Neden Siyah Kadranlı Saat?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Neden Siyah Kadranlı Saat?

Mesaj onuratamer » 05 Ağu 2011, 17:31

Hic siyah duvar saati veya calar saat gormedim. Demek ki beyaz olunca ici daha rahat okunuyor. Peki neden en fiyakali saatlerin ici hep siyah? Onu gectim neden saatlerimin buyuk cogunlugu siyah kadranli? Sizde de benzer durum var mi? Yakin zamana kadar kadrani siyah olmayan saatler bana hep ucuz gorunurdu, simdi ici beyaz bir Omega Seamaster AT var ve gayet de guzel ve okunakli. Ama isi beyaz bir Sub dusunemiyorum… Siyah kadran gecici bir moda akimi desek o da degil… Ici beyaz Daytona SS da herzaman ikon olarak kaldi. Bu ornegin disinda beyaz kadranli baska hangi saat siyah kadranli kardesini ezebilir?
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Re: Neden Siyah Kadranlı Saat?

Mesaj drk » 05 Ağu 2011, 18:53

Tamamen zevk meselesi ve her saat için değişken bir durum bence.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Clk » 05 Ağu 2011, 23:11

Rollie Explorer II 8-)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj asymptote » 06 Ağu 2011, 00:36

Doruk'a katılıyorum, benim tercihim mesela genelde beyaz kadranlı saatler. Beyaz kadranlı NIB kondisyonda coaxial bir vintage omega saattir mesela benim için ;) ..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj msturan » 06 Ağu 2011, 12:48

asymptote yazdı:Doruk'a katılıyorum, benim tercihim mesela genelde beyaz kadranlı saatler. Beyaz kadranlı NIB kondisyonda coaxial bir vintage omega saattir mesela benim için ;) ..

Çok güzel dedin asymptote :thumbup:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners