TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Yeni Model: BMW 6 Serisi Coupe F13

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yeni Model: BMW 6 Serisi Coupe F13

Mesaj drk » 11 Ara 2011, 13:12

Ve 4 kapılı versiyonu da tanıtıldı.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj drk » 11 Ara 2011, 13:12

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj msturan » 11 Ara 2011, 14:06

Drk, çok teşekkürler 4 kapı için :champ:

Bu vesileyle geçen tartışmaları okumuş oldum.. Özellikle clk ve Razz'ın tepkilerini gülerek ve anlamaya çalışarak dikkatli bir şekilde okudum. Yani gülerek derken, dalga manasında değil, gerçekten tenkitteki o mizah hoşuma gitti :) Fakat nedendir bilmiyorum, ben X6'ya karşı çok çekim hissetmesem de şu 6 serisini çok beğeniyorum. :super: Yani, açıkçası 400-500 lira verip almazdım imkanım olsaydı - bir gün o paraları kazanma umudum hala canlı olduğundan kendimi orada hayal edebiliyorum yani :) - kesinlikle BMW ya da Mercedes tarafına bakmazdım herhalde, ama dizayn olarak bana gayet yakışıklı, spor, yırtıcı geliyor :? Bu noktada clk'dan bahsettiği bikinili-çizmeli hatun benzetmesini estetik ufkumu genişletmek bakımından açmasını isteyeceğim. Umarım ben de bir görüş belirtecek düzeye gelebilirim. :) Bir taraftan da Razz'ın yaptığı alıntıyı okuyunca aslında işin orada bittiğini anladım gibi.. Yani ben zaten Razz'ın belirttiği dizilerdeki, filmlerdeki araçların doğduğu yılları göremedim, onlar bende direkt - Razz kızacak ama :) - "Eski BMW" olarak tanımlandı. Durum böyle olunca, benim için daha çağdaş olan bu kasaları beğenmem normal olabilir gibi düşünüyorum. Tabii her şeyin nedeni benim daha bir kültür oluşturacak kadar görgü ve deneyim sahibi olmamam, yeterince model tanımamam, daha da önemlisi otomobilleri elektrik-elektronik aksan ve motor hakkındaki "below-zero" bilgilerimden ötürü sadece görünüş ve marka prestijiyle değerlendirmem olabilir. :)

Edit: İmla
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj mucadeleci » 11 Ara 2011, 18:01

Resim
Resim
Resim

90'larda ehliyet aldım, yani 90'larda delikanlı olup ah ulan ehliyet bizdede 16sında verilsin diyerek sokaklarda caddelerde arabalara ağzının suyu akarak bakan hele ki bir 850csi görünce ağzı limon yemiş gibi sulananlar varsa aranızda beni çok iyi anlar ki en favori otomobillerimiz arasında BMW 850csi vardır. ve *Razz a sonuna kadar eksiksiz katılıyorum yeni 6 serisi 8 serisine ihanetin resmidir. bence bmw 507 ve 850 her sipesifikasyonları ile mükemmel seviyesinde araçlardı ve sözde modernize edilmiş halleri bence de rezalet. bu arada konusu geçmişken değinmekten kendimi alamayacağım, almanların henüz başladığı 4kapılı spor otomobil konseptinin babası için 50'li yılların cadillac 4door hardtop modellerine bkz... nedense almanlar böyle yenilikler(!) yapınca herkesde bir şaşırma eğilimi bana anlamsız geliyor. mercedes clk coupe u 90'ların yarısında bagaja katlanan tavan modeli ile üretmişti yine herkes vayy... offf... ohh... tepkilerinde bulunmuşlardı -e zaten '57-'58 Ford Sunliner (yanlış hatırlamıyorsam) bunu 40 sene önce üretmişti mercedes den. Şunu vurgulamak istiyorum 4kapılı spor otomobil trendi almanlara ait yeni bir trend değil hatta bu trendin tasarımcı firmaları için çook eski şimdi onlar için nostalji olanlar bazıları için yeni ve heyecan verici :))
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Clk » 11 Ara 2011, 19:17

msturan, ben o benzetmeyi X6 icin kullandim 6 serisi icin degil.

X6'nin amaci spor cizgilere sahip (bikini) SUV (cizme) yaratmakti. Yaratti da. Yalniz SUV yada Arazi araci deyince en tutulan araclara bir göz atalim... Mercedes G serisi (biraz daha zorlasan kamyon cikar), Land Rover Defender (orduda kullananlari bile bezdirmis bir arac), Jeep Wrangler (konforun K'sini bilmez ama asamayacagi yol yoktur), Toyota Land Cruiser (bir kamyon daha) v.s. Kisacasi arazi araci dedigin zaman dizayndan cok fonksiyon öne cikiyor. Zaten bu araclari alan kisilerde yumusak hat beklemiyor ve istemiyor. Arazi araclarina sonradan eklenen SUV sinifina bakinca zaten yeterince alternatif var X5, M, Q7 v.s. Illa ki spor görünümlü bir arazi araci olacak ise yapilmisi da var... FX35. Peki senin BMW olarak derdin ne bu hilkat garibesini piyasaya sunuyorsun? FX35 kadar basarili bir dizayna'mi sahip? Degil !!! Dizayndan dolayi arac daha hizli mi gidiyor? Hayir !!! Daha fazla bagaj hacmimi var? Yok !!! Arazide daha mi basarili? Degil !!! Amac ne peki ? Benim anlamadigim yada anlayamadigim nokta bu...

Kisacasi cizme ile plaja gitmezsin, bikini ile de kuyu kazmaya... Her tas yerinde agirdir....
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj razz » 11 Ara 2011, 21:27

BMW X6 ne işe yarar..?

Resim

Resim

Resim

PS: Herhangi bir futbol takımı desteklemiyorum.. Fotoğrafların bu kepaze aracın kullanıcı kitlesi hakkında fikir vermek açısından konmuştur..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj 2fast4u » 11 Ara 2011, 22:52

F13 u begendim.markalarin her segmentte birbirine rakip olmasi dusundurucu.hicbir modelden geri kalmiyorlar.Q3 audi bence gelinen noktayi ozetliyor. :( razz x6 kult tasarimi ile bmw muzesinde unutulmaz yerini alir yakinda:) .x7 modeli bu kasayi unutturmak icin yakinda gorucuye cikar.benim fikrim yeni x6 olmayacak .
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj msturan » 11 Ara 2011, 22:54

mücadeleci, güzel bir anlatım olmuş teşekkürler :champ:

clk, ben kaçırmışım, teşekkürler :champ: Açıkçası X6 için senin ve Razz'ın yazdıklarına yine gülerek katılıyorum :D :super: X6 çıkınca doğru söylemek gerekirse "Ohaaaa arabaya bak nasıl yapmışlar!" diyen arkadaşlarım oldu. Tamam tamam, bir ara ben de etkilendim o yeni ve aşırı sportif SUV tasarımından :( Ama sizi temin ederim ki bu uzun sürmedi. Şimdi yoldan geçen bir X6'ya kafamı çevirip bakmıyorum yani. X6 konusunda anlaştık..

Peki, mücadeleci'nin de yazdıklarını okuyunca benim 6 serisi hakkındaki tezimin doğruluğu konusunda cesaretim arttı. Yani, hiç eski 6, 8, Ford Sunliner vs. görmemiş birisi olarak - yeni nesil olarak - baktığımızda bu 6 serisini başarısız yapan subjektif nedenleri merak ediyorum ben.. Büyük ihtimalle kaçırdığım ya da yanlış anladığım yerler olmuştur ama sanki genel kanı yeni 6 serisinin eski "o otomobiller"i arattığından başarısız olduğu yönünde gibi. Yani gençliğinizdeki 6'yla ya da 8'le karşılaştırıyorsunuz gibi geldi bana, yanlışım varsa düzeltin lütfen tabii. Ama ben 6 serisine baktığımda gayet güzel, spor, yırtıcı bir araç görüyorum ve hoşuma gidiyor açıkçası.. Eski modellerle karşılaştıramadığımdan olabilir tabii bu, hatta belki de egzozlarla stopları bir zamanlar hayranı olduğum Vw Phaeton'a benzettiğimden bile olabilir.

Netleştirmek için, aslında benim sizlerden ricam, 6 serisi'nin başarısız çizgilerini bana - karşılaştırmasız - belirtmeniz. Bunu bir kültür oluşsun diye istiyorum sizden tabii, karşı çıkmak için değil. Yani ben bir otomobili yahut dizaynını farklı farklı parçalara ayırıp inceleyemiyorum, bir bütün olarak alıp - çoğunlukla - beğeniyorum. :)
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners