Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Small Second Açılış

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 50inci yas kut(u)lamalari devam....

Mesaj gokhangirgin » 15 Tem 2020, 17:45

Althor yazdı:Jlc?

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ve kazanan ..... [emoji122][emoji122][emoji122]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj zafeer » 15 Tem 2020, 18:00

Resim

Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj gokhangirgin » 15 Tem 2020, 18:15

Uzun zamandir JLC markasinda gozum vardi. Reversolar hosuma gidiyordu ama hic elim gitmiyordu. Durmadan videolarini izliyor, yazilar okuyordum. Evimin dibinde butiki olmasina karsin bir turlu gidip deneyememistim.

Son donemde bir dresswatch eksikligi hissediyordum. Cok dresswatch denedim ama yine reverso denemedim :) Klasik dresswatlarin hicbiri bana o istedigim duyguyu vermedi. Celik denedim, altin denedim ama olmadi. Nedense sanki hala dresswatch yasina gelmis gibi hissediyordum :)

Sonra bir gun forumda reverso moonun fotografini gorunce tamamdir budur dedim ve butike gittim.

Ve supriz.....

JLC Turkiyeden cekilmis ve ellerinde saat yok :) :) :) :) Dedim tam bana gore bir davranis. Hala 10k lara hulk varken sonra alirim deyip de hala alamadigim anlar gibi hissettim bir anda. Neyse yapacak bir sey yoktu. Sonra daha detayli arastirma yapmaya basladim ve reverso moonun 50mm gibi boyutu nedeni ile bana zaten olmayacagina kanaat getirip geceleri rahat uyumaya calistim ama fena aklimda kaldi. Bir kac gun sonra JLC satabilecek bir cok magazaya telefonlar actim ama hic yoktu. Ikinci elcilere saldirdim, bulamadim. Sonra bir ara oturuken aklima geldi ve internetten bakayim dedim ve bir anda bu karsima cikti. Her ne kadar modeli istediklerim arasinda olan olmasa da duoface small seconds yine de listim icinde idi, son sirada olsa da. Ama Tukiye’den cekilmis bir marka olarak muhtemelen onumuzdeki en az 1 yil yurtdisina da cikmayagimi dusunerek bir iki hafta dusundukten sonra karar verip aldim.

Aslinda yeni almadim ama arka arkaya bir kac kutu acilisi olunca araya girmek istemedim ve bugune kadar geldi.

Saat kahverengi kayis ile geldi. Kahverengini hic sevmedigim icin nispeten yeni tanistigim Zaid (@zaidmade) ile konusup guzel bir siyah kayis yaptirdim ve daha koluma bile takmadan siyah kayisi bekledim. Sagolsun hizlica ve harika sekilde yapip getirdi ve o gun ilk defa taktim.

Ilk gunden sonra ummadik bir sey oldu ve inanilmaz sevdim. Saat gercekten muhtesem. Teknik bilgim fazla yok. O yuzden teknik acidan cok detay veremem ama kolda durusu, verdigi his, insanlarin farkli bir tarzda saat olmasindan dolayi incelemeleri ve ovguleri inanilmaz mutlu etti beni. Daha once aldigim Omega Seamastera kirmizi kayis taktiktan sonra nasil ilgi cekti ise, cartier santos sekli ile be kadar begeni aldi ise, ap ro chrono bilezigi ile ne kadar goze carpiyor ise Reverso da genel durusu ile bir o kadar ilgi cekti. Inanin hic bir arkasim kolumdaku Rolexler icin bu kadar guzel iltifatlarda bulunmamisti.

Reversonun iki kadraninin olmasi gercekten buyuk avantaj. Her kiyafete bir yuz var. Ayrica degisik renkteki kayislari rahatlikla kaldirabilen cok yonlu bir saat. En yakin zamanda turuncu ve mavi kayislarda yaptiracagim. Hatta Zaid ile konustum elinde varmis, en yakin zamanda alacagim.

Sozun ozu, onlarca saatim olmadi ama hatri satiyilir saat aldim ve zaman icinde koleksiyonumu gelistirmek icin degistirdim. Bir gun inanilmaz ust seviye saatlere gecme sansini bulamazsam muhtemelen koleksiyonumda yeri garanti olan saatlerden birisi haline geldigine inaniyorum ve gercekten herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sozu daha uzatmadan saatle sizi bas basa kutu acilisi ile birakayim...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Asagidakiler de Zaidden o guzel kayisi yaptirdiktan sonraki hali.

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj eyimen » 15 Tem 2020, 18:27

Çok isteyerek olmasa bile bence en güzel Reverso modellerinden birini almışsınız. Güzel günlerde olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Umutt » 15 Tem 2020, 18:28

Gökhan Hocam, sinsin içinize harika bir model [emoji108]

Bileğinize çok yakışmış, güzel günlerde kullanın

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Small Second Aç

Mesaj Kb8 » 15 Tem 2020, 18:33

Vaay, Gökhan bey harika olmuş gerçekten.
Birçok saat severin radarında olan bir model.
Güzel zamanlarınızı göstersin [emoji122][emoji122][emoji122]

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Kb8

Mesaj Ycg » 15 Tem 2020, 18:40

Kıskandıran bir kutlama oldu, güzel zamanlar göstersin [emoji1]

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
''Farkındalık hastalıktır.''
Kullanıcı avatarı
Ycg

Mesaj Ok7 » 15 Tem 2020, 19:15

Harika [emoji1303]

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 147 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners