TSF Blue Face / En Güzel Mavi Kadran

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Blue Face / En Güzel Mavi Kadran

Mesaj raven » 31 Eki 2021, 11:50

eraslani yazdı:[emoji268]Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zulu kayış yakışmış. Sportif ruh ortaya çıkmış. Bence deri bir kahverengi kayışla da heritage bir karaktere bürünebilir. Bu saatin arka kapağını da ara sıra paylaş, o pervane çok güzel işlenmiş. :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Skywalker34tr » 31 Eki 2021, 13:59

Çok güzel duruyor. [emoji1319]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj eraslani » 31 Eki 2021, 17:51

raven yazdı:

Zulu kayış yakışmış. Sportif ruh ortaya çıkmış. Bence deri bir kahverengi kayışla da heritage bir karaktere bürünebilir. Bu saatin arka kapağını da ara sıra paylaş, o pervane çok güzel işlenmiş. [emoji106]
Fırat hocam çok doğru demişsin, saatin gerçek karakteri kahve deri kayışla ortaya çıkacak bence de..Ben bu saati o şekilde kullanma niyetiyle almıştım aslinda,ama malum çelik bilezik sonradan almak istenirse maliyeti yüksek oluyor,deri kayışı da edinir öyle kullanirim diye düşündüm..Saatin üzerindeki pimler standart dışı olunca plan biraz bozuldu ama yine de yakinda gelir deri kayış..Pervane detayı güzel gercekten,çekmeye çalışırım bir şeyler [emoji57][emoji2323]
@Skywalker çok sağol,diğer rengi de senin alman çok hoşuma gitti doğrusu,aklimda kalmadı değil [emoji108][emoji106]

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Skywalker34tr » 01 Kas 2021, 01:15

eraslani yazdı:
raven yazdı:

Zulu kayış yakışmış. Sportif ruh ortaya çıkmış. Bence deri bir kahverengi kayışla da heritage bir karaktere bürünebilir. Bu saatin arka kapağını da ara sıra paylaş, o pervane çok güzel işlenmiş. [emoji106]
Fırat hocam çok doğru demişsin, saatin gerçek karakteri kahve deri kayışla ortaya çıkacak bence de..Ben bu saati o şekilde kullanma niyetiyle almıştım aslinda,ama malum çelik bilezik sonradan almak istenirse maliyeti yüksek oluyor,deri kayışı da edinir öyle kullanirim diye düşündüm..Saatin üzerindeki pimler standart dışı olunca plan biraz bozuldu ama yine de yakinda gelir deri kayış..Pervane detayı güzel gercekten,çekmeye çalışırım bir şeyler [emoji57][emoji2323]
@Skywalker çok sağol,diğer rengi de senin alman çok hoşuma gitti doğrusu,aklimda kalmadı değil [emoji108][emoji106]

Abi aslında ilk benimde mavi hoşuma gitmişti fakat başka bir mavi radara girince gri isabet oldu.Diğer mavi de yolda bu arada :)
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj Umutt » 04 Kas 2021, 18:59

.Resim

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Merdo » 04 Kas 2021, 19:16

41 mm'lik yeni IWC değil mi bu Umut Bey. Hayırlı olsun çok yakışmış. Eski 43 mm'lik versiyonuda kullanmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Kıyaslayabilirmisiniz müsait olduğunuzda ayrıca çelik bilezikli versiyonu deneme şansınız oldu mu ? Çok övülüyor bileziği IWC pilotların yabancı forumlarda.
Kullanıcı avatarı
Merdo

Mesaj Umutt » 04 Kas 2021, 20:47

Merdo yazdı:41 mm'lik yeni IWC değil mi bu Umut Bey. Hayırlı olsun çok yakışmış. Eski 43 mm'lik versiyonuda kullanmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Kıyaslayabilirmisiniz müsait olduğunuzda ayrıca çelik bilezikli versiyonu deneme şansınız oldu mu ? Çok övülüyor bileziği IWC pilotların yabancı forumlarda.

Merdo Hocam selamlar, bu zaten bendeki 43 mm versiyon, 41 mm i bir kac kez muhtelif butiklerde denedim, açıkçası bendeki 43 mm Le Petit Prince versiyonu daha dengeli geldi. Bu yuzden bununla devam etmeyi tercih ettim.

Buna karşılık yeni 41 mm nin celik bileziği, şu ana kadar Rolex haricindeki markalarda gördüğüm en başarılı bilezik diyebilirim.Kasa ile olan uyumu, lug lara toleranssız tutunması, bileziğin finishi ve yarattığı kalite hissiyatı gerçekten fark yaratıyor. Dolayısıyla yeni versiyon alınacaksa kesinlikle celik bilezikle tercih edilmeli diye düşünüyorum, zira kasa ile olan yekpare duruşundan ötürü saati de daha dengeli hale getiriyor.

Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Merdo » 04 Kas 2021, 22:23

Umutt yazdı:
Merdo yazdı:41 mm'lik yeni IWC değil mi bu Umut Bey. Hayırlı olsun çok yakışmış. Eski 43 mm'lik versiyonuda kullanmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Kıyaslayabilirmisiniz müsait olduğunuzda ayrıca çelik bilezikli versiyonu deneme şansınız oldu mu ? Çok övülüyor bileziği IWC pilotların yabancı forumlarda.

Merdo Hocam selamlar, bu zaten bendeki 43 mm versiyon, 41 mm i bir kac kez muhtelif butiklerde denedim, açıkçası bendeki 43 mm Le Petit Prince versiyonu daha dengeli geldi. Bu yuzden bununla devam etmeyi tercih ettim.

Buna karşılık yeni 41 mm nin celik bileziği, şu ana kadar Rolex haricindeki markalarda gördüğüm en başarılı bilezik diyebilirim.Kasa ile olan uyumu, lug lara toleranssız tutunması, bileziğin finishi ve yarattığı kalite hissiyatı gerçekten fark yaratıyor. Dolayısıyla yeni versiyon alınacaksa kesinlikle celik bilezikle tercih edilmeli diye düşünüyorum, zira kasa ile olan yekpare duruşundan ötürü saati de daha dengeli hale getiriyor.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkürler Umut Hocam. Ben yeni versiyonu sandım bileğinizde ufak gibi geldi, yanılmışım :) Yeni Çelik bilezikler gerçekten şahane olmuş resmen bileğe göre "terzi işi" ayarlanabiliyor bilezik.
Kullanıcı avatarı
Merdo

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 196 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners