TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Mesaj syndrome23 » 27 May 2020, 05:23

gargamell yazd覺:Say覺n kahve ve 癟ay "ba覺ml覺lar覺" merhaba. Mide sal覺覺n覺z覺 nas覺l koruyorsunuz? T覺bbi olmasa da tavsiyelere a癟覺覺m. Gaviscon, Lansor i癟mekten fenal覺k geldi. Selamlar.

Selamlar, 7-8 sene 繹nce kahve bende ciddi mide ar覺s覺 yap覺yordu ara s覺ra. O zamanlar a癟 karn覺na 癟ok i癟iyordum a癟 karn覺na i癟meyi b覺rakt覺m o g羹n bug羹nd羹r ar覺 vs. 癟ekmiyorum. Hatta genel olarak hi癟 mide s覺k覺nt覺s覺 癟ekmedim.

Yaln覺zca, 癟ok nadir olarak, eer seyahat etmeden hemen 繹nce normalden biraz fazla filtre kahve i癟tiysem bazen mide bulant覺s覺 oluyor. Onun i癟in de bulant覺y覺 engelleyen bir hap kullan覺yorum. ok basit, rece癟etsiz sat覺lan ufak ve ucuz bir hap ama ad覺 akl覺ma gelmedi, kutuyu da bulamad覺m. Eer bulant覺 durumu varsa 繹renir ad覺n覺 yazar覺m istersiniz.

Ancak benim kendi g繹r羹羹m, kahvenin mideye b羹t羹n zarar覺 yemekten 繹nce vs. i癟ildiinde oluyor. Kesinlikle tokken, en az覺ndan yemekten 2 saat falan 繹nce i癟mek laz覺m. Bildiim kadar覺yla kafeinin etkisinin ideal olmas覺 i癟in de yemekten bir s羹re sonra i癟mek gerekiyor, sabah da i癟ilmemesi gerekiyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj syndrome23 » 27 May 2020, 05:27

SeiKinetic yazd覺:@eraslani, 羹r羹n羹n yabanc覺 kaynaklardaki incelemelerini vb.okudum ve direkt olarak vazge癟tim. Bahsettiiniz problem d羹zeltilmi ancak cam demliin alt覺ndaki, kahveyi s覺cak tutmaya yarayan plate, 30 dakika sonra kendi kendini kapat覺yormu. Bu maalesef benim en 繹nemli 繹nceliklerimden belki de. Sabahtan 1 lt.kadar haz覺rlay覺p akama kadar belirli aral覺klarla t羹kettiim oluyor. Doal olarak benim 羹r羹n羹m deil. ok teekk羹r ederim yard覺m覺n覺z i癟in.

Hocam bende de otomatik bir espresso makinesi var Siemens'in, yakla覺k ayn覺 d羹zeyde fiyata sahip ancak filtre yapm覺yor sadece espresso yap覺yor ve s羹t k繹p羹rt羹yor. EQ serisinden bir alet tam modelini hat覺rlayamad覺m. Daha 繹nce de yazm覺t覺m ben buraya, ben pek memnun deilim ve tavsiye etmiyorum.

Siemens servis vb. hizmetlerinde u ana kadar 癟ok iyiydi, ama aleti kullan覺rken anl覺yorsunuz biraz emanet bir yap覺s覺 olduunu. Ben u an 繹yle bir yat覺r覺m yapacak olsam iyi bir elektrikli seramik 繹羹t羹c羹 ve ucuz bir filtre kahve makinesi al覺r覺m. ekirdek ve 繹羹t羹lme s羹reci doru olduktan sonra filtre kahve her t羹rl羹 iyi oluyor, ben de espresso bazl覺 kahvelerden 癟ok filtre kahve seven bir insan olduum i癟in daha uygun geliyor bana.

Akl覺ma gelmiken, ben ald覺ktan sonra y羹zde y羹zden fazla fiyat覺 artt覺 makinenin, o y羹zden eer alacaks覺n覺z acele etmekte fayda var, iyi k繹t羹 bir ey belki hi癟 almamaktan iyi olabilir :)
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj Baran » 27 May 2020, 20:46

Haz覺r uzmanlar bulumuken konuda,bende bir konuda yard覺m alay覺m.Nespresso i癟in uzun 癟ekim kahve kaps羹l羹 繹nerisi alabilirmiyim.Kendi kaps羹lleri bana g繹re mant覺ks覺z pahal覺land覺.Uzun s羹redir Macrodan Belmio Lungo al覺yordum ama uzun cekimi gelmez oldu.Cok kahve delisi deilim damak tad覺m cok ay覺rt edemez ama bir d繹nem carrefourdan ald覺g覺m markas覺n覺 hat覺rlamad覺g覺m gibide midemi yak覺p kavurmazsa sevinirim :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj cagatay1903 » 05 Haz 2020, 14:12

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj ekdellal » 06 Haz 2020, 13:59

Resim

MI 8 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Reczebb » 06 Haz 2020, 14:42

Herkese iyi haftasonlar覺.Resim

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj cagatay1903 » 15 Haz 2020, 15:46

afiyet olsun

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj ermansire » 16 Haz 2020, 12:13

G羹zel konu varm覺 att覺m favorilere hepsini okuyaca覺m ama mesaj覺m覺 yazay覺m dursun.

T羹rk kahvesi ba覺ml覺s覺 olarak espressoyu sadece yurt d覺覺na 癟覺k覺nca i癟erdim. Merak ettim bir espresso makinesi, aparatlar覺 ve grinder siparii verdim, evde kendim yapmak istiyorum. Sizden balang覺癟 i癟in optimal 癟ekirdek kahve 繹nerileri rica ediyorum.
instagram.com/ermansire
Kullan覺c覺 avatar覺
ermansire

Kay覺t: 05 Ara 2012, 14:47

ncekiSonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners