Maurice Lacroix Pontos Day Date 41mm Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix Pontos Day Date 41mm Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj chiefofficer » 19 Nis 2022, 12:55

Merhaba arkadalar,
Aran覺zda yeniyim yeni olmam覺 da bir kutu a癟覺l覺覺 ile kutlamak istedim.

Saatimizi kimse tahmin edemedi bende uzatmak daha fazla istemedim,
Evet arkadalar saatimiz Maurice Lacroix Pontos Day Date 41mm kodu PT6358-SS001-130-1 otomatik bir saat.
Uzun s羹redir radar覺mda olan bir saatti ve a癟覺k癟a s繹ylemek gerekirse g羹zel bir indirimde yakalay覺nca almak istedim.
Saatin en d覺taki kutusu kartondan yap覺lm覺 ne 癟ok k繹t羹 ne de 癟ok iyi diyebileceim bir kutu. Ancak karton kutuyu a癟t覺ktan sonra bizi kullan覺m k覺lavuzu ve alt覺nda hafif bir t羹le sar覺lm覺 ahap kutu beklemekte.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kutu gayet g羹zel ve 覺k. Kutuyu a癟t覺覺m覺zda ise g羹zelce paketlenmi saatimizi g繹rmekteyiz. Maurice Lacroix yaz覺l覺 effaf kaplamas覺n覺 da kald覺rd覺ktan sonra kar覺m覺zda jelatinleri s繹k羹lmeye ve kullan覺lmak 羹zere haz覺r olan bir saat bulmaktay覺z.

Resim

Resim

Resim

Saat ilk olarak 41 mm kasa 癟ap覺na sahip benim bileim 16.5-17 cm civar覺nda olduu i癟in a癟覺k癟as覺 41mmye kadar kald覺r覺yor.
Kay覺lar inek derisi hissiyat覺 g羹zel olmas覺na ramen ilk etapta eklini alana kadar biraz pot duracak hissiyat覺 veriyor. Ayr覺ca arkas覺nda yazan Cuir Veritable kelimesi ile marka ger癟ek ve kaliteli deri kulland覺覺n覺 belirtmeden de ge癟miyor. Kordonda bulunan kilit sistemi de paslanmaz 癟elikten 羹retilmi olup kilitlemeli bir mekanizma ve marka isminin de 羹zerine yaz覺lmas覺 ile son derece 覺k duruyor.
Arka k覺s覺m effaf safir bir cama sahip ve mekanizma g繹z羹kmekte. Ben otomatik saatlerde bu tip durumu 癟ok seviyorum. Saatimizin model ismi ve kodu, swiss made ibaresi ve seri numaras覺da burada yer almakta.

Resim

Resim

Saatin kadran覺n覺 inceleyecek olursak f覺r癟alanm覺 g羹m羹 kaplama 羹zerine yerletirilmi k覺s覺m da (indeksler) rodyum kaplama bulunmakta bunu da g繹r羹n羹m羹n羹 ilk g羹nk羹 gibi uzun s羹re korusun ve estetik dursun diye yapt覺klar覺n覺 d羹羹n羹yorum. Sonu癟ta rodyum metali ciddi pahal覺 bir metal ve saatte kullanmalar覺 癟ok 覺k bir g繹r羹nt羹 yaratm覺.
Saat 12 y繹n羹nde g羹n ve saat 6 y繹n羹nde tarih olmas覺 da saati biraz daha spor k覺yafetlerle de ta覺mak isteyenlere 癟繹z羹m sunuyor diyebilirim. A癟覺k癟as覺 her ne kadar benim g繹z羹m de dress watch g繹z羹kse de bu ufak detaylar ile sportif bir hava yakalanm覺. Ayr覺ca baz覺 kiiler saatte g羹n veya tarihe kar覺 iken benim tercihim ise tam tersi olmakta.

Resim

Resim

Resim

Resim

Saati ayarlad覺覺m覺z k覺s覺m ise bir dalg覺癟 saati gibi kilitlemeli mekanizmaya sahip 繹ncelikle kilidi a癟mak gerekiyor, kilit a癟覺ld覺ktan sonra ise 3 aamal覺 bir crown bizi beklemekte.
Saatimizin biraz da teknik 繹zelliklerinden bahsedecek olursak;
100 metre su ge癟irmezlii var ancak ben b繹yle bir saatle dur havuza denize gireyim diyeceimi d羹羹nm羹yorum o y羹zden benim i癟in sadece baz覺 durumlarda (el y覺kana vs) su almamas覺 yeterli.
Mekanizma da ise Maurice Lacroixin in house mekanizmas覺 olan ML143羹 kullanmakta.
28800 titreime sahip olan bu mekanizma ger癟ekten arat覺rmalar覺ma g繹re 癟ok g羹zel bir mekanizma.
38 saatilik g羹癟 rezervine sahip saatimiz. Bu benim en 癟ok eletirdiim eylerden birisi asl覺nda, u g羹癟 rezervini biraz daha art覺r覺n be kardeim de saati haftasonu kullanmay覺nca ayarlamak zorunda kalmayal覺m diyor insan. (bknz. Powermatic 80)

Genel bir deerlendirmeye gelecek olursak bu saat ite, g羹zel bir akam yemeinde ya da hafif resm簾 ortamlarda 癟ok iyi bir aksesuar, spor k覺yafetlerle de 癟ok a覺r覺 s覺r覺tmaz gibi hissettiriyor. Kalite hissiyat ve g繹r羹n羹 癟ok g羹zel saatin.
Saatte bulunan en b羹y羹k handikaplardan birisi ise kordonun 癟ok pahal覺 olmas覺 yakla覺k kilit mekanizmas覺 hari癟 4-6 bin TL kilit mekanizmas覺 da dahil olurda 9 bin TLyi bulmakta bu da kordona g繹z羹m羹z gibi bakmam覺z gerektiini s繹yl羹yor, ayr覺ca kordonda bulunan ve g羹zel bir 覺kl覺k katan m logosunun da baz覺 kiilerde d羹t羹羹 s繹yleniyor umar覺m bizde yaanmaz.
Son olarak ayn覺 modelin siyah kadran ve kordonlu olan覺, lacivert kadran siyah kordon olan modelleri de u an sat覺ta. A癟覺k癟as覺 lacivert olan 癟ok 覺k beeneceinizi d羹羹nmekteyim.

Saati uzun bir s羹re kulland覺k癟a ekleme yapaca覺m.

Benden bu kadar arkadalar bir baka kutu a癟覺l覺覺nda g繹r羹mek 羹zere, yanl覺 yazd覺覺m ve aktard覺覺m oldu ise de kusuruma bakmay覺n.
En son chiefofficer taraf覺ndan 19 Nis 2022, 23:37 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
chiefofficer

Ya: 32
Kay覺t: 18 Nis 2022, 23:15

Re: Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Mandos » 19 Nis 2022, 13:21

Tissot PRX
Kullan覺c覺 avatar覺
Mandos

Ya: 44
Kay覺t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj chiefofficer » 19 Nis 2022, 13:45

Mandos yazd覺:Tissot PRX

Maalesef hocam
Kullan覺c覺 avatar覺
chiefofficer

Mesaj dkmbismarck » 19 Nis 2022, 13:45

hogeldiniz,oris diyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
dkmbismarck

Ya: 38
Kay覺t: 23 Nis 2011, 18:37

Mesaj chiefofficer » 19 Nis 2022, 13:46

dkmbismarck yazd覺:hogeldiniz,oris diyorum

Hobuldum hocam maalesef diyorum bende
Kullan覺c覺 avatar覺
chiefofficer

Mesaj slhgzl » 19 Nis 2022, 14:00

seiko
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj Skywalker34tr » 19 Nis 2022, 14:50

ncelikle ho geldiniz, Longines diyelim.
Every legend has a beginning of
Kullan覺c覺 avatar覺
Skywalker34tr

Ya: 41
Kay覺t: 11 Mar 2021, 08:08

Mesaj chiefofficer » 19 Nis 2022, 15:07

slhgzl yazd覺:seiko

Maalesef hocam
Swiss Made bir saat
Kullan覺c覺 avatar覺
chiefofficer

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 134 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners