Omega Seamaster 300M 007 Commander Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster 300M 007 Commander Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj gokhangirgin » 09 Haz 2020, 17:48

Merhaba.

Kutu a癟覺l覺覺 olarak yapmak isterdim ama son d繹nemlerde galiba Beendiiniz saatlerde bug羹n b繹l羹m羹ne post edip akl覺ma takt覺覺m her saati ald覺覺mdan san覺r覺m 癟ok s羹rpriz olmayacakt覺 sizlere :) :) o y羹zden direkt a癟t覺m gitti

Kendi param ile ilk marka saatimi 2000 y覺l覺nda Heuer Carrera alarak saat konusundaki 癟覺tam覺 Casio ve Swatchlardan sonra bir t覺k yukar覺 ta覺m覺t覺m. Sonra ald覺覺m Frederique Constant Healey Chrono ile de zevkimi almaya balad覺m saat konusunda. Ama hi癟bir zaman 癟ok saat merakl覺s覺 olmam覺t覺m. Ne saatlere bak覺yordum, ne de herhangi bir ey okuyordum. 2000 y覺l覺 ilk d繹n羹m noktas覺 ise, ikinci d繹n羹m noktas覺nda 2013 y覺l覺nda m羹terime d繹n羹ecek arkada覺ma yaz覺l覺m satmamd覺r. Sat覺 g羹n羹 bana bakt覺 ve dedi ki Faturan覺n 5000 USD eksik 繹deyeceim. ve sonra telefonu eline ald覺 ve 羹nl羹 bir ikinci elciyi aray覺p Sana bir arkada覺m覺 g繹nderiyorum, ona bir tane Rolex Sub ver, berbat saat tak覺yor. Dedi. Bir sonraki g羹n oraya gibi ikinci el de olsa Rolex Submariner Date sahibi oldum. Sonra ger癟ekten saatlere bak覺覺m 癟ok deiti. Hemen k覺sa bir s羹re sonra ikinci Rolexim olan Sub two-toneu ald覺m ayn覺 yerden. Saat ii iyice kan覺ma girmiti. Biraz arat覺rmaya balad覺m ama neyi nerden arat覺raca覺m覺 da bilmediimden k覺s覺tl覺 oldu bu arat覺rmalar覺m ama art覺k radar覺mda hep saatler vard覺. San覺r覺m 羹癟羹nc羹 d繹n羹m noktam ise hem biraz bu hobime para ay覺rabileceim hem de forumlara da zaman ay覺rabileceim 2018 y覺l覺 oldu. Sonra bir anda pe pee saatler almaya balad覺m. San覺r覺m 3羹n saatim Batmandi. Sonrada h覺zla baka saatler geldi.

Fakat bir sorun vard覺. Bir felsefe olmadan al覺yordum. Beendiimi mi al覺yordum yoksa trend olanlar覺 m覺? ve fark ettim ki bir癟ok saati fazla takmamaya balam覺t覺m. O d繹nemde bu forumla da tan覺m覺t覺m ve san覺r覺m 2018 y覺l覺nda ilk aile fotoraf覺m覺 paylam覺t覺m. Bu forumdan da 癟ok ey 繹reniyordum, g繹r羹yordum. Eitmen oldu bir noktaya kadar. Sonra biraz daha saatleri ve anlamlar覺n覺, yarat覺lma sebeplerini arat覺rmaya balad覺m. O zaman neler almam gerektii biraz daha ortaya 癟覺kmaya balad覺. Saatlerimin neredeyse hepsini deitirmeye karar vermitim. Tek tek neler satt覺m ve neler ald覺m diye burada anlatmayaca覺m, konu bal覺覺 o deil ama bu saate nereden geldiimi anlatmak i癟in bunlara deinmek istiyorum. O zaman kadar trend saati bir an 繹nce almak gibi kayg覺m varken bir anda t羹m trend saatleri sildim g繹z羹m羹n 繹n羹nden. Trendler ile karakterim paralel deildi. Kendimi, hobilerimi, yaam tarz覺m覺 ortaya koyup ona g繹re yeniden saatler almaya karar覺 verdim. 2019da bir baka aile fotoraf覺 koymutum. Orada deiiklikler g繹ze 癟arp覺yordu. Fakat oradan da bir 癟ok saat kalmad覺 art覺k :) T羹m aile belli bir s覺ra ile yenileniyor. Birka癟 almak istediim saatler var. Bu senen sonuna kadar onlar覺 da alabilirsem 2020de bir aile fotoraf覺 koymu olurum. Zaten sonra grail watchlar覺m kalm覺 olacak almak i癟in ki onlar eminin y覺llar覺m覺 alacakt覺r maddi ve beklenen s覺ralardan dolay覺.

Daha 繹nce Omegadan 50inci y覺l 繹zel serisinden Speedmaster覺 alm覺t覺m. ok kullanmasam da 繹zel bir saatti. Ama ikinci bir omega hi癟 d羹羹nmemitim. Fakat deniz ve yelkene olan sevdam denizde d羹羹nmeden kullanabileceim bir saat almam覺 gerektiriyordu bu yeni bak覺 a癟覺ma g繹re. Tabi ki de Sub覺 kullanabilirdim ama nedense o kadar rahat kullanam覺yordum. Daha 繹nce ald覺覺m yachtmaster kesinlikle bu ie yaramam覺t覺. En az覺nda en az 20 metrelik bir yat alana kadar da yaramayacakt覺 san覺r覺m. O y羹zden onu da satt覺m. Denizde ve yelkende kullan覺rken de ayn覺 zamanda yaz覺n o c覺v覺l c覺v覺l yaz hayat覺na da uygun bir saat ar覺yordum. Uzun zamand覺r karars覺zd覺m ve birden 007 commander覺 g繹rd羹m. Kadran ve bezel renkleri tam deniz i癟in tasarlanm覺. Ad覺 da commander. Kaptan saati diyebiliriz :) E madem bende de kaptanl覺k var, almak laz覺md覺 bu saati. Saati inceleyince istediim gibi bir saat olduuna karar verdim ama 繹nceki y覺llarda 癟覺km覺 olmas覺, Omegan覺n kasik limitlilerinden de olsa ortal覺kta olmamas覺 bir sorun idi. Endielenmitim. ansl覺yd覺m ve buldum. Fakat deniz ve tekne format覺nda, yazl覺k hava ve rengarenk bir ortamda 癟elik kay覺 ile zaten kullanmak istemezdim ve 羹st羹ne hi癟 tarz覺m olmayana nato kay覺 vard覺 pakette ki bence saati 繹ld羹r羹yordu. Bu saate k覺rm覺z覺 rubber kay覺覺n 癟ok daha g羹zel duraca覺na inan覺yordum. Hem saati daha 繹n plana 癟覺kartaca覺na hem de daha yak覺覺kl覺 olaca覺na inan覺yordum. Bu saati asl覺nda daha 繹nce ald覺m ama size g繹stermeden 繹nce k覺rm覺z覺 kay覺覺n da gelmesini ve deitirmeyi bekledim. San覺r覺m g羹zel bir kombin oldu ve uzun y覺llar zevkle tak覺p koleksiyonumda tutaca覺m farkl覺 bir saat oldu.

Saatler ile ilgili hala 癟ok teknik bilgi kapasitesine sahip olmad覺覺mdan teknik bir inceleme yapamayaca覺m size. Sadece g繹rsel olarak 癟ok houma gitti ve 16.5cmlik bileime de g羹zel oturduuna inan覺yorum. Umar覺m siz de beenirsiniz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Kay覺t: 01 Haz 2018, 11:30

Re: Omega Seamaster 300m 007 commander kutu acilisi

Mesaj morningstar » 09 Haz 2020, 17:50

Hay覺rl覺 olsun g羹zel zamanlar g繹stersin :champ:

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj syndrome23 » 09 Haz 2020, 18:00

ok beendiim 癟ok g羹zel bir saat. G羹zel g羹nlerde kullan覺n hay覺rl覺 olsun. Ilk fotoraflardaki zulu kay覺覺 ben 癟ok yak覺t覺rd覺m.

Bu arada hikayeniz de 癟ok homu :)
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj zafeer » 09 Haz 2020, 18:08

G羹zel g羹nlerde sal覺kla kullan覺n
ok 覺k :champ:

Kullan覺c覺 avatar覺
zafeer

Ya: 36
Kay覺t: 02 Ara 2011, 02:46

Mesaj BoluluBatuhan » 09 Haz 2020, 18:10

ok g羹zel duruyor g羹zel g羹nlerde kullan覺n. Merak ettim de m羹terinizin berbat bir saat diye bahsettii saat neydi acaba?

F3111 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
BoluluBatuhan

Kay覺t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj slhgzl » 09 Haz 2020, 18:13

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj ekdellal » 09 Haz 2020, 18:20

Hay覺rl覺 olsun, g羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin.

MI 8 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Fatih28 » 09 Haz 2020, 18:21

G羹zel g羹nlerde kullan覺n [emoji1319][emoji1319]

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners