Saat Piyasasında Durgunluk

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat Piyasasında Durgunluk

Mesaj EnesBey » 07 Mar 2024, 15:40

kesikparmak yazdı:Ben homage evrenine yöneldim. Büyük paralar vermiyorum bir süredir saatlere. Artırdığım her meblağı yatırım araçlarına yönlendiriyorum enflasyonla mücadele etmek için.
Aynen öyle bende o duruma geldim bütçeyi oldukça düşürdüm mecburen enflasyon hobilerin önüne geçiyor bu ülkede

SM-G998B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj mturann » 07 Mar 2024, 16:40

kesikparmak yazdı:Ben homage evrenine yöneldim. Büyük paralar vermiyorum bir süredir saatlere. Artırdığım her meblağı yatırım araçlarına yönlendiriyorum enflasyonla mücadele etmek için.

Tam olarak ben de bu şekilde davranıyorum
Homage e yöneldim.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj manil » 07 Mar 2024, 17:53

Rolekis fiyatları artıyor diye malı davarı satıp saat alan kitle piyasadan çekildikçe, kaç yıllık firmalar kelepçeden hallice osuruktan tayyare mavi kadranlı saat üretip , 10k Euro’dan sattığında, her nasılsa ‘10 dan aldım 12 ye satarım’ kurnazlığıyla bu vasat saatlere saldıran tayfanın elinde bu ikinci sınıf saatler patladıkça daha çok iner fiyatlar.

Kanaatimce horolojik kalitesinden ziyade uluslararası para transferinde araç olma amacıyla değerlendirilen ultra high end saatler harici daha da gerileme bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj insatiable » 08 Mar 2024, 01:51

bence durum tamamen "duygusal"
ülke öyle bir hale geldi ki, yerel seçim sonrası yaşanacak tufandan dolayı, insanlar temkinli ve önceliklerini daha hayati seylere harcamak, kısmak ya da beklemek zorunda hissediyor. piyasaların, doların, enflasyonun ne olacağı kestirilemiyor. belirsizlik ve hayat pahalılığı ile beraber zaman, emek vs. vererek kazandıkları paranın alım gücünün düşmesi, ederinin üstünde olduğunu kanaat getirmesine sebep oluyor.

Resim
"saat, önce insanı gösterir, sonra zamanı."
Kullanıcı avatarı
insatiable

Mesaj danGerfuLL » 08 Mar 2024, 04:23

Piyasa dengesini yitirdi maalesef.

Uluslararası piyasada da zamlar devam ediyor; ancak ülkemizde daha yüksek oranda zamlanıyor enflasyona bağlı olarak. Dolayısıyla insanlar satın almak istediklerinde karşılaştıkları fiyat hoşlarına gitmiyor ya da bu kadar eder mi diye düşünüyorlar. Ortalama B sınıfı sıfır araç olmuş 1 milyon, Seiko 6R mekanizmalar 35 - 50 bin. 3 kişi ortalama bir yerde yemek yeseniz Antalya'da 1500 TL. Forumda aktif 2 ilanım var sürekli pazarlık mesajı geliyor, pazarlıksız yazdığım halde ilana. Demek ki uygun gelmiyor saat fiyatları insanlara. 2.elde beklenti çok çok daha uyguna alma düşüncesi ise fiyatta beklenti sıfırına nazaran yarı yarıya neredeyse.

Citizen Series 8 alma düşüncem vardı ona da sıcak bakmaz oldum. Enflasyon yükselirken yarın daha yüksek fiyat olur alamayız düşüncesi hakimdi, haliyle piyasa bir süre canlı devam etti. Şimdi ise fiyat çok yüksek, gerek var mı/yok o zaman acele etmeye de gerek yok düşüncesi hakim.

23021RAAEG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj mturann » 08 Mar 2024, 11:26

Saatler pahalı değil biz fakiriz :) :) :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj sasuta » 08 Mar 2024, 13:18

mturann yazdı:Saatler pahalı değil biz fakiriz :) :) :)

:champ:
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj Skywalker34tr » 08 Mar 2024, 13:24

mturann yazdı:Saatler pahalı değil biz fakiriz :) :) :)
+1

SM-S928B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: hknmtn, imdatbesikci ve 348 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners