Hamilton Khaki Field H69529133 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hamilton Khaki Field H69529133 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj tarabya28 » 07 Nis 2022, 00:03

Skywalker34tr yazd覺:
danGerfuLL yazd覺:
tarabya28 yazd覺:fazla eletiri y繹n羹 olmamas覺na ramen gel gelelim bu paray覺 veriyorsam 5 bar 50 metre su ge癟irmezlikte neyin nesidir. insan 100 metre bari yapar. dier hususta tepe kolunun uzun 癟ok 癟覺k覺nt覺l覺 olmas覺 neyse 羹stad覺m moralini bozmak istemezdim ama bunu g繹r羹p yazmamak bana yak覺mazd覺. hay覺rl覺 olsun g羹le g羹le kullan. :geek:

Kurmal覺 saatlerde tepe uzun ve biraz 癟覺k覺nt覺l覺 olur kurmas覺 kolay olsun diye.

ok g羹zel saat, g羹le g羹le kullan覺n.

M2007J20CG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

+1 Ayr覺ca pilot veya military tarz覺 saatler genelde tepe b羹y羹k oluyor.

sarb seriside kurmal覺 ama kurma kolu bu kadar 癟覺k覺nt覺l覺 deil isteseler yapabilirlerdi ayr覺ca 10 bin tl verip 50 metre su ge癟irmezlik garantisi verilen saat benim g繹r羹羹me g繹re % 50 o paray覺 hak etmiyor. herkesin g繹r羹羹ne sayg覺l覺y覺m tabi'ki..
Kullan覺c覺 avatar覺
tarabya28

Kay覺t: 11 Mar 2022, 18:36

Mesaj DenizKSK » 07 Nis 2022, 18:57

SARB veya SARX aileleri 6Rxx mekanizma i癟eriyor ve safkan kurmal覺 deil yaln覺z. Elle kurmaya da imkan tan覺yan otomatik mekanizma i癟ermekte SARB ve SARX aile serileri. :!:
Bu arada tepenin 癟覺k覺nt覺s覺 konusunda hi癟 bir firma ETA 6497, 6498 veya Zenith big pilot'un eline su d繹kemez :)
"A Samurai always wears two swords."
Kullan覺c覺 avatar覺
DenizKSK

Ya: 37
Kay覺t: 24 Au 2010, 17:20

Mesaj tarabya28 » 07 Nis 2022, 21:55

DenizKSK yazd覺:SARB veya SARX aileleri 6Rxx mekanizma i癟eriyor ve safkan kurmal覺 deil yaln覺z. Elle kurmaya da imkan tan覺yan otomatik mekanizma i癟ermekte SARB ve SARX aile serileri. :!:
Bu arada tepenin 癟覺k覺nt覺s覺 konusunda hi癟 bir firma ETA 6497, 6498 veya Zenith big pilot'un eline su d繹kemez :)

eyvallah ama nihayetinde kurma kolu ilevini g繹r羹yor 羹stad覺m? bakas覺n覺 bilmem ufak 癟覺k覺nt覺lara itiraz覺m yok lakin kazma sap覺 gibi hele hele g繹z羹 ve saatin g繹rselliini bozan hangi marka olursa olsun flu bakar覺m. bu benim kiisel g繹r羹羹m benim a dediime bakas覺 b diyebilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
tarabya28

Kay覺t: 11 Mar 2022, 18:36

Mesaj KKaraku » 08 Nis 2022, 23:18

Deniz Can abi hay覺rl覺 olsun, k覺ymetli zamanlar覺n覺 g繹stersin :thumbup:
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj msb21nzr33 » 16 Nis 2022, 23:28

DenizKSK yazd覺:Uzun zamand覺r takibimde olan ve 癟ok fazla videosunu izleyip g羹nden g羹ne hayranl覺k katsay覺m覺n artt覺覺 Hamilton Khaki Field (H69529133) saatime bug羹n kavutum. 2012'de ki Steinhart yeil ocean 1, 2018 Seiko SSA363J ve 2021 Tissot PRX otomatik a癟覺l覺覺ndan sonra d繹rd羹nc羹 yaz覺m olacak bu. Teknik detaylar u ekilde:

Mekanizma: 21600 vurulu 17 tal覺 ETA 2801-2 bazl覺 kurmal覺 H-50
Resim

G羹癟 tutma: Yakla覺k 80 saat
A覺rl覺k: Yakla覺k 155 gr.
WR deeri: 5 bar / 50m
Kasa 癟ap覺: 42 mm
Lug (boynuz) aral覺覺: 22 mm
Y羹kseklik: 10.0 mm
Cam: Safir Kristal - AR kaplama yok :geek:

襤lk evvel kutudan balamak istiyorum, bildiimiz iri Hamilton kutular覺ndan. 2'li set halinde kullan覺m k覺lavuzu ve garanti koullar覺 mevcut. Garanti kart覺 da var, eski us羹l sevdiim gibi el yaz覺s覺yla doldurulmu ekilde. ahsen benim houma gitti bu klasik kutu. D覺 karton kutunun herhangi bir esprisi yok, d羹z beyaz.

Bilezie ge癟ecek olursak, olduk癟a p羹r羹zs羹z ve kaliteli bir hissi var. Kadife gibi desem daha doru. Kumlanm覺 y羹zeyin hissi harika. 22mm lug aral覺覺 mevcut. 襤nsan覺n akl覺ndan milyon tane nato vs. kay覺 fikri ge癟iyor. Bilezik kapan覺nca sanki bir eldiven yada 癟orap giymi gibi hissettiriyor. Sanki v羹cudun bir par癟as覺ym覺 gibi... Bay覺ld覺m. Bunda o kumlanm覺 yap覺n覺n emei var. Balant覺 noktas覺nda ki "Hamilton" yaz覺s覺 keyifli.
Saatin tepesi kilitli deil, bence gerek de yok. Sonu癟ta dalg覺癟 deil ve bu saat kurmal覺. Tepedeki Hamilton logo ilemesi g羹zel. Second Hack 繹zellii mevcut.

Gelelim saatin kadran覺na. ahsen ben kadran覺 癟ok sevdim. Gayet net ve okunakl覺 ilenmi. Eski us羹l, old school military bir kadran. Tam olmas覺 gerektii gibi. AR kaplama yok bu safir camda 8-)

Kollar ve indekslerin 羹zerindeki 羹癟gen belirte癟ler lume destei sunuyor.
Kasan覺n incelii konforu inan覺lmaz art覺rm覺, 繹zellikle o kumlanm覺 kasa enfes bir his sunuyor. stelik 癟izilme vs. derdi de yok [emoji106]
imdilik benden bu kadar, hen羹z sapma miktar覺 veremiyorum ama zaten temeli salam bir mekanizma bu H-50.
Bu arada saati tedarik eden ABTSaate de teekk羹r羹 bor癟 bilirim.
Okuduunuz i癟in teekk羹rler. :champ:

S覺ra fotoraflarda :arrow:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
G羹zel g羹nlerde kullan覺n 癟ok g羹zel saat

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
msb21nzr33

Kay覺t: 15 Nis 2022, 02:50

nceki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners