Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

TAG Heuer Macerası ve Aquaracer 200M Chronograph

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj mvurucu » 09 Tem 2012, 09:51

Merhaba herkese iyi haftalar

Geçen haftnın son iki günü ve hafta sonum gayet hareketli geçti, bahsetmiştim chrono24 ten bir kirium almıştım,
saati aldığım kişi saati alıp almadığımı, saati aldığımda beğenip beğenmememi bildirmemi ısrarla istediğinde içime bir kurt düştü açıkçası
saati alıp kutuyu açtığımda hayal kırıklığı yaşadım çünkü sanırım çekilen resimler saatin 3 yıl önceki haliydi:)

Saatin resimlerde 8.5/10 olan kondisyonu kutuyu açmamla 5/10 a düştü..aynen iade tabii ki, satıcıya durumu anlattım ve beğenmediysem iade edeceğimi bunun normal olduğunu ilgilenirsem yakın bir rakamda bir başka tag önerebileceğini belirtti.
Bu görmeden alma işinden ağzım yandığından olaya soğuk yaklaştım, ikinci bir şoku bünye kaldırmazdı...

Tam hayaller yıkılmış vaziyetteyken semtimde babamın da arkadaşı olan eski bir saatçi abimizin vitrininde onu gördüm.
Daha önce Drk in ilanında da incelemiştim satılıklar arasında ve model gerek çap gerekse duruş ile beğendiğim saatler arasındaydı

Tag Heuer in CN 2111 kodlu aquaracer chronographından bahsediyorum. Saat 38 mm çapında ve benim ince bileğimde çok kibar duruyor, saatin bileziği gerçekten rahat ve sağlamlık hissi veriyor, ayrıca bence çok estetik...
Kadran kareli kabartmalı ve bu da hoşuma giden bir detay
Klasik valjoux titreşimleri bu saatte de ilk günlerde alışık olmadığım bir durum yarattı, daha önce pontos u denediğimde bu hissi tatmıştım ancak kolda uzun süreli durduğunda gerçekten çok farklı, kolumda yoyo varmış gibi zırıl zırıl titriyor bazı eksenlerde sallandığında:):)

Saati vitrinde görünce çok beğendim çünkü ikinci ele göre oldukça temiz, bir kaç kılcal ve hafif çizik dışında kusursuz durumda, cam hatasız, bilezik ve bezel çok iyi durumda...

Güzel bir fiyatla alışverişi bitirdik ve şu an gayet mutluyum, her ne kadar cosc sertifikalı olmasa da bir tag sahibi oldum.
Cosc demişken zaman tutması gayet iyi 3 günlük sürede toplamda 10 sn civarında bir sapma yaptı ki sanırım bu çok iyi

Resimlerde ustalaşmaya çalışıyorum ama sanırım teknik konularda halen eksikliğim var, auto modda çekiyorum ve gerekli netliği alamıyorum istediğim pozlarda, tema sanırım enfes oldu aquaracer gibi bir saaat için ama resim kalitesinde sorunlar var

NOT:( resimleri sabah ofiste çektim ve malzeme haftaya bodrumda gerçekleştireceğim donanma yelken kupası ödül töreni için demoda kullandığım malzeme:):) güzel denk geldi...arka plan sıkıntısı çekmedim:)

Sıra resimlerimizde
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Re: Tag Heuer macerası ve aquaracer 200m chronograph

Mesaj Drago » 09 Tem 2012, 09:58

Güle güle kullanın ...çok yakışmış gerçekten :champ:
Kullanıcı avatarı
Drago

Re: TAG Heuer Macerası ve Aquaracer 200M Chronograph

Mesaj cenk » 09 Tem 2012, 10:11

Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj vmetin » 09 Tem 2012, 10:19

çok güzel saat gerçekten, iyi günlerde kullanın. :champ: :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj necati » 09 Tem 2012, 10:19

Güle güle kullanın, çok şık. :champ: Fiyat makul olduğuna göre gayet akıllıca bir seçim yapmışsınız
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj msturan » 09 Tem 2012, 10:22

mvurucu, oldukça şık :champ: Sorununuzun güzelce çözülmüş olması da tuzu biberi olmuş :thumbup:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj Frax » 09 Tem 2012, 10:23

Hayırlı olsun mvurucu :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj morrissey » 09 Tem 2012, 10:23

Hayirli olsun. Kesinlikle cok guzel bir saat. Ayni saatin chronosuzunu aliyordum ben de az daha. Chronosuzu da gayet guzel bir saat. Ince bilekliler icin cok uygun olculerde bir seri. Tebrikler.

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
morrissey

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners