TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Yeni Saat Markalari ile Tanismaya Devam! Union Glashütte SA

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Saat Markalari ile Tanismaya Devam! Union Glashütte SA

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 14:03

Gelelim saate. Bu saati görüpte kalpten vurulmamak imkansiz gibi birsey. Saatin kadrani, indexleri ve kollari o kadar orantili calisilmis ki farkliligini daha ilk bakista ortaya koyuyor. Rolex bu saatin dizayninda ciddi sekilde rol oynamis inancindayim. Kasa sag ve sol taraftan parlatilmis ve saatin üst yüzeyi ve alt yüzeyi satin brushed optik ile son haline kavusmus. Parlatilmis bezel yine kasa ve kadran ile muhtesem bir uyum icerisinde.

Kadran üzerinde tek elestirebilecegim nokta, GMT göstergesinde ki cirtlak diye nitelendirebilecegimiz kirmizi renk. Gerci bu saatin vurucu yani da olabilir. Zevk meselesi...

Resim

Kadranin sun brush olarak adlandirilan finishing'i ve bu finishing ile uyumlu 24 saat indexli ic bezel yine saat dizayninda ki uyumun en üst kalitede ki örneklerinden birisini temsil ediyor.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 14:14

Kollarin, indexlerin, tarih cercevesinin ve rakamlarin finishing'i cok yüksek kalitede. Tepe bana göre yine Rolex'ten alinmis. Boyut olarak biraz farkli ama isleme bire bir Rolex.

Saat U 2893-2 mekanizma kullaniyor. Bu mekanizma tabii ki ETA ancak ETA SA'dan alinipta takilmis bir mekanizma degil. Union bu mekanizmayi ETA lisansi ile kendi bünyesinde üretip modifikasyonunu gerceklestiriyor. Kisacasi In-House mekanizma. Saatin arkasini cevirdiginiz zaman standart ETA mekanizmalar ile arasinda ki fark hemen ortaya cikiyor.

Resim

Mekanizma ile ilgili su an cok fazla konusmak istemiyorum. Bir kac hafta sonra cok daha saglikli bir sekilde düsüncelerimi paylasirim.

Saat üzerinde ki kalite kavrami saatin her noktasinda kendisini gösteriyor. Seiko saatlerde sikayet ettigimiz kilit mekanizmasi Union Glashütte SA'da resmen ayirici özellik olarak bile kullanilabilir. Firma deployant kilite bile isleme yapmis. Kullanilan deri (yukarida yanlis yazmisim Aligator degil) gercek timsah derisi ve üreticisi Rios 1931. Rios bu konuda Almanyanin en önde gelen üreticilerinden bir tanesi. Kayisin kullanim konforu cok yüksek kilit son derece güven veren bir yapiya sahip.

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 14:23

Yukarida ki fotograflardan da görebileceginiz üzere saatin 100 mr WR'si var. 8 noktadan vidalanmis safir cam pencereli arka kapak yine iscilik kalitesi ile beni sasirtti. Arkadan cekilmis fotgraflara dikkat ederseniz saatin kasasinda ki parlatma ve satin brush islenleri aynen arka kisimda da devam ederken saatin estetik bütünlügünü her noktaya tasimis.

41 mm capinda, 10,8 mm yüksekliginde ki saat kolda adete hissedilmiyor. Vücut ile bütünlesen bir yapisi var. Yine hicbir sekilde keskin kenar köse barindirmadigi icin Belisar GMT'yi all round watch olarak siniflandirabiliriz.

Ne daha büyük ne de daha kücük, ölcüler tam olmasi gerektigi gibi.

Resim

Ben saati cok begendim. O yüzden de satin aldim zaten. Sizlerde böyle bir düsünce icerisindeyseniz; Union Glashütte SA saatlerine bir göz atin derim ... Good job guys

Resim
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj rover » 17 Eki 2010, 15:55

clk yazdı:
Resim

:super: hayirli olsun clk
Kullanıcı avatarı
rover

Mesaj Redliner » 17 Eki 2010, 16:15

Koleksiyonuna çok güzel bir saat daha katmışsın tebrik ediyorum. Güle güle kullan clk :champ:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 18:38

Iyi dilekler icin cok tesekkürler arkadaslar. Umarim bir gün hepimizin bir koleksiyonu olacak....
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 17 Eki 2010, 20:17

Çok güzel saat. Harika seçim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj polemik » 17 Eki 2010, 21:31

ETA 2893 modifiyesiz hali ile dahi çok stabil çalışan bir makine, en azından bendeki çok stabil.

Bu daha da stabil çalışacaktır diye düşünüyorum. Sapması pek çok markayı kıskandırabilir.
Kullanıcı avatarı
polemik

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: avengers ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners