Hamilton American Classic PSR Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton American Classic PSR Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj minerval » 10 Eki 2021, 09:53

Merhaba dostlar, yine bir kutu a癟覺l覺覺 var [emoji4]

Koleksiyonun yeni 羹yesi aslen amerikal覺 bir isvi癟reli dijital quartz. Hamilton American Classic PSR modeli. Model Hamilton Pulsar覺n reprod羹ksiyonu.

Tan覺t覺ld覺覺 g羹nden beri radar覺mda olan arzulad覺覺m saati koleksiyona yeni bir soluk getirmesi ve koleksiyonda dijital spor saat eksikliini gidermesi amac覺yla almaya karar verdim.

Saat hen羹z kargoda [emoji2]bu sebeple kutu a癟覺l覺覺na ge癟meden biraz saatin hikayesinden bahsedeceim.

Resim

Saatin 1970de tan覺t覺lan atas覺 o d繹nem bir nevi uzay 癟a覺n覺n simgesi niteliinde d羹nyan覺n ilk led ekranl覺 saatiydi, led ekran sadece kasan覺n yan覺ndaki d羹meye bas覺nca aktif oluyordu, bu sebeple olsa gerek ad覺n覺 1967 y覺l覺nda kefedilen ve belli aral覺klarla elektromanyetik 覺覺ma yapan pulsar y覺ld覺zlar覺ndan alm覺t覺.

1977 y覺l覺na kadar 羹retimde kald覺 ve d繹nemin en pop羹ler saatlerinden biri olmutu. James Bondu Live and Let die filminde Roger Moore bileinde bir hamilton pulsar ile canland覺rm覺t覺.

Resim

Yeni model malesef pulsar ad覺n覺 kullanam覺yor sebebi model ismi sonraki d繹nemde seiko taraf覺ndan tescil edilmi.

Hamilton PSR olarak adland覺r覺lan yeni model atas覺na arka kapaktaki pulsar y覺ld覺zlar覺n覺 simgeleyen ileme ile at覺fta bulunuyor.

Resim

襤lk modelden farkl覺 olarak ekran sadece Led deil hibrit bir sisteme sahip. Bu sayede kasa yan覺ndaki d羹meye bas覺lmasa bile lcd ekrandan zaman okunabiliyor. D羹meye bas覺l覺nca Oled ekran etkinleiyor ve pulsar覺n 羹nl羹 k覺pk覺rm覺z覺 rengi ortaya 癟覺k覺yor.

Bu hibrit ekran ile pulsar覺n saf led ekran覺 nedeniyle olan a覺r覺 pil t羹ketiminin 繹n羹ne ge癟ilmi, 羹retici 5 y覺ll覺k bir pil 繹mr羹 繹ng繹r羹yor.

Ekranda pulsar gibi sadece zaman bilgisi mevcut ek 繹zellikler yok ki bu bence saatin 繹zel yanlar覺ndan biri saati tarih, kronometre, alarm gibi fonksiyonlar覺 olan klasik digital bir tool watch yerine sadece saatin okunabildii tasar覺m 繹esi haline getiriyor.

襤lk model gibi alt覺n kaplama ve 癟elik olarak iki kasa tipi mevcut. Alt覺n kaplama olan 1970 adetlik limitli 羹retim adetine sahip.Alt覺n kaplama olan modele T羹rkiyede sat覺c覺larda ben rastlamad覺m belki getirilip sat覺lm覺t覺r.

Kasa 40,80mm x 34,70mm boyutunda, yans覺ma 繹nleyicili safir kristal cam mevcut 100m su ge癟irmezlik mevcut.

Hamiltonun bu y繹nde bir a癟覺klamas覺 olmasa da yabanc覺 forumlarda saatin ciddi bir ekilde 0 sapmayla 癟al覺t覺覺, HAQ seviyesinde olduu kullan覺c覺 yorumlar覺nda bol bol bahsediliyor. Bu 繹zelliiyle benim g繹z羹mde saat bir orkestradaki piyano gibi, koleksiyondaki dier mekanik saatlerimi kurarken referans olacak [emoji2]

Kargoyu beklerken forumla heyecan覺m覺 paylamak istedim, saat ula覺nca kutu a癟覺l覺覺 bilek fotolar覺 ile g羹ncelleyeceim sonras覺nda da saatle ilgili deneyimlerimi paylamaya devam ederim.

Saat bug羹n elime ulat覺

A癟覺k癟as覺 kutu hayal k覺r覺kl覺覺 yaratt覺 klasik hamilton kutusu b繹yle bir modelde farkl覺 bir kutu tasar覺m覺 beklerdim

Resim

Kasa ve bilezik i癟ilii tatmin edici

Resim

Bilekte beklediimden daha hafif ve bilezik uana kadar kulland覺覺m en rahat 癟elik bilezik diyebilirim. G羹nl羹k kullan覺ma uygun rahat bir saat

Resim

G羹n 覺覺覺nda LCD ekran g繹r羹nt羹s羹 u ekilde

Resim

Oled ekran aktifken

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderResim
Resim
Resim
Resim
En son minerval taraf覺ndan 11 Eki 2021, 19:34 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
minerval

Ya: 32
Kay覺t: 19 Nis 2017, 16:59

Re: Hamilton American Classic PSR Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj MehmetKarat羹rk » 10 Eki 2021, 10:27

G羹zel bir saat
Takt覺k癟a kullanmaktan zevk al覺rs覺n覺z umar覺m
Hay覺rl覺 olsun :thumbup:
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj ekdellal » 10 Eki 2021, 12:28

Hay覺rl覺 olsun, herkesin gittii yoldan gitmemek iyidir.

Sent from One+ 9 Pro 12/256 via Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj raven » 10 Eki 2021, 12:30

Hay覺rl覺 olsun. Modelin Hollywood ge癟mii olmas覺 bence onu iyi bir koleksiyon par癟as覺 yap覺yor.
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj barancanarican » 10 Eki 2021, 12:36

Hay覺rl覺 olsun

襤nstagram: @seikomaniac.tr
instagram; beelife_watch
Kullan覺c覺 avatar覺
barancanarican

Ya: 23
Kay覺t: 09 Kas 2020, 22:55

Mesaj Regista » 10 Eki 2021, 12:59

raven yazd覺:Hay覺rl覺 olsun. Modelin Hollywood ge癟mii olmas覺 bence onu iyi bir koleksiyon par癟as覺 yap覺yor.

@minerval hay覺rl覺 olsun, g羹zel g羹nlerde kullan覺n.

@raven 羹stad size kat覺l覺yorum ama dier taraftan Hollywood'un koleksiyonerlerin safiyene duygular覺yla da oynayan bir mecra olduunu d羹羹nmeden edemiyorum. r羹n ve marka tutundurma noktas覺nda pazarlamac覺lar覺n 繹teden beri kulland覺覺 bir konvansiyonel bir silah gibi adeta.
Kullan覺c覺 avatar覺
Regista

Kay覺t: 08 Ara 2019, 22:53

Mesaj SelAc » 10 Eki 2021, 13:38

Hay覺rl覺 uurlu olsun. Yeni fotoraflar覺 bekliyoruz.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj gozdentunay » 10 Eki 2021, 13:58

Hay覺rl覺 olsun benimde beendiim bir model

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners