Tudor BB58 925 Silver

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor BB58 925 Silver

Mesaj kuntik17 » 11 Tem 2022, 13:48

Selamlar,

Dolar kurları nedeniyle bir süredir saat piyasasına uzaktan bakıyordum, yazılanları keyifle okuyordum. Öyle oldu böyle oldu derken gözümü kararttım ve koleksiyona yeni bir saat kattım..

Tudor Black Bay 58 ilk günden beri radarımda olan bir saatti, 2-3 kere gittim geldim, koluma taktım denedim fakat bir türlü evet işte budur diyemedim. Standart siyah black bay tasarım ve hissiyat olarak çok güzel olmasına rağmen özel bir saatmiş gibi hissetmedim.

Sonra bir gün Tudor gümüş BB çıkarıyor haberini okudum ve daha saati görmeden saati alınacaklar listeme ekledim. Neden bilinmez bana böyle ufak "espirisi" olan saatler çok ilgi çekici geliyor. Omega Seamaster'ın kadranında ZrO2 yazması gibi küçük detaylar..vs Üstelik bronz gibi yıllandıkça değişen metallerle duygusal bağ kurmak daha kolay gibi geliyor. Örnek vermek gerekirse, gitar çalıyorum ve yıllandıkça boyası eskiyen, elimi kolumu koyduğum yerlerde cilasının azaldığı gitarlarım benim için son model ışıl ışıl gitarlarımdan daha kıymetli..

Neyse uzatmayalım, saatin gümüş olması, yeşil mi, gri mi ne olduğu belli olmayan rengi zaten aşık olduğum BB tasarımıyla birleşince aşkın meşke dönüşmesi uzun sürmedi.

Resim

BB58 ile yazılan tüm yorum ve incelemeler bu saat için de geçerli olduğu ve zaten çok uzun yazdığım için sadece farklarına değinmek istiyorum.

Öncelikle saatin yan tarafları da fırçalanmış durumda, ben çelik modellerde de fırçalanmış çeliği parlatılmıştan daha çok sevdiğim için benim için önemli bir artı.

Gümüş çeliğe göre daha yumuşak bir metal olduğundan çizilmelere karşı daha hassas ama günlük kullanımda şimdilik bir kaza yaşamadım.

Saat yaklaşık 1 ayda bir tık parlaklığını kaybetti, bununla ilgili youtube da bolca video mevcut, diş macunu başta olmak üzere bazı maddelerle yıkandığında eski parlaklığına kavuşuyormuş ama ben açıkcası bu halini daha çok sevdim. Bahsettiğim parlaklık kaybolması eski kararan gümüş takı..vs gibi değil bu arada, zaten Tudor, bu saatin kararmayacağını iddia ediyor.

Lume inanılmaz iyi, bugüne kadar sahip olduğum saatler içinde en iyi lume bunda diyebilirim, tüm gece okunabilir vaziyette.

Saatin rengi biraz alışılmışın dışında olduğu için kontrast oluşturabileceğiniz kayışlarla adeta patlıyor ve çok şık duruyor, tam bir strap monster. Ben şimdiden 4 adet nato aldım.

Saatin kendi orjinal deri kayışı (tokası da gümüş) çok şık ve farklı bir renge sahip, içini de kauçuk kaplamışlar, bugüne kadar kullandığım en rahat deri kayış diyebilirim. Ben yine de deri kayışı diver ruhuyla, en azından yaz sıcağında bağdaştıramadığım için natoya döndüm.

Saatin yurt dışında çok farklı kayışlı fotolarına rastladım, Espresso brown rubber favorim

Resim

Fratello Stockton'un taktığı yeşil tropical rubber da çok hoş

Resim

Bu da benim şimdilik favori natom

Resim

Şimdilik metal bilezik opsiyonu yok, olsa ilginç olurdu diye düşünüyorum..

Saatin arkası şeffaf, hiç bir özelliği olmayan mekanizmayı görebiliyorsunuz: ) Tudorun bu mekanizması diğer BB mekanizmalarından kod olarak farklı, neyi güncellemişler diye merak ettim, sadece base plate dedikleri parça daha büyükmüş. Normalde çevresinde başka bir çerçeve varmış fakat şeffaf kapakta kötü gözüküyor diye onu kaldırıp ana plakayı biraz büyütmüşler.

Saat gümüş olması nedeniyle boyutuna göre biraz ağır, nato ile kullanırken ilk başta biraz zorlandım açıkcası fakat artık farkında bile değilim.

Biraz dağınık bir yazı oldu, umarım ilgilenen arkadaşlara faydası olur.
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Re: Tudor BB58 925 Silver

Mesaj tt59 » 11 Tem 2022, 13:56

Hayırlı olsun güzel zamanlarınıza eşlik :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj slhgzl » 11 Tem 2022, 13:57

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.Elinize sağlık yazı da güzel olmuş.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj adorno » 11 Tem 2022, 15:23

Güzel inceleme için teşekkürler, hayırlı olsun ve güle güle kullanın.

M2011K2G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj runo34 » 11 Tem 2022, 15:29

Güzel günlerde kullanın. Hayırlı olsun [emoji1360]

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer gerçek bir Patek Philippe sahibiyseniz,artık ölebilirsiniz demektir...
Kullanıcı avatarı
runo34

Mesaj mlm » 11 Tem 2022, 16:04

Güle güle kullanın :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj prx » 11 Tem 2022, 16:14

Hayirli olsun
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj azizkaya » 11 Tem 2022, 17:25

Güle güle kullanın.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners