değil olabiliyor aşırı derecede değilse hiç zahmet etmeyin gelen de öyle olabilir.şahsi görüşüm.benim de bir saatim öyle bence hiç açtirmayin derim çok kolay saniyesini almaz ustañin onu düzeltmesi. ama saat açılmış olacak.son karar sizin.o da bir orjinallik aslında[emoji108]

İyi bir ustanın elindeyse eğer saatin açılmış olması bir sorun teşkil etmeyecektir. Yeterki titiz ve ehil bir usta olsun.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj hknmtn » 21 Şub 2024, 02:17

Fevzi44 yazdı:Herkese merhaba bir konuda fikrinizi merak ediyorum. Geçen hafta bir yetkili bayiden seiko spb143j saat satın aldım. İlk etapta bir sorun fark etmesem de gece tam 12 de akrep ve yelkovanın hizali olmadığını fark ettim. Akrep geride kalıyor. Sadece gece 12 de değil her saat başı geri kalıyor. Saatin iadesini istedim. Firma çok istekli değil servise yönlendirip rapor alın vs diyor ama 175 tüketici danışma hattı 14 günlük iade sürecinde olduğu için satıcıya iade edebileceğimi belirtti. Bakalım biraz uğraşacaz. Saatte yaşanan bu sorun ile daha önce karşılaşan var mı?

Belki ben abartıyorum ama Seiko fiyatını hak etmeyen bir saat olma yolunda gidiyor.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj slhgzl » 21 Şub 2024, 09:48

hknmtn dediklerinize istemeyerek te olsa katılıyorum.Cünkü seiko eskiden fiyat performans açısından iyi bir markaydı.Ama şimdi fiyatları abartılı bir şekilde arttı.O fiyat bandında longines, oris hatta biraz zorlanırsa tudor bile alınır.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj prx » 21 Şub 2024, 11:25

slhgzl yazdı:hknmtn dediklerinize istemeyerek te olsa katılıyorum.Cünkü seiko eskiden fiyat performans açısından iyi bir markaydı.Ama şimdi fiyatları abartılı bir şekilde arttı.O fiyat bandında longines, oris hatta biraz zorlanırsa tudor bile alınır.
[emoji106]

Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners