Ustal覺覺n Zirvesi: Seiko'dan Mekanik Makinal覺 Masa Saati

Dalg覺癟 Pilot Askeri Masa Duvar Digital ABP Saatler

Ustal覺覺n Zirvesi: Seiko'dan Mekanik Makinal覺 Masa Saati

Mesaj Thsx » 08 Nis 2013, 12:45

130 y覺l 繹nce masa ve duvar saati 羹retimi ile saat end羹strisine giren SEIKO, y羹ksek hassasiyete sahip yeni mekanik mekanizmal覺 masa saati ile m羹kemmellie adanan 130 y覺l覺 kutluyor.

Resim

1881 y覺l覺nda Kintaro Hattori Tokyoda masa saati sat覺覺 ve tamiri yapan d羹kkan覺n覺 a癟t覺覺 g羹nden bu yana, SEIKOnun masa saatlerine olan ak覺 pek 癟ok yeni tasar覺m覺n olumas覺n覺 salad覺. Bu D矇cor masa saatinin mekanik mekanizmas覺 tamamen yepyeni ve Japonyada SEIKOnun 繹nde gelen saat yap覺m ustalar覺 taraf覺ndan 羹retildi. 130 y覺l 繹zel koleksiyonu i癟in 繹zel 羹retilen yeni mekanizman覺n s覺rr覺 zemberek ve dili 癟arklar da gizli. Zemberein 癟ok g羹癟l羹 ve sabit olmas覺, hep ayn覺 tork g羹c羹n羹 iletmesine yard覺m ediyor. Y羹ksek dayan覺kl覺l覺a sahip dili 癟arklar, s羹rt羹nmenin yaratt覺覺 a覺nmay覺 en az seviyeye d羹羹r羹yor. Sonu癟 olarak saat tam olarak kurulduunda 30 g羹n boyunca durmaz ve g羹nde 簣2 saniye hassasiyetle 癟al覺覺r. Ayr覺ca saatin 繹n y羹z羹nden ne kadarl覺k zemberek g羹c羹n羹n kald覺覺n覺 g繹r羹lebilir.

Samurai Sil羹eti

Resim

Saatin ilham kayna覺, savaa haz覺r, silahl覺 asil bir Samurai. 襤breler Katana k覺l覺c覺n覺, alttaki g繹sterge Samurai yelpazesini, saat 12 pozisyonundaki 癟er癟eve kask覺 ve tulumbadaki ilemeler silah覺 yans覺t覺yor.

r羹n zellikleri
:: r羹n referans覺 - AZ227S
:: Boyutu 265 x 238 x 139 mm
:: Taban boyutu 21 x 290 x 210 mm
:: Saat a覺rl覺覺 yakla覺k 5.1 kg
:: Taban a覺rl覺覺 950 g
:: Pirin癟 ve paslanmaz 癟elik makine
:: Pirin癟, al羹minyum ve yans覺ma yapmayan cam kasa
:: Ahap, cilal覺 siyah lake taban
Eternal Sunshine.
Kullan覺c覺 avatar覺
Thsx

Kay覺t: 27 Eyl 2011, 01:51

Re: Ustal覺覺n Zirvesi: Seiko'dan Mekanik Makinal覺 Masa Saati

Mesaj herofb » 08 Nis 2013, 14:04

Thsx bazen konular覺n覺zda amac覺n覺z覺z sevdiiniz bir saati bizle paylamak m覺 yoksa reklam m覺 olduunu anlayam覺yorum
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj rj2k » 08 Nis 2013, 15:29

aynen,

bireysel tanitilan saatlerin de cok gecmeden satiliga cikarilmasi ayr覺 bir manidar tesad羹f :D
rj2k

Mesaj Thsx » 08 Nis 2013, 16:33

HeroFB yazd覺:Thsx bazen konular覺n覺zda amac覺n覺z覺z sevdiiniz bir saati bizle paylamak m覺 yoksa reklam m覺 olduunu anlayam覺yorum

Bundan ne gibi bir 癟覺kar覺m olabilir ki? Ben bireysel bir kullan覺c覺y覺m saati g繹rd羹m ve paylamak istedim neden reklam yapmak isteyeyim ki buna gerekte yok. Forumdaki b羹t羹n her ey bireysel d羹羹nceler veya metinler mi? Yeni 癟覺kan bir modelin resmini paylamak sadece :)
Eternal Sunshine.
Kullan覺c覺 avatar覺
Thsx

Kay覺t: 27 Eyl 2011, 01:51

Mesaj Emre » 08 Nis 2013, 16:50

Thsx yazd覺:
HeroFB yazd覺:Thsx bazen konular覺n覺zda amac覺n覺z覺z sevdiiniz bir saati bizle paylamak m覺 yoksa reklam m覺 olduunu anlayam覺yorum

Bundan ne gibi bir 癟覺kar覺m olabilir ki? Ben bireysel bir kullan覺c覺y覺m saati g繹rd羹m ve paylamak istedim neden reklam yapmak isteyeyim ki buna gerekte yok. Forumdaki b羹t羹n her ey bireysel d羹羹nceler veya metinler mi? Yeni 癟覺kan bir modelin resmini paylamak sadece :)

ahsen bir kullan覺c覺 olarak hi癟 bir saat i癟in aa覺daki gibi bir c羹mle kurma gerei duymad覺m.

'Bu 繹zel 羹r羹n, sadece Ayd覺n Saat Kanyon magazas覺nda sat覺a sunuluyor.'

HeroFB'ye kat覺l覺yorum.
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj Thevenin » 08 Nis 2013, 17:07

Konu ilk sekli ile dagitici sitesinde yer aldigindan son cumle de aktarilmis sadece.

:arrow: http://www.aydinsaat.com/news.aspx?showarticle=161&type=2

Bunun disinda paylasmakta elbette hicbir sorun yok :thumbup:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj herofb » 08 Nis 2013, 17:21

Bir 癟覺kar覺n覺z olmad覺覺n覺 癟ok iyi biliyorum sadece birebir sitelerdeki yaz覺lar覺 koyduunuzda ve hatta son c羹mle gibi ayr覺nt覺lar覺 atlad覺覺n覺zda tan覺t覺m yerine reklam gibi duruyor onu belirtmek istedim yoksa 8-10 tane alal覺m 癟akall覺klar覺 ile gelen ve asli amac覺 reklam olanlara tepkimin farkl覺 olduunu sizde hat覺rlars覺n覺z :) :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj nickynick » 08 Nis 2013, 17:32

Zaten fiyatlar 70-80 bin tl civarlar覺nda idi yanl覺 hat覺rlam覺yorsam. 2 tane farkl覺 saat var hepi topu. TSF ahalisi izdiham yapmay覺m maazan覺n 繹n羹nde :D
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Sonraki

D繹n TSF Tematik Saatler - Theme Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners