Hamilton Ventura Elvis80 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Ventura Elvis80 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kaanknv » 04 ub 2023, 13:06

Arkadalar selamlar,
Bu y覺lki ilk kutu a癟覺l覺覺m ald覺覺m ilk doum g羹n羹 hediyem olacak.
Asl覺nda ipucu sonras覺 tahmini zor olmayacakt覺r ancak incelemesini haz覺rlay覺nca kutuyu a癟aca覺m :)
襤pucumuz :
- Bir beyefendi saati deil :)

@runo34 ve @uky86 doru tahmin etti, tebrikler [emoji106]
@Bond ayr覺ca teekk羹r ederim doum g羹n羹 tebriiniz i癟in :)

Saatimiz H24555331 referans numaral覺 Hamilton Ventura Elvis80 Resim
K覺z arkada覺m son bir ayd覺r yeni bir saat almamam konusunda s覺k s覺k tembihliyordu. Kendime doum g羹n羹mde yeni bir saat almak istediimi belirttiimde kendisinin de saat bakt覺覺n覺 itiraf etmek durumunda kald覺 :D Daha sonra "ne al覺rsan al benim alaca覺ma benzemeyecek zaten"e d繹nd羹, sonras覺nda ise "Ventura ama hangi Ventura?"ya..
Skeleton kadranlar覺 ve kadran覺 hoparl繹r tasar覺ml覺 versiyonlar覺 aras覺nda gidip geldik. Ancak skeleton versiyonu gold ve pvd olmas覺 nedeniyle, hoparl繹r tasar覺ml覺 olan覺 da kasa 癟ap覺n覺n g繹rece ince say覺labilecek bileimde devasa duraca覺 d羹羹ncesiyle vazge癟tik. Neticede doum g羹n羹 hediyemin son se癟imini birlikte yapm覺 olduk.
Forumda daha 繹nce bu modelin incelemesini g繹rmediim i癟in k覺sa bir de inceleme eklemek istedim.
Ventura'n覺n hikayesi hepimizin malumu art覺k.
1957 D羹nya'n覺n ilk elektrikli saati.. Blue Hawaii sonras覺 Elvis Presley ile 繹zdelemesi.. Son olarak da MIB saati..
Resim
Resim
Modelimiz de Elvis Presley'in 80. doum g羹n羹ne 繹zel Elvis80 serisi ile sunulmu. Orjinal Ventura tasar覺m覺ndan 癟ok baka tabi ki. 2012 y覺l覺nda 癟覺kan Ventura XXL'a g繹re ise daha derli toplu kal覺yor.
Kadranla balarsak..
Kadranda 6-9-12 hizas覺ndaki indekslerin, 12-3 aras覺ndaki turuncu belirte癟lerin sayesinde okunabilirliinin rahat olduunu d羹羹n羹yorum.
Saatle alakal覺 beenmediim iki 繹zellik burada. Birincisi turuncu saniye kolunun "癟ok turuncu" olmas覺 :D ok 繹n plana 癟覺k覺yor ancak saate g繹re bana g繹re basit kal覺yor. Belki klasik Ventura'da ve skeleton versiyondaki kadranda kullan覺lan zigzaglar ile s羹slenebilirmi.. Ikinci beenmediim de beyaz tarih penceresi..
Resim
Resim
Kasa k繹eleri lug to lug gibi d羹羹nebileceimiz noktada 44.6 mm, normal 癟ap olarak d羹羹nebileceimiz noktada 42.5 mm. Dev gibi durur mu korkum vard覺 ancak 17.5 cm bilekte gayet de iyi durduunu d羹羹n羹yorum. Resim
Kasa kadran k繹esinde parlak, d覺 k覺s覺mda ise f覺r癟al覺 olarak tasarlanm覺. Kurma kolunda H harfini g繹rmek m羹mk羹n. n-arka cam safir.. n camda 癟ok g羹zel bir bombe var..
ResimResimResimResimResim
6-9-12 hizas覺ndaki indekslerde ve akrep yelkovanda yeil lume kullan覺lm覺. Bu da okunurluuna b羹y羹k katk覺 sal覺yor.
Resim
Arka tarafta ise bizi yine Swatch group'ta g繹rmeye al覺t覺覺m覺z 21600 vurulu, elle kurulabilen 80 saat rezervli H10 mekanizma kar覺l覺yor.
Resim
Silikon kordonun her iki y羹z羹nde de Hamilton yaz覺lar覺n覺 g繹rmek m羹mk羹n. Kordon bir t覺k sert geldi bana. Umar覺m ki 癟覺kar覺p takarken esnemesi gereken k繹pr羹leri 癟abucak deforme olmaz.
ResimResim
A癟覺k癟as覺 yaln覺zca quartz versiyonu ile gelen 癟elik bileziini denemek isterdim. Ancak anlad覺覺m kadar覺yla ayr覺 sat覺lm覺yor. Bulabilen varsa yard覺ma a癟覺覺m bu konuda :D
Resim
Son olarak tokas覺 f覺r癟al覺, yanlarda parlak polisaj tercih edilmi. Saate gayet yak覺m覺.
ResimResim
Sipari s羹recinde bileime b羹y羹k gelmesinden fazlas覺yla korkmutum. Ancak kadrandaki bir iki detay haricinde benim ciddi anlamda 癟ok beendiim bileime yak覺t覺rd覺覺m 'ayk覺r覺' bir saat oldu.. Manevi deerinden de bahsetmeye gerek yok san覺r覺m..
Resim
Birka癟 fotoraf ile daha incelememi bitireyim. Herkese mutlu pazarlar dilerim..
ResimResimResim

SM-S908E cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son kaanknv taraf覺ndan 05 ub 2023, 18:10 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 8 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
kaanknv

Ya: 27
Kay覺t: 17 Ara 2021, 18:14

Re: Kutu A癟覺l覺覺??

Mesaj runo34 » 04 ub 2023, 13:15

Hamilton diyelim ??

2201116TG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Eer ger癟ek bir Patek Philippe sahibiyseniz,art覺k 繹lebilirsiniz demektir...
Kullan覺c覺 avatar覺
runo34

Ya: 33
Kay覺t: 12 Oca 2016, 23:12

Mesaj morningstar » 04 ub 2023, 13:22

Oris

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj slhgzl » 04 ub 2023, 14:08

Seiko diver
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj Skywalker34tr » 04 ub 2023, 14:36

Tag

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Every legend has a beginning of
Kullan覺c覺 avatar覺
Skywalker34tr

Ya: 41
Kay覺t: 11 Mar 2021, 08:08

Mesaj recepergun » 04 ub 2023, 14:45

Tissot Gentleman [emoji23]

CPH1951 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
recepergun

Kay覺t: 10 Oca 2020, 23:36

Mesaj hfatih » 04 ub 2023, 16:10

kaanknv yazd覺:Arkadalar selamlar,
Bu y覺lki ilk kutu a癟覺l覺覺m ald覺覺m ilk doum g羹n羹 hediyem olacak.
Asl覺nda ipucu sonras覺 tahmini zor olmayacakt覺r ancak incelemesini haz覺rlay覺nca kutuyu a癟aca覺m :)
襤pucumuz :
- Bir beyefendi saati deil :)

SM-S908E cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Oris
Kullan覺c覺 avatar覺
hfatih

Ya: 31
Kay覺t: 23 Haz 2016, 19:36

Mesaj Mtn » 04 ub 2023, 16:10

Prx
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners