Rolex GMT Master II 116710 LN

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex GMT Master II 116710 LN

Mesaj Clk » 09 Mar 2011, 18:21

Bu basligi daha önce görmemis olanlar icin ilk sayfada ilginc bir otel konusu var... Tavsiye ederim.

Ajan, bu otel'e baslik mi acsak? Harap oluyor buralarda :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 09 Mar 2011, 18:49

Bu otelin ne işi var burda :D Konudan bölmeyelim, ayrı başlık açalım bence.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 09 Mar 2011, 18:50

Sunu bir kopyalayalim da Rolex düsmanlarina eglence, Piranhalara da yem ciksin :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj merkin » 11 Mar 2011, 11:40

Gule gule kullanin clk, cok harika bir saat ve harika fotograflar. Elinize saglik :champ:
Kullanıcı avatarı
merkin

Mesaj Clk » 11 Mar 2011, 14:52

Tesekkürler Merkin.
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mucadeleci » 08 Oca 2012, 05:20

*Clk çok şık bir saat, iyi günlerde kullanmanı dilerim (üzerinden 2 sene geçmiş ama hem yeni sayılırım hemde yeni gördüm).
GMT de ayarlı memleketlere özleminin uzun sürmemesini bol bol mutlu seyahatler yapmanı dilerim :) bu saat benim için Rolex markası içinde ayrı bir yere sahip, bugün olmazsa yarın bir gün inşallah bu saat ile kavuşacağım diyorum.
Benim için otomotiv sektöründe Cadillac ne ise saat sektöründe Rolex o demek yani Rolex yaklaşık= Cadillac :)

Bu arada seninde değindiğin bir konuda fikir beyan etmek isterim, insanın kalite olgusunu hayatında yaşıyor olması "para=kalite", "kalite=para ile satın alınabilecek maddeler" değildir. Türk dil kurumu sözlüğünde, Bir şeyin iyi veya kötü oluşu, kalite veya nitelik olarak anılıyor. konumuzda kullanılan anlamı ile kalite; şahsın imkanları doğrultusunda yapabileceğinin en iyisini en temizini yapabilme çabasının bir ürünüdür. yani kaliteyi ayda yaklaşık 1000$ ile geçinen bir saatçinin atölyesindeki, temiz düzeninde yada Rolex, Zenith v.s... gibi -x- milyar$ lık fabrikalarda da görebilirsiniz. benim için ikisininde manevi kıymeti aynıdır. Bu konuya değinmemin sebebi Rolex e karşı tavır alan kişilerle ilgili, eğer bütçeniz var ise bir Rolex alıp Zimbavbe de, İstanbul'da, Pekin'de, Sibirya'da vs... dünyada herhangi bir noktada dahil olduğunuz ortamda aynı etkiyi bırakabilirsiniz tıpkı Cadillac gibi, eğer imkanınız yoksa imkanınız doğrultusunda, "kalitesinden emin olduğunuz" bir saat alırsınız ve işi bilen birinin kaliteli bir seçim yapmasının verdiği huzurla saatinizi kolunuzda taşırsınız ama Rolex kötüdür demezsiniz (dememelisiniz) çünkü Rolex iyidir, kim ne derse desin Rolex kimin ne dediği ile ilgisi kalmadan, kaliteli imajını tüm dünyada sürdürmektedir. bunu yapabiliyor ise aldığı paranın hakkını verebiliyor demektir, sanıyorum çoğumuz hemfikirdir ki; saatin toplum içinde gördüğü saygınlık sadece taşıdığı mekanizma ile ölçülmüyor, marka değerine yapılan yatırım size prestij olarak geri dönüyor ve konu prestij ise tüm saat markaları içinde Rolex bunu en pratik şekilde uygulayan firma olarak karşımızda duruyor (yüce PP, AP, Breguet ve diğerlerini es geçtiğimi düşünmeyin zira "en pratik şekilde uygulayan" vurgusunu bu sebeple yaptım).
Birde şunu eklemek isterim ki; kişiler kendileriyle barışık olmalıdır, kişinin kalite olgusunu hobisine yansıtabilmesi için o hobi hakkında bilgi dağarcığını genişletmesi gerekmektedir ve bu konuda bilgisi eksikse henüz yeteri kadar olgunlaşmamışım diyebilmeli ve bu olgunluğu seviyesinde beğenilerini şekillendirmeli, imkanları doğrultusunda da gerçekleştirmelidirler.

Not: Benim Seiko sevdam ise bambaşka, f/p dengesi ve kaliteyi halka indirgeme politikası v.s. benim için Seiko yu bambaşka bir noktaya taşıyor saat markaları içinde. Eleştirilse de geniş ürün yelpazesi sunması ve bununla birlikte, farklı segmentlerdeki saatlerinde "kalite" olgusunu hissettirmesi, kurulmuş olduğu 1881 yılından beri aynı aile ve aynı kalite politikası ile yönetiliyor olması, Spring Drive v.s. gibi birçok yeniliği horolojiye kazandırması, COSC standartlarında ve üzerinde üretim yapabiliyor olması, İsviçreli saat üreticilerinin asla sunamayacağı fiyatlara bunları yapması ve Doğu kültürünün erdemini üzerinde taşıması, onu yine bambaşka noktalara getiriyor benim için. (Seiko ya ahde vefada kusur edemedim yine :) )

Not2: Acizane yaptığım bu yorumda bir hata etti isem affola...

Saygı ve Sevgilerimle...
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj fsinan » 08 Oca 2012, 10:07

Ben de yeni gördüm...Harika, güle güle kullanın. Bu arada güncel bir resimle bahsedilen çiziklerin durumunu görebilir miyiz? ;)

Kalitenin tanımını okudum biryerde; Kalite, müşterinin beklentisini karşılamaktır.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: AliMurat ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners