Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Tüm Bisikletçiler Buraya

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Tüm Bisikletçiler Buraya

Mesaj sedir » 31 May 2011, 08:52

Kaç kutu RedBull içince böyle bisiklet sürebilirim :?: :D
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Tolgi06 » 31 May 2011, 10:49

clk yazdı:
Acc icin farketmez, bir kac depo benzin (tek yön) ve bir kac hiz cezasi ile (tek yön) Ankara'ya bisiklet kullanmaya da gider

Acc

Read more: viewtopic.php?f=182&t=5273&start=25#ixzz1NujPBaFM

Çok doğru bir tespit :D
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj 2fast4u » 01 Haz 2011, 00:22

Resim
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj drk » 01 Haz 2011, 00:26

Şimdi İstanbul'da olsam, sahilde bisiklete binsem :roll:

2fast4u, tekrardan güle güle kullan :thumbup: Bol hoplamalı, zıplamalı sürüşler :D
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj 2fast4u » 01 Haz 2011, 00:34

tesekkurler drk.kısa zamanda o kıvama gelırım :)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Archezia » 01 Tem 2011, 19:59

Doruk ustam hazır sen de online iken fikrini alayım bisiklet konusunda. Geçen sene heveslenmiştim bu işe okulda biraz popüler olunca ama sonra arada kaynadı gitti. Bu yaz tekrar canım çekti. Umarım bu sefer geçiştirmem. Şehir içinde biryerlere gidip gelirken de kullanırım sanırım spor olsun diye ama genelde arazide kullanmayı düşünüyorum dağı taşı bayırı çok sevdiğim için :) Arazi konusunu da abartabilirim böyle zorlu inişler yapamayacak olsam da(henüz! :lol:) O yüzden zaten dağ bisikletinde karar kıldım. Biraz bakındım bisikletlere, seninkini beğenmiştim mesela ama vermeyi düşündüğüm fiyatın üstünde Trekler. Amoeba Hussar beğendim kendi kendime. Senin fikrine göre nasıl bir bisiklet fiyatına göre? Eğer bilgin varsa yada kullanan tanıdığın falan fikir almak iyi olurdu benim için. Yada yakın fiyatlara önerebileceğin başka bir model de güzel olur. Genelde Hussar ve Sedona önerilmiş soranlara ben Hussar'a yakın hissettim kendimi :D

Bir sorum daha var bisiklet ile ilgili. Boyum 1.75-76 falan. Bu boydakilere 16-17" kadro boyu uygun oluyormuş. Benim ortaokulda kullandığım Bianchiye baktım (kendisine kadro boylarına internetten bakmadan önce baktığımda bana küçük bir bisiklet gibi geliyordu.) 50cm yani çok üstünde önerilen değerin. Acaba gerçekten bundan 6-7 cm küçük bir kadro mu kullanmam lazım yoksa ben mi yanlış ölçtüm acaba? Pedalların kadroya bağlandığı tam orta noktadan sele borusunun girdiği yere kadar ölçtüm.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj drk » 01 Tem 2011, 20:24

Öncelikle usta kelimesini kabul edemeyeceğim, bu işle amatörce ilgilenen bir sporcuyum sadece ;) Senin de söylediğin üzere beklentilerini en iyi karşılayacak kadro çeşidi hardtail denilen sadece önden süspansiyonlu modeller. Bahsettiğin iki markayı da uzun süreli kullanmadım ancak çevremden duyduğum ikisinin de fiyatlarına göre gayet iyi bisikletler olduğu. Aslında biraz saat gibi bunlar da :) Kadro hariç birçok parça başka markalardan toplanıyor. Fiyat arttıkça tahmin edeceğin üzere, parçalar hafifliyor, sağlamlaşıyor. Aslında yapılacak en güzel şey, fiyat aralığı belirlendikten sonra üzerlerindeki ekipmanlar karşılaştırılarak sana en uygun olan ve fiyatına göre en performanslı parçaları sunan seçeneği bulmak. Başlangıç için gayet güzel bisikletler. Zamanla değişen ihtiyaç ve beklentilerin doğrultusunda ufak değişikliklerle daha iyi sonuçlar da alabilirsin. Tabii en önemlisi bisikletten daha çok senin kondüsyonun ve bisiklete binme isteğin :D

Bu boyda biri için uygun olan kadro boyu 16-17". Daha çok uzun yol yapıyorsan büyük boyu, daha çok bozuk yol kullanımı ve kıvraklık gerektiren alanlarda kullanacaksa küçük boyu tercih etmende fayda var.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Archezia » 02 Tem 2011, 18:29

drk yazdı:Öncelikle usta kelimesini kabul edemeyeceğim, bu işle amatörce ilgilenen bir sporcuyum sadece ;)

Mütevazilik de ustalığın bir parçası zaten (: Benim yanımda tabiki ustasın bu işte Doruk. Sağol bilgilendirdiğin için, önerilerini dikkate alacağım.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners