Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklama

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Special Edition Projesi İle İlgili Ön Açıklama

Mesaj Vector » 07 Nis 2012, 15:34

Bakalım hangi firmayla anlaşılacak. Nasıl bir saat ortaya çıkacak...
Kullanıcı avatarı
Vector

Mesaj aokyy » 07 Nis 2012, 18:58

Thevenin yazdı:Bu iki super tavsan onsoz ileti de acayip gaz olmus :champ: :thumbup: Direk aklima gelen :D

serxx yazdı:O zaman kutlamalar başlasın, halay ekibi kuruldu :arrow: http://www.swfcabin.com/swf-files/1333777459.swf :D

Abi nereden buluyorsunuz bunları anlamıyorum ki... :D :D :D
Kullanıcı avatarı
aokyy

Mesaj necati » 07 Nis 2012, 19:22

Bondun yazdıklarını okuyunca etkilendim. Böylesine ilgili ve detaylı bir yaklaşım karşısında aklıma şu geldi. İnsanlar Bondun karşılıksız yaptığı bu özveriyi, maaş aldıkları işlerini yaparken gösterseler şu ülke çok daha yaşanası bir yer olurdu.
Neyse konumuza dönelim. Daha yeni seiko skx007 aldım. Eğer ikinci bir otomatik saat almayı düşünürsem, TSF SE olmasını isterim doğrusu. Zamanla proje şekillendikçe kararlarımızda netleşecektir. Benim gönlüm Steinharttan yana. Hatta hiç üşenmedim, sizin için, SE olarak seçilecek modeli bile buldum. Bu ortaya, yapılacak tek şey dokunup golü atmak :D

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN-Forty-Four-GMT-BLACK,382.html

Bu da var. Sade güzelliği anımsatıyor.

http://www.steinhartwatches.de/en/OCEAN ... K,382.html
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj Vector » 07 Nis 2012, 19:47

Bond'u gerçekten tebrik etmek gerekir. Bu işe bu kadar özveri ile yaklaşması sadece "takdire şayan" olarak tanımlanabilir. Zaten fotoğraf yarışmasında da bizimle bağlantıya geçişi, yarışmayı düzenlemesi ve ödüller bize ulaşana dek olaya karşı olan ilgisi ve üslubuyla benim çok beğenimi topladı.

Kendisine buradan herkesin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Vector

Re: Yeni Special Edition Proje Sistemi İle İlgili Ön Açıklam

Mesaj Bond » 07 Nis 2012, 20:37

Arkadaşlar sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Bu konuyu elbette bana teşekkür edin veya takdir edin diye açmadım. Farklı konularda bir çok kişi bilgi ve istek talebinde idi. Aklımızdaki sistemi açıklayarak konuyu net anlamanız için yardımcı olmaya çalıştım. Forum, fotoğraf yarışması, saat projesi veya hangi iş olursa olsun zaten bir işin düzgün yapılma yöntemi bu şekildedir veya olmalıdır, yani ekstra yaptığımız bir şey yok aslen.

Proje konusu için Steinhart ile olursa genel olarak uzun zamandır planlanan diver modeli üstünden gidilir diye düşünüyorum. O projede amacımız uygun fiyatı ile zaten çoğunluğun beğendiği bir model üzerinden özelleştirme olacaktır. Elimizde bizleri gayet memnun eden ilk projenin ürünü olduğu ve diğer projelerin başarısını bildiğimiz için zaten güvenerek çalışabiliriz. Yakında Alman forumu için yapılan Steinhart Grand Prix teslim olacak. Aramızdan bu projeye katılanlar oldu, o saati alıp yakından detaylı inceleme şansımız olacak. Daha önce belirttiğim gibi Steinhart belki bundan sonra proje yapmayacak, şu an kesinleşmiş değil. Tam bilgileri aldığım zaman zaten yapmaya devam edeceklerse en kısa zamanda başlarız. Çok daha önce yapabilirdik bunu ama sürekli saat yapmanın bir mantığı yoktu.

Diğer stilde planlanan proje veya projelerin ise daha köklü markalarla olması arzusundayız. Bu tarz markalarda ürünlerin fiyatları küçük alt/orta grup butik markalara göre daha yüksek. Bu durumda yapılabilecek bir özel proje saatini forum üyelerinin alması pek kolay olmayacaktır, genelde bu tarz firmalar özel ürün yaptıkları zaman normal versiyondan daha pahalı liste fiyatı ile piyasa çıkıyor. Bir firmanın TSF üyeleri için özel saat yapması markanın burada çok uzun süre gündemde olmasıdır. Bu durum ise aylık 35-40 bin tekil saat meraklısının ziyaret ettiği ülkemizin en büyük saat medyası bir ortamda inanılmaz bir tanıtım demektir. Bu tanıtım ise hem kısa hemde uzun vadede müşteri tercihlerine ve marka bilinirliğine pozitif etki edecektir. Böyle bir arzusu olan firmanın ise bu aldığı servis için bedel ödemesi gerekir. Bu bedelin tanıtım katkı payı olarak üyelere indirim şeklinde yansıması veya TSF'nin saat başı firmaya ödeme yapması üzerine kurulu bir sistem düşünüyorum. Düşük kar marjları ile çalışan Steinhart vb firmalar ile bunu yapmak olanaksız ama diğer belli markalar için bu sistemin işlemesi öngörü olarak mümkün. Olur veya olmaz ama denemekle bir şey kaybetmeyiz ;)

Bu konuyu marka model vs seçmek için açmadığımız için o tarz mesaj arkadaşların iletilerine cevap vermemin pek anlamı olmaz. Firmaların durumu kesinleştikten sonra eğer olumlu şartlar oluşmuş ise çeşitli konular ve anket açarız. Katılmak isteyenleri gördükten sonra model tercihlerini vb detaylıca konuşuruz.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj bulenty » 07 Nis 2012, 22:55

Hadi hayırlısı,,
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Mesaj cenk » 07 Nis 2012, 23:02

aynen hayırlısı sabırsızlıkla bekliyoruz başkanım :D :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj akkaya » 07 Nis 2012, 23:35

hayırlısı olsun..
Kullanıcı avatarı
akkaya

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners