1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

TSF Special Edition Project by Steinhart Timepieces

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Special Edition Projesi

Mesaj Clk » 07 Eyl 2010, 16:06

Red, sen cap konusunda bir fikir beirtmedin. Ama senin begenilerinden yola cikarak 45mm capa kadar olan dizaynda problem cikmayacagini düsünüyorum. Dogru mudur?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj safir » 07 Eyl 2010, 16:27

aslında tipi ne olursa olsun tepe kilitli olmasa bile 100 m wr daha iyi olur,kurmalı bile olsa bunu uygulayabilirmiyiz (ki seiko bile tepesi kilitsiz 100 m wr li saatler üretiyor)sonuçta özel üretim olacak ve saatin benzeri bulunmayacak,uzun yıllar sorunsuz görünmesini isteriz değil mi,saatin ilk yıllarında günlük kullanımda birşey farketmese de 30ve 50 m wr li eski saatlere bakıyorum makinelerindeki oksitlenmeler ve korozyonlar hem çok çirkin görünüyor hem de makineye zarar bildiğiniz gibi,

bir diğer düşüncem saatin çapı ne olursa olsun sandwich kadrana ne dersiniz,bu sayede çok güçlü fosfor uygulatmak istediğimizde fosfor kadranda kalınlık yapmamış olur ,hem de saatin sıradanlığını alıp benzersiz yapıyor bu özellik saatleri,tabi böyle bir kadrana en kuvvetli c3 luminova yakışır,işlevsellik değilde görünüm olarak bakarsak clknın aldığı saatte siyah lume çok yakışıklı duruyor,mesela yunanlıların saati zaten üretilen bir saat ama sandwich kadran olsa çok güzel olurdu ve benzerlerinden ayrılırdı

çap en çok 44 mm olabilir galiba ,kurmalı bile olsa 42 mm olması mümkün mü ?,bileğimin çevresi 17,5 cm ve ince kemikli olduğum için bileğim daha ince görünüyor, 42 mm lik saat kolumda sırıtmadan duran en büyük saat gibi görünüyor ancak daha büyük saatleri kolumda hiç denemedim,bileğinin ölüçüsü aynı olupta daha büyük çaplı saat deneyenler görüşlerini bildirir mi?,benim kısıtlı bilgim ve kişisel görüşüm içinde 42 mm yıllar içinde değişen modadan etkilenmeyecek en büyük çap
En son safir tarafından 07 Eyl 2010, 16:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj Redliner » 07 Eyl 2010, 16:29

Bileğim kalın sayılmaz :) ama çapı büyük saatleri seviyorum ben evet. 45mm den büyüğü artık 50 ye kadar giderki bunun sonu yok :D Ben ortaya güzel bir şey çıkacağını hissediyorum. Bakalım görelim sizlerin zevkine de güveniyorum...
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Clk » 07 Eyl 2010, 16:35

Safir, kasa capi kücüldükce sandwich dial uygulamsi zorlasiyor. 44 mm kasada bu tip kadranin uygulanabilecegini düsünüyorum. 42 mm ve asagisinda ise hem örnegini görmedim hem de yapilabileceginden süpheliyim.

Fikirlerimizi daha da netlestirelim, firma ile görüsüp net olmadigimiz her konu hakkinda bilgi alabiliriz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Eterna » 07 Eyl 2010, 16:47

Selam Dostlar,

Diver, Military, pilot bunların hepsi çok güzel olur. Hele WR 100 m. den aşağı olmazsa müthiş olur. Artık vidalı tepe mi olur bilmem :)

Gerçekten böyle bir saat uzun ömürlü olmalı. Yukarı da 50 m. wr okuyunca biraz tedirgin oldum açıkcası.

Benim iki takıntım var. Bir WR iki Fosfor. lütfen wr yüksek fosfor çok kuvettli olsun :)

Ayrıca birşey soracağım ama komik falan olur mu diye endişe ettim. Bu saatler de isim falan yazacak mı acaba?

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Clk » 07 Eyl 2010, 16:50

Bu beraberce kararlastirilacak birsey. Isim yazdirmak sorun degil. Hatta ekstra bir masrafi bile yok :D

Eger katilimci arkadaslarimizin cogunlugu isim yazdirmak ister ise yazdirilacaktir.
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Redliner » 07 Eyl 2010, 16:51

Bende 50 m wr den aşağı olmasında yukarı olsun bab ından yazmıştım zaten onu :) yoksa bence 100 den aşağı olmamalı ve dediğin gibi fosfor bakımından zengin olmalı :) Aşağı yukarı millet de aynı şeyleri söylemeye çalışmış zatende bakalım güzel bir şey olacak heralde...
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Jazz » 07 Eyl 2010, 17:26

projenin geldiği aşama gerçekten heyecan verici..emeği geçen herkesin ellerine /emeğine sağlık...

ben 42-44 mm. civarinda pilot kasalı bir modelin çok güzel olacağını düşünüyorum.. ancak ortak olarak verilecek kararla üretilecek her modeli almaya hazırım..
Kullanıcı avatarı
Jazz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners