Breitling Superocean 42 A17375E71G1A1 İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Superocean 42 A17375E71G1A1 İnceleme

Mesaj Skywalker34tr » 13 Mar 2024, 18:32

Merhabalar,

İsmim Tamer ve bu süreci, yaşadığım deneyimi siz değerli üyelerle paylaşmak istedim. Umarım herkesin, gönlündeki saatte en kısa zamanda kavuşması dileğiyle.

Saatimiz başlıkta belirtiğim gibi saatim Breitling Superocean 42 mm bir Diver modeli. Kur artışlarının ve yaz aylarının kapıda olduğu bir dönemde, günlük kullanıma uygun bir model arayışım, nihayetinde bu saatle son bulmuştur.

Öncesinde biraz araştırıp farkı modellere de zaman zaman gidip geldiğim oldu. Açıkçası başlarda içime sinmeyen tek şey, 38 saatlik ETA 2824 tabanlı B17 mekanizmasıydı. Fakat sonradan bunun ne kadarı benim için önemli diye düşünürken, 120 saat olsa benim için ne değişecekti ki, diye kendime sormadan da edemedim. Hemen her gün faklı saatler takıp, birinden diğerine sıra gelmesi çoğu zaman haftayı buluyor, hatta geçiyordu bile. İşte tüm bunları değerlendirirken doğru kararın bu saat olduğuna kanaat getirdim.

Breitling önceden bu yana sempati duyduğum, bir kaç farklı modeline de kullandığım markalardan bir tanesi oluşu, bu seçimi yapmamdaki etken maddelerden biri olmuştur. Bi ara sarı kadran rengiyle bunun arasında kaldım, fakat denediğimde bu rengin daha uygun olduğunu gördüm. Tabi burada da zevkler ve renkler kuralı devreye giriyor.

Resim

Resim

Kırık beyaz diyebileceğim yüksek kontrastlı kadran rengi ve takvimsiz oluşu, yüksek cilalı mavi içine alınmış kollarla indisler ayrıca seramik bezeli, okunabilirlik ve uyum içinde görünmesinde etkisi oldukça yüksek olmuş. Burada çift AR kaplamanın da büyük rolü var. Farklı bir detay da saniye ibresinin uzantısı yok ve bitirişi yuvarlak sarı renkle yapmışlar. Geniş ve korumalı kurma kolu, ayarlama ve tacı kavrama açısından son derece rahat.

Resim

Resim

Resim

Kalınlık 12,5 mm uçtan uca 47,7 mm'lik bir uzunluğa sahip. Boynuzların aşağı doğru bakmasından kaynaklı lug yapısı olması, saate gerektiğinden küçük ve estetik bir yapı kazandırmış. Ayrıca kadrandaki bölüm halkalarının büyük ve kolların küçük olması da görünümü ve algıyı etkiliyor. Hoşuma giden ve önem verdiğim, kararımda etkili olan nedenlerden bir tanesi.

Resim

Bilezik 22/18 mm olarak tasarlanmış ve alt kısımda 15 mm'ye kadar mikro ayarlanabilen Breitling imzalı katlanır bir tokaya sahip. Açıkçası çok konforlu buldum.

Resim

İndexler bir diver saatte olması gerektiği gibi geniş, güçlü ve uzun süreli bir lumeye sahip. Super-LumiNova®

Resim

Resim

Resim

Okuyup zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Re: Breitling Superocean 42 A17375E71G1A1 İnceleme

Mesaj esenturk » 13 Mar 2024, 18:56

Tamer hayırlı olsun, tam bir yaz saati keyifle mutlulukla kullan [emoji1374]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj runo34 » 13 Mar 2024, 19:12

Tamer abim hayırlı olsun. Güzel günlerde [emoji1362][emoji1362][emoji1362]
Eğer gerçek bir Patek Philippe sahibiyseniz,artık ölebilirsiniz demektir...
Kullanıcı avatarı
runo34

Mesaj diesel » 13 Mar 2024, 20:31

Hayırlısı olsun, sade ve çok şık bir Breitling[emoji106]

Breitling saatlerin kendine has biraz karışık bir kadran dizaynı oluyor genelde bu model oldukça sade tasarlanmış çok beğendim.

Forumda uzun zamandır Breitling göremiyorduk çoğunlukla belli başlı bazı marka ve modeller tercih ediliyor farklı yeni bir model görmek güzel. Güle güle kullanın.

Kullanıcı avatarı
diesel

Mesaj sosyalcan » 13 Mar 2024, 21:16

Güzel bir inceleme ve tanıtım iyi günlerde kullanın..
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj manil » 13 Mar 2024, 21:47

Hayırlı olsun, güzel saat.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj c6rvo » 13 Mar 2024, 21:58

Hayırlı olsun , kola yakışmış

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
c6rvo

Mesaj Umutt » 13 Mar 2024, 22:47

Tamercim güle güle kullan, çok beğendiğim bir model , bileğine de çok yakışmış [emoji108]

Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: doukan1997 ve 265 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners