Ulysse Nardin Hourstriker

SD/HD Detaylı Video Saat İncelemelerini İzleyebileceğiniz Bölüm

Re: Ulysse Nardin Hourstriker

Mesaj Fatih28 » 30 Eki 2016, 13:04

kethuda57 yazdı:Saat hakkında görüşlerimi belirtmek istiyorum :)
Bundan 200-300 sene önce yapılan bir saat olsa vay be adamlardaki yaratıcılğa bak teknolojinin sınırlarını zorlamışlar derdim.
Ama günümüz koşullarında bunlar çok ucuz numaralar. Az sayıda yapıldığı için belki koleksiyon değeri olabilir ama sadece o kadar...
Yaratıcılık dediğimiz kavram bir döneme ya da bir sektöre yön verebilecek kadar güçlü olan şeylerde kullanılır...
Hiç yaratıcı değil bence sadece ucuz bir numara.

Saygılar

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj asymptote » 30 Eki 2016, 13:17

Sanatta yaratıcılık, tekniğin sınırlarını zorlamak değil ki kethuda.. :) Olaya yanlış yerden yaklaşıyorsun.. Yaratıcılık ve estetik aslında biraz öznel yorumlanabilen konular. Bu yüzden her sanat eseri herkese hitap etmiyor. Sanatın genel geçer bir tanımını yapmayı güçleştiren unsurlar da bunlar. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj kethuda57 » 30 Eki 2016, 13:27

asymptote yazdı:Sanatta yaratıcılık, tekniğin sınırlarını zorlamak değil ki kethuda.. :) Olaya yanlış yerden yaklaşıyorsun.. Yaratıcılık ve estetik aslında biraz öznel yorumlanabilen konular. Bu yüzden her sanat eseri herkese hitap etmiyor. Sanatın genel geçer bir tanımını yapmayı güçleştiren unsurlar da bunlar. :thumbup:

Bu saate sanat eseri demedim zaten benim için sadece saat :) saatin üstündeki figürler el işçiliği mi bilmiyorum ama eğer öyleyse makinen çıkan bir işe sanat denemez bence...

Ben işin yaratıcılık kısmındayım kadrandaki iki figür başka işe de tutuşsalar fikrim aynı olacaktı :)

Berç melikyanın yaptıklarına sanat değeri biçebilirim mesela :thumbup:

https://youtu.be/ICsPe_3kBBo
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj asymptote » 30 Eki 2016, 13:48

kethuda57 yazdı:Bu saate sanat eseri demedim zaten benim için sadece saat :)

Sen peşin hükmünü vermişsin zaten. O halde tartışmanın bir anlamı kalmıyor..

kethuda57 yazdı:Ben işin yaratıcılık kısmındayım kadrandaki iki figür başka işe de tutuşsalar fikrim aynı olacaktı :)

Ha, sen otomatonlara tümden karşısın yani? Nasıl bir kompozisyon sunarsa sunsun otomatonlu bir saat sanat eseri olamaz mı diyorsun? Örneğin aşağıdaki saat sana ne anlatıyor, bana izah edebilir misin?
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj kethuda57 » 30 Eki 2016, 14:04

asymptote yazdı:
kethuda57 yazdı:Bu saate sanat eseri demedim zaten benim için sadece saat :)

Sen peşin hükmünü vermişsin zaten. O halde tartışmanın bir anlamı kalmıyor..

kethuda57 yazdı:Ben işin yaratıcılık kısmındayım kadrandaki iki figür başka işe de tutuşsalar fikrim aynı olacaktı :)

Ha, sen otomatonlara tümden karşısın yani? Nasıl bir kompozisyon sunarsa sunsun otomatonlu bir saat sanat eseri olamaz mı diyorsun? Örneğin aşağıdaki saat sana ne anlatıyor, bana izah edebilir misin?

İlk kullandığım cümleyi kullanırdım yine :) paylaşım için teşekkürler bu arada çok etkileyici gerçekten :thumbup:

kethuda57 yazdı:Bundan 200-300 sene önce yapılan bir saat olsa vay be adamlardaki yaratıcılğa bak teknolojinin sınırlarını zorlamışlar derdim.

1700 lü yıllarda adamların çıkardığı işe bak ve ne kadar komplike değil mi ? Solda akan su yukarıda çan çalan biri salıncakta sallanan biri ve onu coşkuyla sallayan bir başka biri...
Sanki bir tabloya bakar gibi hissettim kendimi. Bir şeyi değerlendirirken yapıldığı döneme göre değerlendirmek gerekir 1700lü yılların koşullarında bunları yapabilmek ciddi emek ister kimbilir kaç yılda tamamlandı... Ve işte bu saate yapıldığı dönemden dolayı sanat eseri derim.

Ama UN için bu yorumu maalesef yapamayacağım. Fikirlerim tamamen kişiseldir ve benim görüşüm bu :thumbup:
Senin fikrine göre bu UN saat sanat değeri taşıyabilir bu da senin fikrin...
Senin fikrine benim yanlış yaklaşıyorsun diyemeyeceğim gibi sen de benim fikrime yanlış açıdan yaklaşıyorsun dememelisin bence.
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj asymptote » 30 Eki 2016, 14:36

Teşekkürler, başka sorum yok.. :) :thumbup:
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj kethuda57 » 30 Eki 2016, 14:41

asymptote yazdı:Teşekkürler, başka sorum yok.. :) :thumbup:

Rica ederim ne demek :D :thumbup:
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj key » 02 Ara 2016, 17:06

bence burada forumun bu kadar ikiye bölünmesinin sebebi saatin yansıttığı resim değil. hepiniz kültür ve yaşantı olarak belli bir seviyenin üstünde bireylersiniz ve ince zevkleriniz var. bu zaten toplumun yüzde doksan dokuzundan sizi direk ayırıyor.forumdaki hiç bir üye sarı çizmeli mehmet ağa değil. bana bayağı gelen basit gelen şey seksin resmedilmesi değil bir mekanizma yardımıyla ileri geri hareketlerin canlandırılmasıdır. mesela aynı konseptteki kamasutra daha cesur bir saat olmasına rağmen bende negatif bir etki oluşturmadı ama bu saat antipati oluşturdu. çünkü dünyada 28 kişinin sahip olabileceği elit bir eserin o mekianizmaya ihtiyaç duynadan zamanı dondurarak bana seksi hissettirebilmesi gerekti. lisede arkadaşalarımız not defterlerine arka arkaya resimler çizer tiyatro oynatırlardı. böyle elit bir üründen insan daha fazlasını bekliyor
Sweat saves blood, blood saves lives, but brain saves both
Kullanıcı avatarı
key

ÖncekiSonraki

Dön TSF HD Video Saat İncelemeleri - HD Video Watch Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners