TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj khef » 19 May 2019, 15:30

gkhnbaggio yazdı:
khef yazdı:
gkhnbaggio yazdı:Glenmorangie’ler harika gerçekten, bundan sonra bu ikili hep stokta bulunur. Quinta ruban kesinlikle denenmeli :champ:

Resim

** instagram: @cigarlig

Gokhan süper :thumbup:

QR’ı konuşmuştuk ama sanırım o zaman Lasanta yoktu; yorumun nasıl?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrahım teşekkürler :champ:

Güvendiğim bir kaç whisky tadımcılarının yorumlarını okuduğumda QR’a metiyeler düzüp Lasanta’yı QR’nın bir tık üstüne koymuşlardı, ki belki sen de denk gelmişsindir yorumlara.

Şahsi fikrim benim için QR tam aradığım tat. Lasanta daha komplike, çok daha farklı tatlar alıyorsun, işte burada bu tatları doğru sezmek ve ayırt ederek keyfine varmak önem kazanıyor, hep konuştuğumuz gibi. Bütüne ve her yudumda aldığım tat ve zevke bakarsam QR’nın her yudumda verdiği nefis doygunluk, tatlılık ve uzun bitişi beni çok keyiflendiriyor.

Sen belki Lasantayı bir basamak üste koyarsın ama benim için QR’nın “ömür boyu içilecek 3 viski” listeme kafadan girdiğini söyleyebilirim naçizane.

Selamlar dostum, slainte :champ:

Tamam o zaman. QR zaten alınacaklar listemde vardı; ilk sıraya koyuyorum. :thumbup:

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj khef » 21 May 2019, 23:43

Blended gecesi :arrow:

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
khef

TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj khef » 27 May 2019, 23:21

Togouchi Afl’nin sürprizi oldu. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum.

İlk dikkati çeken daha bardağa koyarken gelen yoğun şeker aroması, vanilya ve peşine damakta eklenen baharat. Devamı biraz daha kafa karıştırıyor; önce meşe ve yine baharat, ardından karamel. Bitişte ise bir türlü ısınamadığım acımsı bir tatlılık var. Blended viskilerde bunu hissediyorum ve hoşuma gitmiyor. (Bir çoğunun içinde bulunan grain (tahıl) viskiden mi geliyor acaba?)

Markanın ürettiği viskilerin hikayesi içtiğim ekspresyondan daha ilgi çekici; Chugoku Jozo isimli firma İskoçya ve Kanada’dan getirdiği viskilerini olgunlaştırmak için 1970 yılında yapılmış, 361 metrelik, terkedilmiş bir tren yolu tünelini kullanıyormuş. Bu tünel viski olgunlaştırmak için gereken doğru nem oranını ve sıcaklığı kusursuz şekilde sağlıyormuş.

Resim

Monkey Shoulder ise ilk içtiğimde beklediğim etkiyi yaratamadı. Tamam üç adet spey kullanılmış ve ben spey severim ama sonuçta o da bir blended, o da bir aynı.

Vanilya ve bal burunda hemen hissediliyor, peşine narenciye ve meşe fakat o kadar. Damakta ve bitişte doyurucu olmaktan uzak. Tabi öncesinde içtiğim Togouchi’nin daha kompleks bir blended olmasının etkisini gözardı edemem.

Resim

MS’a verdiğim ikinci şans sonrası samimiyetimiz ilerlemedi ve kendisini güzel bir şişeye transfer ettik. Şu an üçüncü görüşmemiz ve arkadaş ortamlarında içilebilecek hafif bir blended olmaktan öteye gideceğini sanmıyorum.

Resim

En son khef tarafından 28 May 2019, 10:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj kiwi21 » 27 May 2019, 23:26

Fotoğraflar, karaf, yorumlar, ailenin aldığı son hal :super:

Sağlığına abi :champ: :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj gkhnbaggio » 28 May 2019, 11:09

Emrah :champ:

MS için yorumun, tam senden beklediğim/tahmin ettiğim şekilde oldu. Senin damağa biraz zayıf kalmış :)

Fotolar nefis yine [emoji1360] Slainte :champ:

Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj gkhnbaggio » 28 May 2019, 23:05

Glenmorangie Nectar d’Or şişesini stoğa katarak Glenmorangie Extra Matured 12yo serisini (Quinta Ruban, Lasanta, Hectar d’Or) tamamlamış oldum. Okuduğum yorumlar harika bu seri hakkında. Ve Quinta Ruban benim için tüm içtiğim viskiler arasında 1. sırada, hastasıyım. Hectar d’Or için ağızda lezzet patlaması yaşattığına dair yorumlar var ve en yüksek puan ona verilmiş. Tadım yapınca subjektif yüzeysel bir şekilde bana yaşattıklarını yazarım.

Bir diğer ömürlük favorim Highland Park 12 yo benim tekelde kalmayınca fırsat bu fırsat deyip, yine highland yöresinden, Dalwhinnie 15 yo alıp denemek istedim. Highland Park kadar etkilemese de, içim keyfi olarak çok zayıf kalmadı. HP’da arkadan gelen is bunda çok baskın değil. Daha düz bir içimi var. Artı yönü fiyat-performansı oldu. Neredeyse Monkey Shoulder ile aynı fiyatı. Ki bu ikisi arasında tercih sebebi olarak öne çıkarır.

Selamlar... Slainte :champ:

Resim

Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj khef » 29 May 2019, 10:28

gkhnbaggio yazdı:Glenmorangie Nectar d’Or şişesini stoğa katarak Glenmorangie Extra Matured 12yo serisini (Quinta Ruban, Lasanta, Hectar d’Or) tamamlamış oldum. Okuduğum yorumlar harika bu seri hakkında. Ve Quinta Ruban benim için tüm içtiğim viskiler arasında 1. sırada, hastasıyım. Hectar d’Or için ağızda lezzet patlaması yaşattığına dair yorumlar var ve en yüksek puan ona verilmiş. Tadım yapınca subjektif yüzeysel bir şekilde bana yaşattıklarını yazarım.

Bir diğer ömürlük favorim Highland Park 12 yo benim tekelde kalmayınca fırsat bu fırsat deyip, yine highland yöresinden, Dalwhinnie 15 yo alıp denemek istedim. Highland Park kadar etkilemese de, içim keyfi olarak çok zayıf kalmadı. HP’da arkadan gelen is bunda çok baskın değil. Daha düz bir içimi var. Artı yönü fiyat-performansı oldu. Neredeyse Monkey Shoulder ile aynı fiyatı. Ki bu ikisi arasında tercih sebebi olarak öne çıkarır.

Resim

Gökhan Glenmorangie sana sponsorluk vermeli, bir de 18’i denersen tam tur olacak. :thumbup:

Ayrıca senin çok sevdiğini bildiğim için HP 12’ye bir şans daha vereceğim. Ankarada arkadaşlarla Viking şişesini içmiştik. Hiç ısınamamıştım, belki oranın havasından suyundandır. Tabi oncesinde ve sonrasındaki biraların etkisi de olmuştur. :D

Slainte :champ:

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj gkhnbaggio » 29 May 2019, 12:04

khef yazdı:
gkhnbaggio yazdı:Glenmorangie Nectar d’Or şişesini stoğa katarak Glenmorangie Extra Matured 12yo serisini (Quinta Ruban, Lasanta, Hectar d’Or) tamamlamış oldum. Okuduğum yorumlar harika bu seri hakkında. Ve Quinta Ruban benim için tüm içtiğim viskiler arasında 1. sırada, hastasıyım. Hectar d’Or için ağızda lezzet patlaması yaşattığına dair yorumlar var ve en yüksek puan ona verilmiş. Tadım yapınca subjektif yüzeysel bir şekilde bana yaşattıklarını yazarım.

Resim

Gökhan Glenmorangie sana sponsorluk vermeli, bir de 18’i denersen tam tur olacak. :thumbup:

Ayrıca senin çok sevdiğini bildiğim için HP 12’ye bir şans daha vereceğim. Ankarada arkadaşlarla Viking şişesini içmiştik. Hiç ısınamamıştım, belki oranın havasından suyundandır. Tabi oncesinde ve sonrasındaki biraların etkisi de olmuştur. :D

Keşke öyle bir sponsorluk verseler, seve seve tüketir, başka viski evinin kapısını çalmam Emrahım [emoji1] Her şişesinden zevk alıyorum gerçekten [emoji1360]

Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners