1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Sizi En Çok Etkileyen Filmler?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Sizi en çok etkileyen filmler?

Mesaj Thevenin » 21 Nis 2012, 02:39

Oldeuboi
Amadeus
The Matrix
Gladiator

Pek az olan izlediklerim icinden, ilk izledigimde vuku bulan ve bir sure surmus ibretlik etkilerini dusununce ilk akla gelenler.

Ayrica Tarkan Viking Kani ve Yumurcak Veda suphesiz :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Re: Sizi En Çok Etkileyen Filmler?

Mesaj retrograde » 21 Nis 2012, 07:47

Ben Chaplin , Hitchcock ve Lang hastası biri olarak bu üçlünün filmleri beni hep etkiler ne zaman izlesem. Ayrıca 1950'li yıllara kadar olan ve 70-80 dönemi filmlerde özel olarak ilgimi çeker. Ve Tabiki Tarantino filmleri tekrar tekrar izlerim bana çok etkileyici geliyor. Lang''ın Metropolis filminin Türkiye de ikinci defa yayınlandığı zamanki orjinal posterine sahibim ve gözüm gibi bakıyorum. Küçük bir bilgi vereyim Metropolis filminin 1927 orjinal posteri bilindiği kadarıyla 4 adet ve biri geçtiğimiz senelerde 690bin dolar gibi rekor bir fiyata satılmıştır.

'El-farah seb'ate eyyâm vel huzn tûlül ömr'
Kullanıcı avatarı
retrograde

Mesaj aokyy » 21 Nis 2012, 08:36

Gazap Ateşi (Man on Fire) filminden çok etkilendiğimi hatırlıyorum. Çok harika bir filmdi. Ama en çok etkilendiğim film Requirem for a Dream idi
Kullanıcı avatarı
aokyy

Mesaj fsinan » 21 Nis 2012, 09:57

Kramer vs Kramer
Reign over Me
Saving Private Ryan
Schindler's List
Stalingrad
The thin red line
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj 2fast4u » 21 Nis 2012, 17:56

TAXİ -LUC BESSON :D
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Ahmed » 21 Nis 2012, 19:35

retrograde yazdı:Ben Chaplin , Hitchcock ve Lang hastası biri olarak bu üçlünün filmleri beni hep etkiler ne zaman izlesem. Ayrıca 1950'li yıllara kadar olan ve 70-80 dönemi filmlerde özel olarak ilgimi çeker. Ve Tabiki Tarantino filmleri tekrar tekrar izlerim bana çok etkileyici geliyor. Lang''ın Metropolis filminin Türkiye de ikinci defa yayınlandığı zamanki orjinal posterine sahibim ve gözüm gibi bakıyorum. Küçük bir bilgi vereyim Metropolis filminin 1927 orjinal posteri bilindiği kadarıyla 4 adet ve biri geçtiğimiz senelerde 690bin dolar gibi rekor bir fiyata satılmıştır.

:thumbup:

Chaplin ve Lang her ikiside birer dahiydi.Ama özellikle Chaplin gibi bir adam herhalde artık gelmez diye düşünüyorum. GOLD RUSH ta sanatının zirvesini yapmıştı bence
Kullanıcı avatarı
Ahmed

Mesaj asymptote » 21 Nis 2012, 20:14

Yine çocukluğumda izlediğim ve beni çok etkileyen bir Hint filmi vardı, onu eklemeyi unutmuşum.
Avaramu:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj retrograde » 21 Nis 2012, 23:04

Ahmed en az Chaplin kadar Lang'da dahidir o zamanda o filmler olağanüstü zeka gerektiriyordu bence. Chaplinin duruşunu çok seviyorum ben oldukça samimi ve toplumsal olaylara duyarlı bir insan diye okudum birçok yerde. Aynı şekilde yönetmenlerden iki oscar alan Kayserili Elia Kazan ve birçok filminde oynayan Brando çok sevdiğim sanatçılardır.

Asympote Hint sinemasını bende çok seviyorum. Amitabh amcamın oynadığı filmler şimdiden kült duruma geldi. Özellikle oynadığı Black filmini şiddetle tavsiye ederim. Daha çok var ama bugün sinema posterleriyle, lobi kartlarıyla o kadar uğraştımki cümlelerimi toparlıyamıyorum, affola.

'El-farah seb'ate eyyâm vel huzn tûlül ömr'
Kullanıcı avatarı
retrograde

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners