Addiesdive Saat Al覺n覺r m覺? / NH35 in Mal覺 Saat

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Addiesdive Saat Al覺n覺r m覺? / NH35 in Mal覺 Saat

Mesaj Eterna » 08 Nis 2024, 15:15

Forumdan 繹rendiim in saatleri aras覺nda en iyisinin San Martin olduudur. Eer yan覺l覺yorsam zaten arkadalar yazar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj manil » 08 Nis 2024, 17:18

Too good to be true durumlar覺nda dikkatli olmak laz覺m. Nh35 de klonlanabiliyor, hatta dierlerinden daha 癟ok.

Bunlar覺 bilerek riske girmek daha doru olur. Beklentiyi 癟ok y羹ksek tutmaman覺z覺 tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj argentum » 08 Nis 2024, 19:52

NH35 mekanizma pahal覺 deil. Safir kristal cam覺n da 癟eitleri var. elik kalitesi de malum. San Martin de kalite alg覺s覺 y羹ksek, dierleri benzer 繹zellikte. Yine de dan覺覺lan saat al覺n覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
argentum

Kay覺t: 27 Au 2013, 09:41

Mesaj danGerfuLL » 08 Nis 2024, 20:53

manil yazd覺:Too good to be true durumlar覺nda dikkatli olmak laz覺m. Nh35 de klonlanabiliyor, hatta dierlerinden daha 癟ok.

Bunlar覺 bilerek riske girmek daha doru olur. Beklentiyi 癟ok y羹ksek tutmaman覺z覺 tavsiye ederim.

Asl覺nda ederi bu kadar desek peki?

Malum firmalar sadece 羹r羹n deil ayn覺 zamanda kendi ismini de sat覺yor. Seiko 5 Sports ne kadar maliyetli olabilir? retim + i癟ilik + reklam + kira vs. t羹m kalemleri eklesek bile sanm覺yorum ki 100 $ i ge癟sin. st羹 firma ad覺na verdiimiz para. Bunun yerine bir癟ok kalemin olmad覺覺 ama Seiko mekanizma olan in ii saatlerde fiyat覺n nispeten ucuz olmas覺 normal deil mi?

Patek, AP vb. firmalar覺n kar marjlar覺 dudak u癟uklat覺yor.

23021RAAEG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj Solestar » 08 Nis 2024, 21:13

manil yazd覺:Too good to be true durumlar覺nda dikkatli olmak laz覺m. Nh35 de klonlanabiliyor, hatta dierlerinden daha 癟ok.

NH35'in benzerini yapmaya 癟al覺m覺 olabilirler ama makinede Seiko yazan sahte bir NH35 g繹rmedim hi癟. NH makinelerin b羹y羹k bir b繹l羹m羹n羹 Seiko'nun yan kuruluu olan ve Hong Kong merkezli Time Module irketi(TMI) 羹retiyor/羹retttiriyor (makinelerde SI veya TMI ibarelerini g繹rebilirsiniz) ve bu makineler 癟ok b羹y羹k miktarlarda 羹retilip kullan覺l覺yor, dolay覺s覺yla makine maliyetinin de 癟ok fazla olduunu sanm覺yorum. Dier taraftan Aliexpress'te sat覺lan ve Seiko makine kullanan kalitesi belli bir seviyede olan ve t羹m d羹nyada pop羹lerlemi bahse konu in markalar覺n覺n sahte makine kullanmalar覺na ihtimal vermiyorum a癟覺k癟as覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
Solestar

Ya: 47
Kay覺t: 20 Eki 2009, 22:34

Mesaj manil » 08 Nis 2024, 21:15

Bu saatlerin 羹retimiyle Seiko 5ler bambaka. Patek vs de siz yar覺 mamul 癟elie para vermiyorsunuz ki. Markay覺 al覺yorsunuz.

Bu saatler tasar覺m, Ar-Ge, reklam gideri, kalite kontrol s羹reci olmayan in firmalar覺n覺n herhangi bir kalite standard覺na uymadan 羹rettii saatler. O nedenle de ucuzlar.

eitli nedenlerle homage vs saat tak覺lmas覺n覺 anlar覺m ama bu saatleri as覺llar覺n 繹n羹ne koymak da fazla zorlama olur.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Mesaj sasuta » 08 Nis 2024, 21:49

ok fazla polemie gerek yok kan覺mca. Bahsi ge癟en 癟in mal覺 homage diye tabir ettiimiz saatlerin fiyat覺 belli. 80-300 aras覺nda deien saatlerde 癟ok fazla tart覺p d羹羹nmeye de gerek yok. Beenilen model al覺n覺r denenir beenilmezse en k繹t羹 ihtimalle al覺nan fiyata sat覺l覺r tekrardan.
"Bir f覺r覺ldak r羹zgar olmadan d繹n羹yorsa mutlak bir 羹fleyen vard覺r"
Kullan覺c覺 avatar覺
sasuta

Ya: 43
Kay覺t: 20 Kas 2016, 16:47

Mesaj manil » 08 Nis 2024, 22:14

Polemik i癟in s繹ylemedim, valla a癟覺k癟as覺 arkadalar bu saat konular覺nda geldiim nokta herkesin bir ekilde hakl覺 olduu. Bak覺 a癟覺s覺 ve 繹nceliklere g繹re tutarl覺 olunduktan sonra benim dediim doru, dierleri yanl覺 demek b羹y羹k hata.

Tek s繹ylediim ey, bu t羹r sat覺n al覺mlarda 癟ok beklentiye girmemek laz覺m. 襤yisi gelebildii gibi k繹t羹s羹 de 癟覺kabilir.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot], nadsevic, selfwinder ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners