Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

1.500 TL Bütçeli Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

1.500 TL Bütçeli Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Mesaj Remre » 19 Eyl 2012, 13:21

Forumda fotoğrafcılıkla uğraşan pek çok forumdaşım olduğundan buradan bir tavsiye alabileceğimi zannediyorum. Bu işlere uzak olduğum için saat tavsiyesi alır gibi bendeki durumu yazıp önerilerinizi bekliyorum.
-Öncelikle bütçemin üst sınırı 1500TL.
-Tercihen marka Nikon (ama siz daha iyi bilirsiniz)
-Yurtiçi yurtdışı açığım
-Sıfır ayarında ikinci el olabilir
Bu arada lensle birlikte bu fiyat :oops:
Şimdiden zaman ayıran herkese teşekkürler.
Eski kullanıcı adı: e155159
Kullanıcı avatarı
Remre

Re: Fotoğraf Makinesi Tavsiye

Mesaj asymptote » 19 Eyl 2012, 13:33

Bu bütçeyle Canon 550D iyi bir seçim olur. Kit lensin IS özellikli olmasına dikkat edin. İleride bir de 55-250 lens alırsanız günlük çekimlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Makro yada tele lense ihtiyaç duyup duymayacağınız ileride sizin vereceğiniz bir karar. Nikon makinelerin sensörleri iyi fakat lensleri pahalı.
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Emre » 19 Eyl 2012, 13:39

Tabi ki arkadaşlar tavsiyelerini yazacaklar ama bu aralar çok samimi bir dostum fotoğraf makinesini satıyor. Lens seçenekleri de var, almayı düşünürseniz konuşabilirim. Yine Sigma'nın başka bir modelini alacak o yüzden satıyor. O ilanı da yazayım, bulunsun.

Sigma SD14
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj sedir » 19 Eyl 2012, 13:56

asymptote yazdı:... Nikon makinelerin sensörleri iyi fakat lensleri pahalı.

Peki ya Canon'lar?
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj asymptote » 19 Eyl 2012, 14:02

Canon'ların lens seçenekleri daha fazla ve nispeten daha ucuzlar..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj sedir » 19 Eyl 2012, 14:04

Fotoğraf da birçoğumuz gibi ilgimi çeken ama hiç içine dalamadığım bir konu.
O nedenle bir soru daha: Canon mu, Nikon mu?
Bu sorunun cevabı neye göre? Objektif kriterlere göre mi, yoksa benim hoşuma daha çok gidiyor diye mi?
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj asymptote » 19 Eyl 2012, 14:45

Canon mu Nikon mu diye soranlara ben Sony diyorum hocam :D Valla işin uzmanı değilim ama benim gördüğüm her markanın birbirine üstün olan modelleri var, önemli olan ayırdığınız bütçenin karşılığını veren bir makine seçimini doğru yapabilmekte. Bu makine Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm ya da Sigma'nın herhangi bir modeli olabilir, başka bir marka da olabilir. Mesela yanlış bilmiyorsam Pentax makinelerde titreşim sabitleyici özellik body dediğimiz makinenin kendisinde, oysa Canon ve Nikon gibi markalar bu özelliği lensleriyle birlikte sunuyorlar, dolayısıyla aldığınız her lensin IS ya da VR olması için ayrıca para ödüyorsunuz.. Sony nin aynasız yeni makineleri de çok güzel.. Donanım dünyası hızlı değişiyor, takip etmek güç ama temel gösterge çok satan modeller, bunların tercihinde yanılma, en azından büyük hata yapma şansı pek az. Artık eskidi gerçi ama örneğin Nikon D90 alıp da pişman olan kimse yoktur diye tahmin ediyorum. Bir de makine tercihi yaparken ihtiyaca göre karar vermek gerekiyor, örneğin eşle dostla anı fotoğrafı, aileyle piknik fotoğrafı çekmek için bir DSLR ye ihtiyaç yok, kompakt makineler bu iş için en iyisi..
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Remre » 19 Eyl 2012, 15:10

Asymptote haklı ihtiyaçta belirtmekte fayda var. Bu makinenin giriş veya orta seviye bir DSLR olması lazım ;)
Eski kullanıcı adı: e155159
Kullanıcı avatarı
Remre

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners