Swatch Markası Hakkında Görüş

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swatch Markası Hakkında Görüş

Mesaj erkanyasar » 06 Ağu 2011, 15:52

3 -4 yıl önce aldığım bir Swatch Irony saatim var. Alıdktan sonra öğrenmiştim ki saat severler arasında çokta sevilen bir marka değilmiş. Bende uzun zamandır kullanmıyordum. Son zamanlarda tekrar kullanmaya başladım ve sapmasını ölçmeye karar verdim. Bir haftada 0 saniye saptı. Oldukça iyi bir rakam değil mi? Peki bu saatlerin beğenilmeme sebebi nedir?
Kullanıcı avatarı
erkanyasar

Re: Swatch

Mesaj cenk » 06 Ağu 2011, 16:11

Swatchun begenilmeme gibi durumu oldugunu zannetmiyorum.sapma konusuda quartz bir saate gore sasilacak bir durum degil.
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj Tolgi06 » 06 Ağu 2011, 16:42

Sayın erkanyasar; sapma kavramı otomatik saatler için belirleyici bir kavramdır.Pilli(quartz) saatlerde tabii ki sapma yok denecek kadar azdır(işportadan 5 tlye alınan saatlerde bile).Yani quartz olan saatinizin sapmamasında şaşılacak bir durum yok.
Swatch markasının beğinilmeme durumu da kişiye göre değişir.Tasarım , satış/reklam politikaları ve quartz ağırlıklı üretim yapması saat severlerin pek hoşuna gitmeyebilir.Otomatik modelleride mevcut zaten.
Not: Eta gibi iyi mekanik kalibreler üreten ve otomatik saatlerin bir çoğunda kullanılan ya da baz alınan bir kalibre markası da Swatch Group bünyesindedir...
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Bond » 06 Ağu 2011, 17:28

Swatch kendi kategorisinde başarılı bir saat markası ve ders niteliğinde efektif pazarlama mucizelerinden biridir. Genel olarak bakarsak lüks İsviçre saat markalarının yanında ucuz halk saati olarak piyasa sürülmüştür. Sevilmeme olarak bakılamaz fakat istisnalar dışında genellikle çocukların ve gençlerin talep ettiği bir saat marka ve türü olduğundan ileri yaşlarda ve saat meraklıları için doğal olarak çok tercih edilen bir marka olmaması şaşırtıcı değil. Daha sonraları kadın modelleri ve özellikle Bijoux serisinin üretilmesi ile kadınlar arasında da saat yanında aksesuar olarak tercih edilen bir marka olmuştur. Meraklı kişiler tarafından fiyatları sebebi ile adetli şekilde koleksiyonları da yapılabiliyor. Daha sonraları kullanım ve optik açısından daha klasik ve her yaşa uygun seriler piyasa sürülünce satış rakamları artmıştır. Hatırladığım kadarı ile her dönem serileri içinde dizayn olarak başarılı modelleri bulunmakta idi.

Swatch Tanıtım ve Tarihçe :arrow: viewtopic.php?f=153&t=2098#axzz1UG0PlbDL

Standart quartz kalibrelerde haftada 0 saniye sapma dünyada bu konuda otorite olan resmi kurumlar ve mekanizma üreticileri artı ISO standart geliştirme çalışmalarına göre imkansızdır. Algıda yanılmadan veya hatalı/teknik olarak yetersiz ekipman ölçümünden ibaret olduğunu söyleyebilirim. Alttaki linkte konu ile ilgili derlenmiş tüm bilgiler yer almakta, merak edenler kabul edilen resmi sınırlar ve super quartz kalibreler hakkında bilgi alabilir. Bilgileri ETA, COSC, ISO sitelerinden veya wikipedia vasıtası ile tüm linklere ulaşarak teyid edebilirsiniz.

Quartz Mekanizmalarda Kabul Edilebilir Sapma Miktarı Nedir? :arrow: viewtopic.php?f=49&t=6075#axzz1UG0PlbDL
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: sogem ve 153 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners