Nomos Club Sport Neomatik İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Nomos Club Sport Neomatik İncelemesi

Mesaj Tolgi06 » 17 Oca 2021, 09:41

İnceleme için teşekkürler scudetto, güzel günlerde kullan . forumda olmayan modellerin incelemesi olunca seviniyorum :). Bu arada ben bu bileziği çok merak ediyorum, konforu nasıl?
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj scudetto » 17 Oca 2021, 21:58

omerulu12 yazdı:Güzel seçim olmuş..ayrıca bileziğin tasarımına ve duruşunu eleştirenlere gram katılmıyorum, bilezik konusunda rolexinden omegasına breitlingine zenith defy21 varana kadar kullanmış biri olaraktan..

Bu incelemeye ithafen..
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok güzel görünüyor siz de güle güle kullanın. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj scudetto » 17 Oca 2021, 22:00

Tolgi06 yazdı:İnceleme için teşekkürler scudetto, güzel günlerde kullan . forumda olmayan modellerin incelemesi olunca seviniyorum :). Bu arada ben bu bileziği çok merak ediyorum, konforu nasıl?

Bilezik ayarını mağazada biraz zor yaptılar. Yani bileğime bir türlü tam oturtamadık. :D En son yaptığımız ayar önce ok gibi geldi ama eve gelirken biraz sıkı olduğunu hissettim. Pek takamıyorum şu an kutusunda duruyor, deneyimleri paylaşacağım günlük kullanmaya başladığımda.
Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj kalibre » 20 Oca 2021, 18:35

scudetto yazdı:Herkese iyi pazarlar

Hikayem

8 seneyi aşkın süredir foruma üyeyim, ilk üye olduğumda iş hayatına yeni atılmıştım. Aldığımız maaşla ay sonunu getiremeyen yeni mezunlardan biriyken bu forum beni kötü etkiledi ve neredeyse 2 maaş parası verip bir Tag Heuer Aquaracer almış, bir kaç ay kullanıp satmıştım. Başlangıç saati olarak bana fazlaydı, adım adım basamakları çıkmam gerekirken cüzdana fazla yüklenince daha orta sınıf saatlere kaydım ve hiç bir zaman da bugünkü kutu açılışına konu saat seviyesinin yakınından bile geçemedim. Hatta uzun süre benim için manevi değeri erişilmez seviyede olan Swatch Sergio Garcia modelini kullandım. 2003’ten beri sahip olduğum bir saat, hala da zevkle takıyorum.

Arada Tag Heuer Formula Chronograph, Tissot PR516 GL, Ancon, Corniche gibi markaları kullandım. Sonra Raketa, Atomik ve Hislon gibi vintage modellere kaydım.

Şimdi kısmetse evleniyorum ve düğün hediyesi olarak bir saat seçmek istiyordum. Nomos uzun zamandır sahip olmak istediğim bir markaydı. 2018’de Autobahn modeli çıktığında aklımı kaçırıyordum. Bir petrolhead olarak o kadar hoşuma gitmişti ki, ileride sahip olmak isteyeceğim saat bu diyordum. Taa ki 2019 ilk çeyreğinde Club Sport Neomatik modeli çıkana kadar. İlk zamanlar diğer modellerinden kendini farklılaştıran bir tasarımı olduğunu düşünmüştüm. Hatta Nomos ruhundan biraz uzak olur mu acaba diye tereddütte kalmıştım, tabii bu durum çok kısa sürdü. Modele hızla alıştım. Sürekli resimlerini telefona kaydedip bakıyordum. Kısmet bugüneymiş.

Eşim bu saatin yanına alternatif olarak farklı bir marka ve model eklememi tavsiye etti. Bu fiyat bandında Tudor BB58'i de beğeniyordum fakat tamamen farklı tarzlardı. Ben iki tarzı da seven biri olarak biraz nadir olan ve çok popüler olmayan bir model seçmek istedim.

Saat Özellikleri

Saat sade bir dikdörtgen kutu içerisinde fermuarlı deri bir çanta içerisinde garanti belgesi ve temizleme bezi ile birlikte geliyor.

Modelin kasa çapı 42mm, bazı bilekler için büyük sayılabilecek ölçüde. Nomos’un ürettiği kasa çapı en büyük model. 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliği var. Kadranda sarı renkle 1000ft olarak belirtilmiş, burada neden özellikle metre yerine feet kullanılmış bilmiyorum. Club Sport Neomatik modeli bize diver olmak için devasa boyutlara ve bezellere gerek olmadığını anlatıyor. 300 metre su geçirmezlik verip böyle ince bir kasa olması şaşırtıcı. Global’de de saatin kayışı ile ilgili ikiye ayrılma söz konusu. Bir kısım çelik bileziğe hiç alışamadığını, görsel olarak kötü geldiğini ifade ediyor. Bense tam tersi düşünüyorum, benim çok hoşuma gidiyor. Tamamen zevk meselesi. Tabii bu kadar bitişik nizam, bilekteki kılların çekilmesine yol açar mı bilmiyorum, taktıkça deneyimleyeceğim.

Aşağıda resimde göreceğiniz üzere bileziğin parçalarının arkasında yer alan bu noktacıklı pin'lerim görüntüsü bileziğin sağlamlığı ve işçiliği hakkında da bilgi veriyor. O resim bana ait değildir bu arada, Hodinkee'den aldım görmeniz için.

Ne yazık ki güzel resimler çekemedim, telefonum izin vermedi. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Güle güle kullanın fakat benim gözüme aynı zamanda fotoğrafta MacBook Air çarptı zira ben de aynı bilgisayarı kullanıyorum. Macbook bu modellerde siz de bilirsiniz şarj yeri manyetik ve bayağı güçlü mıknatısı var. Otomatik saatlerin düşmanı bu ve saatinizi şarj yerinden uzak tutmaya çalışın.
Kullanıcı avatarı
kalibre

Mesaj scudetto » 22 Oca 2021, 23:00

çok teşekkür ederim uyarınız için. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj runo34 » 24 Oca 2021, 14:07

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın [emoji1360]

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer gerçek bir Patek Philippe sahibiyseniz,artık ölebilirsiniz demektir...
Kullanıcı avatarı
runo34

Mesaj FTürker » 24 Oca 2021, 21:54

Güzel bir anlatım, güle güle kullanılsın inşallah..
Kullanıcı avatarı
FTürker

Mesaj Alkım » 26 Oca 2021, 01:23

Guzel gunlerde kullanin.[emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Alkım

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 135 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners