2024 Y覺l覺 Creation Watches Al覺verii Hakk覺nda Bilgi?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

2024 Y覺l覺 Creation Watches Al覺verii Hakk覺nda Bilgi?

Mesaj zent » 18 Nis 2024, 16:20

Merhaba,

Umar覺m s覺hhattesinizdir. Bir s羹redir takip ettiim ve T羹rkiye'de uygun fiyat ile bulamad覺覺m Seiko Snkl23j model saati CreationWatches 羹zerinden almak istiyorum. Bildiim kadar覺yla sitenin g羹venilirliine dair bir sorun yok, forumda okuduum yorumlar覺n hepsi iyi y繹ndeydi. Bak覺nmama kar覺n 2024 y覺l覺nda s羹recin nas覺l ilediine dair pek bir ey bulamad覺m, bir iki sorum var, yard覺mc覺 olabilirseniz 癟ok sevinirim.

1) Sitede g繹nderim adresi olarak T羹rkiye'yi se癟ince default g繹nderim se癟enei PTT 羹zerinden "Unbranded Gift Watch Box" olarak 癟覺k覺yor. Bu y繹ntemi se癟ersek 羹r羹n羹n kutusu ve dolay覺s覺yla kitap癟覺klar覺 elimize ulam覺yor mu?
2) Default g繹nderim se癟eneinde vergi 繹demiyor muyuz? d羹yorsak vergilendirme hangi fiyat 羹zerinden yap覺l覺yor.

Vakit ay覺rd覺覺n覺z i癟in teekk羹r ediyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
zent

Ya: 19
Kay覺t: 18 Nis 2024, 16:06

Re: 2024 Y覺l覺n creationwatches Al覺verii Hakk覺nda

Mesaj mrmataraci » 18 Nis 2024, 17:53

Merhaba

cretsiz g繹nderim PTT ile yap覺l覺yor ve markas覺z saat kutusu ile yap覺l覺yor. Orijinal kutu i癟in 5USD fark istiyorlar.

Vergi her hal羹karda 繹dersiniz. Miktar覺 mene 羹lkeye g繹re deiiyor. Creation Watches Singapur k繹kenliydi galiba. %30 civar覺 bir vergi 繹dersiniz ve saat kap覺n覺za kadar gelir.
Kullan覺c覺 avatar覺
mrmataraci

Ya: 60
Kay覺t: 22 Oca 2016, 14:08

Mesaj zent » 19 Nis 2024, 10:02

merhaba,

cevab覺n覺z i癟in 癟ok teekk羹r ediyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
zent

Mesaj Eterna » 19 Nis 2024, 12:10

Ciddi g羹venilir firmad覺r. G羹zel al覺verilerim oldu. Ama daha 繹nce de yazd覺m yine yazay覺m.

Hi癟bir ey maalesef garanti deil. Bu siteden 110 usd ye sat覺n ald覺覺m saat g羹mr羹kte al覺konuldu. Asl覺nda yasal s覺n覺rlar i癟erisinde. Evime yaz覺 geldi. Bunun ticari bir kargo olduuna karar verildi gibisinden. T羹rkiye fiyat覺na bakm覺lar. 150 euro yu ge癟tiine karar vermiler.

G羹mr羹k firmas覺 ile iletiime ge癟in dediler. Yani ithalat yap覺n dedi. O zaman saat belki 2 kat覺 olacak belki daha fazla. Kabul etmedim.

襤kna olmad覺lar. Bir s羹re g羹mr羹kte kald覺. Sonra geld襤i 羹lkeye geri g繹nderdiler. San覺r覺m 1-2 ay s羹rd羹 tam hat覺rlam覺yorum imdi. Saat ula覺nca kazas覺z belas覺z firmaya param覺 geri kurtard覺m. Ama ulamasa yolda bir aksilik olsa, kay覺p olsa, g羹mr羹kte a癟覺ld覺覺nda hasar olsa vs. param gitmiti.

Ben iin i癟inde g羹mr羹k varsa hi癟bir eye kesin demem.
En son Eterna taraf覺ndan 19 Nis 2024, 15:49 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj zent » 19 Nis 2024, 12:13

merhaba,

daha 繹nce yurtd覺覺dan 癟eitli elektronik par癟alar getirdim ve benzer s羹re癟ler yaad覺m birden fazla kez, biraz da bu y羹zden endieleniyorum a癟覺k癟as覺. yurt d覺覺ndan d繹necek birini bulup onun arac覺l覺覺yla getirmek daha garanti geliyor.

cevab覺n覺z i癟in teekk羹r ediyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
zent

Mesaj Derici » 19 Nis 2024, 15:23

zent yazd覺:merhaba,

daha 繹nce yurtd覺覺dan 癟eitli elektronik par癟alar getirdim ve benzer s羹re癟ler yaad覺m birden fazla kez, biraz da bu y羹zden endieleniyorum a癟覺k癟as覺. yurt d覺覺ndan d繹necek birini bulup onun arac覺l覺覺yla getirmek daha garanti geliyor.

G羹mr羹k vergisini, aliexpress teki gibi saati al覺rken 繹deme yokmu bu sitede?

Mi11t cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Derici

Kay覺t: 09 Mar 2021, 17:11

Mesaj slhgzl » 19 Nis 2024, 16:40

Ben 150 euro 繹ncesi 癟ok al覺veris yapt覺m,g羹mr羹k vergisi sitede 繹denmiyor
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj hknmtn » 20 Nis 2024, 01:14

Derici yazd覺:
zent yazd覺:merhaba,

G羹mr羹k vergisini, aliexpress teki gibi saati al覺rken 繹deme yokmu bu sitede?

Mi11t cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Var ama kargoyu Fedex se癟mek gerekiyor. Fedex se癟ince de ekstra bir 15-20 USD maliyet demek. Bu arada Fedex de T羹rkiye'de ne kadar sal覺kl覺 tart覺覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Ahbob, BigCrown, hakannn, MrFerhat, Mtn ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners