1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Tissot PRS516 Automatic Chronograph Valjoux

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot PRS516 Automatic Chronograph Valjoux [İnceleme]

Mesaj nickynick » 17 Şub 2010, 09:57

:lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Tissot PRS516 Automatic Chronograph Valjoux

Mesaj Clk » 25 Şub 2010, 09:25

Bugün yenisi ile ilgilenirken yine Padcom'un incelemesini okudum ve tekrar resimlere göz gezdirdim. Gercekten muhtesem bir saat. Hele bu fiyata hem dizayn, hem kalite hem de 7750 makine. Inanilmaz!!! 42mm cap ama 119 Gr agirlik.

Tahminimce Tissot bu saatin reklamini yeterince yapmamis. Baksaniza saat Padcom'a 860-870 Euroya gelmis ki bu kalitede ki bir ürün icin süper bir fiyat. Tissot uyan!!!!! Elinde ki mücevherin degerini bil diyorum :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj padcom » 28 Şub 2010, 14:19

tag'a alternatif olarak almıştım ama gerçekten carrera'ya yakın keyif aldığımı söyleyebilirim. :D
Kullanıcı avatarı
padcom

Mesaj alltomatic » 16 Mar 2010, 23:19

evet ben de bu modeli çok begeniyorum 1800 tl fiyat vermişlerdi bana .iyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
alltomatic

Mesaj Modern60 » 29 May 2010, 13:34

Merhabalar. sevgili Bond taşlar hakkında verdiğin bilgiler çok güzel. Bir şey çok öneml. Bu taşlar, çarkların ortasından geçen millerin alt ve üstlerine gelecek biçimde, baskı dediğimiz ve saatlerin mekanizma çark ve sistemlerinin yatay olarak sabitlenmesini yapan köprülerin üzerine monte edilmişlerdir. Böylece, metalin metal içerisinde(millerin uçları bu baskıların içerisinde) döndüğünde oluşabilecek sürtünme ve erozyonu bu taşlar sayesinde hemen hemen yok ediyoruz. Yağ ise, hem taşa hem de çark milinin alt ve üst noktalarına konur. Hatırlatma gereğini düşündüm.Bu saati Tissot, geçen sene çok kısıtlı miktarda üretti ve gelecekte değerli bir parça olabilir.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 29 May 2010, 13:46

Bu arada Jewels yada taşlar ile ilgili bir bilgi daha vereyim. Taşların az yada çok olması, saat makinesinin tasarımıyla yakından ilgilidir. Az yada hiç komplike olmayan saatlerde taş sayısı az iken, üç kol ve takvimli bir saat mekanizmasının üzerine bir DD kronograf modülü konulduğunda artar. Mesela ETA 2824-2 25 taşlıdır ama, üzerine bir DD2030 kronograf modülü takıldığında 53 talşı olur. Ya da ETA 2982-2A gibi bir makine 21 taşlı iken,aynı DD modülle 39 hatta 41 taşa kadar çıkar(ETA2894-2 bir örnektir) Komplikasyonlar artıkça taş sayısı da, çarkların millerinin artması sonuucu doğal olarak artarlar. Özet olarak, taş miktarının az yada çok olması o saati değerli kılmaz. Ama saatlerde bu taşların, baskı üzerine yerleştrilmesi sırasında,yüzük kullanılması, işçiliği ve taşların yerlerinde sabit kalmasını güvenceye aldığından değerlidir. Bu tip yüzükler genellikle A. Lange&Sohne, Glashütte ve bazı Blancpain ile JLC makinelerde kolayca görülür. Taşın dışında altın bir yüzük vardır.Bu yüzükler hailiyle aşağıya foğru koniktirler ve taşları çevrelerindeki üç adet vida ile sıkıştırırlar. Bu yüzükler yoksa taşlar, baskılara itilerek çentiklerinden yerleştirlmiştir.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 29 May 2010, 13:49

Bu yüzüklere yabancı dillerde chaton denir. Bu ismi gördüğünüzde, taşların çevrelerinden sıkıştırlıdığını anlayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj donjohnson » 29 May 2010, 22:00

Bir katkı da benden olsun.

Not: Makro çekmeyi beceremiyorum. :D :D

Resim

Resim
donjohnson

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners