Breitling Superocean Mı? Tudor Pelagos Mu?

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Breitling Superocean Mı? Tudor Pelagos Mu?

Mesaj Skywalker34tr » 07 Eyl 2022, 18:50

Breitling Superocean modelini geçtiğimiz aylarda büyük bir tasarım değişikliğine giderek kasayı baştan aşağı yeniledi. Bende bu yeni tasarımla ilgili fikirlerimi söylemek istiyorum. Forumda Sayın YakupDinler paylaşımını yapmıştı (viewtopic.php?f=12&t=19861&start=1928#axzz7e1z5QK6V) bilekte görebilirsiniz teşekkürler kendisine. Yeni tasarımı biraz tuhaf geldi açıkçası, 42 mm için söylüyorum indexler ibreler ve bezel ayrı katmanlardan oluşmuş, kadran küçülmüş sanki içine sıkışmış gibi duruyor. Ama mekanizmaya gelince hiç bir değişiklik yok. Bir çok modelinde olduğu ETA 2824-2 tabanlı Breitling 17 ND kalibreyi kullanıyor. Açıkçası sene olmuş bilmem kaç hala 38 saat güç rezervine sahip, çok iyi paralar verdiğimiz ki, özellikle bu dönemlerde bir saat kullanmak istemem.

Diğer tarafta 42 mm titanyum bilezik oldukça konforlu bir kullanıma sahip ve çelik titanyum karışımı kasa. Mekanizma ise MT5612 cosc sertifikalı 70 saat güç rezervine sahip. Sade net bir kadran ve bezel, çokta güzel duruyor bence. 2.el algısı daha yüksek diye düşünüyorum.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj stovetopEMU5 » 07 Eyl 2022, 21:33

Oyum Pelagos LHD’den yana olurdu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj fangrex » 18 Eyl 2022, 21:24

Ben de oyumu 39mm Pelagos yönünde kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fangrex

Mesaj fsinan » 19 Eyl 2022, 10:58

39mm 42-43mm'den çok daha iyi görünüyor her bilek ebadında. Büyük saat modası bitti, bir daha da kolay kolay geri gelmez artık. 36-39mm saat krallığı döndü. Pelagos 39mm bence de.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj Umutt » 19 Eyl 2022, 13:33

Yeni Pelagos da tarih penceresinin kalkmasi, çapın küçülmesi ve bilezige ince ayar gelmesi çok olumlu.39 mm çap ve 12 mm kalınlıkla daha iyi bir proporsiyona sahip. Black Bay gibi heritage bir mirası sırtında taşımadığı icin de, daha modern ve canli bir tasarım dili var. Mekanizması cidden, stabilitesi ve sorunsuz çalışma mekaniği ile farkini hissettiriyor, öyle ki günlük kullanimda neredeyse quartz hissiyatı veriyor. Linkini paylaştığınız Superocean ise bildiğim kadarı ile, markanın Tudor ile ortak geliştirdiği yeni mekanizmayı değil, Eta mekanizmayı kullanıyor ve tabii ki mekanik olarak Tudor' a göre daha geride. Bilekteki konfor hissiyati ile de Superocean' dan daha iyi bir deneyim yaratacağını düşünüyorum. Son olarak, ikinci el piyasasında da Superocean' a göre, değerini bir tik daha fazla koruyacağı kanısındayım.

Tüm bunlara karşılık benim tercihim Superocean olurdu. Kendi subjektif kriterlerime göre, Superocean' i daha estetik buluyorum. Yarı mat ve bence kalite algisi çok yüksek seramik bezeli, Tudor'a göre daha doygun tonlara sahip kadran renkleri ( Tudor da özellikle mavi tonunu biraz fazla parlak ve çiğ buluyorum kendi adıma) iri ve yoğun superluminova dolgulu markerleri ile Superocean bence daha sportif ve maskulen bir diver ve her yönü ile daha eyecatcher bir saat. Bir toolwatch olarak, bilekte verdiği sağlamlık ve tokluk hissinin daha yoğun olduğunu düşünüyorum.

Bezeli de dikkate aldığımızda, 42 kasa çapının bir diver icin oversized bir ölçü olmadığı düşüncesindeyim, kaldi ki lug to lug ölçüsü de 50.6 mm ve eğimli lug yapısından ötürü, bilegi kavrayan bir duruşu var kasanin.

Seçiminizin sizi mutlu etmesi dileğiyle,

Umut

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Bahas » 19 Eyl 2022, 14:12

Umutt yazdı:Yeni Pelagos da tarih penceresinin kalkmasi, çapın küçülmesi ve bilezige ince ayar gelmesi çok olumlu.39 mm çap ve 12 mm kalınlıkla daha iyi bir proporsiyona sahip. Black Bay gibi heritage bir mirası sırtında taşımadığı icin de, daha modern ve canli bir tasarım dili var. Mekanizması cidden, stabilitesi ve sorunsuz çalışma mekaniği ile farkini hissettiriyor, öyle ki günlük kullanimda neredeyse quartz hissiyatı veriyor. Linkini paylaştığınız Superocean ise bildiğim kadarı ile, markanın Tudor ile ortak geliştirdiği yeni mekanizmayı değil, Eta mekanizmayı kullanıyor ve tabii ki mekanik olarak Tudor' a göre daha geride. Bilekteki konfor hissiyati ile de Superocean' dan daha iyi bir deneyim yaratacağını düşünüyorum. Son olarak, ikinci el piyasasında da Superocean' a göre, değerini bir tik daha fazla koruyacağı kanısındayım.

Tüm bunlara karşılık benim tercihim Superocean olurdu. Kendi subjektif kriterlerime göre, Superocean' i daha estetik buluyorum. Yarı mat ve bence kalite algisi çok yüksek seramik bezeli, Tudor'a göre daha doygun tonlara sahip kadran renkleri ( Tudor da özellikle mavi tonunu biraz fazla parlak ve çiğ buluyorum kendi adıma) iri ve yoğun superluminova dolgulu markerleri ile Superocean bence daha sportif ve maskulen bir diver ve her yönü ile daha eyecatcher bir saat. Bir toolwatch olarak, bilekte verdiği sağlamlık ve tokluk hissinin daha yoğun olduğunu düşünüyorum.

Bezeli de dikkate aldığımızda, 42 kasa çapının bir diver icin oversized bir ölçü olmadığı düşüncesindeyim, kaldi ki lug to lug ölçüsü de 50.6 mm ve eğimli lug yapısından ötürü, bilegi kavrayan bir duruşu var kasanin.

Seçiminizin sizi mutlu etmesi dileğiyle,

Umut

[emoji122][emoji122][emoji122]
Sürprizlerle dolusunuz Umut hocam. [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj Umutt » 19 Eyl 2022, 14:24

@Bahas Bahattin Hocam [emoji6][emoji120]

Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj görkemk » 19 Eyl 2022, 16:05

concordet1972 yazdı:
görkemk yazdı:eta kullanan breitlingler ise cevabım tudor , ama tudorla ortak olarak kullandıkları kenissi mekanizmalar ile gelen 72 saat rezervli makineye sahip superocean olacaksa breitling.

Resim

bahsettiğim bu saatin 42 mm si ikisini canlı denemeden karar vermeyin.

https://www.quadran.com.tr/breitling-su ... ic-42-5937

bu model için kıyaslama fikirlerinizi merak etmiştim

bu bahsedilen model özelinde breitling çok daya yakısıklı duracaktır kolda estetik olarak kazanır ama geriye kalan alanlarda tudor öne geçer
Kullanıcı avatarı
görkemk

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 134 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners